در پی تحریم قطر از سوی كشورهای عربی رقم خورد؛

رشد مبادلات اقتصادی قطر و تركیه، حجم تجارت به ۲میلیارد دلار رسید

رشد مبادلات اقتصادی قطر و تركیه، حجم تجارت به ۲میلیارد دلار رسید به گزارش المور در شرایطی كه قطر از جانب كشورهای عربی تحریم شده است، تجارت تركیه و قطر در سال ۲۰۱۸ به ۲ میلیارد دلار رسیده است.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، به قول یك مقام تركی، انتظار می رود تجارت بین قطر و تركیه در سال ۲۰۱۸ به ۲ میلیارد دلار رسیده باشد. این نشان دهنده نقش برجسته تركیه بعنوان متحد برتر قطر در شرایطی است كه این كشور از جانب كشورهای عربی تحریم شده است.
از زمانی كه در سال ۲۰۱۷، كشورهای عربی به رهبری عربستان، روابط تجاری و دیپلماتیك خویش را با قطر قطع كرده اند، تركیه با ارسال كمك های نظامی و غذا، برای مرتفع ساختن نیازهای قطر، به یكی از متحدان برتر این كشور كوچك حاشیه خلیج فارس تبدیل گشته است.
معاون وزیر مالی تركیه، عثمان دینچ باش، كه در نمایشگاه تجارت تركیه در دوحه صحبت می كرد، اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸ قطر یكی از حوزه های تجاری با تركیه بود كه سریع ترین رشد را داشت و انتظار می رود حجم معادلات كنونی كه ۲ میلیارد دلار است، در آینده رشد كند.
سال گذشته قطر بسته ای ۱۵ میلیارد دلاری را، برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی و سپرده گذاری در بانك های تركیه، معرفی نمود كه شامل قرارداد سوآپ ارزی ۳ میلیارد دلاری برای سوآپ ارزی بین دو كشور با هدف تقویت لیره تركیه بود.
دینچ باش بدون این كه اطلاعات و جزئیاتی عرضه كند، اظهار داشت: بخشی از این ۱۵ میلیارد دلار دریافت شده است.
تجارت بین دو كشور شامل صادرات مواد غذایی و مصالح ساختمانی تركیه به قطر و صادرات گاز مایع طبیعی و آلومینیوم قطر به تركیه می باشد.

1397/10/29
14:48:17
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است