در سال ۲۰۱۸ میلادی؛

ضعیف ترین رشد اقتصادی ۲۸ سال قبل چین رقم خورد

ضعیف ترین رشد اقتصادی ۲۸ سال قبل چین رقم خورد المور: چین اعلام نمود كه رشد اقتصادی این كشور پارسال میلادی ۶.۶ درصد شده است، كه این كمترین رشد از ۱۹۹۰ تا كنون است.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، چین اعلام نمود كه رشد اقتصادی این كشور در سال ۲۰۱۸ برابر با ۶.۶ درصد شده است، كه این كمترین رشد اقتصادی این كشور از ۱۹۹۰ تا كنون است.
اعلام این داده ها درشرایطی كه چین درگیر جنگ تجاری با آمریكا، بزرگترین شریك تجاری خود است، مطابق با انتظار خیلی از تحلیل گران جهان بود.
اقتصاددانان شركت كننده در نظرسنجی رویترز، پیش بینی كرده بودند كه رشد اقتصادی چین در طول یك سال كامل به همین مقدار برسد. این درحالی است كه در سال ۲۰۱۷ رشد اقتصادی چین ۶.۸ درصد بود.
رشد اقتصادی سه ماه چهارم ۲۰۱۸ چین هم ۶.۴ درصد شد كه مطابق انتظارات بود.
نقاط روشنی هم در گزارش اقتصادی چین وجود دارد؛ تولیدات صنعتی چین در ماه دسامبر ۵.۷ درصد رشد كرد كه از ۵.۳ درصد رشد پیش بینی شده اقتصاددانان و رشد ۵.۴ درصدی ماه نوامبر، فراتر بود.
داده های فروش خرده فروشی ها هم نشان داد كه در ماه دسامبر میزان فروش ۸.۲ درصد نسبت به سال قبل رشد كرده است. این با میزان رشد پیش بینی شده مطابقت داشت و از رشد ۸.۱ درصدی ماه نوامبر بالاتر بود.
همچنین داده ها نشان داد كه در سه ماه چهارم ۲۰۱۸ فعالیت بخش خدماتی تقویت شده است.
هلن ژو، رئیس كارشناسان سهام چین در شركت بلك راك، می گوید: هرچند انتظار داریم در سال ۲۰۱۹ مصرف داخلی و كاهش مالیات، اقتصاد را تقویت كند، اما پیش بینی می شود كه رشد اقتصادی از سال ۲۰۱۸ كمتر باشد.
رییس اداره آمار چین، نینگ جیژه، سپس انتشار این داده ها به خبرنگاران اظهار داشت: اختلافات تجاری چین و آمریكا به اقتصاد داخلی چین لطمه زده است، اما می توان این تاثیرات را مدیریت كرد. وی گفت اقتصاد چین در دو ماه اخیر كند شده است اما در عین حال خودرا تثبیت كرده است.


1397/11/02
14:31:14
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است