در سال ۲۰۱۸ میلادی؛

روسیه به تامین كننده برتر نفت خام چین تبدیل شد

روسیه به تامین كننده برتر نفت خام چین تبدیل شد المور: در سال ۲۰۱۸ میلادی، روسیه جایگاه خود بعنوان برترین تامین كننده نفت خام چین را محكم كرد و برای سومین سال متوالی، بالاتر از عربستان سعودی بعنوان رقیب همیشگی خود، قرار گرفت.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، گزارش اداره كالای چین نشان داد كه در سال ۲۰۱۸ میلادی، روسیه جایگاه خود بعنوان برترین تامین كننده نفت خام چین را محكم كرد و برای سومین سال متوالی، بالاتر از رقیب همیشگی خود، عربستان سعودی قرار گرفت.
طبق داده های اداره كل كالا، واردات نفت خام روسیه توسط چین در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، به ۷.۰۴ میلیون تن یا ۱.۶۵۸ میلیون بشكه در روز رسید كه نسبت به ۵.۰۳ میلیون تن سال قبل، ۴۰ درصد افزایش داشته است.
برای كل سال ۲۰۱۸ میلادی، واردات نفت از روسیه به ۷۱.۴۹ میلیون تن رسید كه معادل ۱.۴۳ میلیون بشكه در روز است و نسبت به ۵۹.۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ میلادی، با ۱۹.۷ درصد رشد مواجه شده است.
تقاضای نفت خام روسیه، با افزایش ورودی پالایشگاه های نفت خام چین تقویت شد كه استفاده از نفت خام روسیه با درجه ای اس پی او را ترجیح می دهند؛ این درحالی بود كه فشارهای سیاسی و ژئوپولیتیكی موجب كاهش واردات نفت از كشورهایی مانند ایران و ونزوئلا شده است.
روس نفت بعنوان غول صنعت نفت روسیه، با بستن قراردادهای بلندمدت با شركت های نفتی دولتی بزرگی مانند پتروچاینا و چم چاینا، فروش نفت خام با درجه ای اس پی اوی، خودرا تقویت كرده است.
دومین صادركننده بزرگ نفت به چین، عربستان سعودی بود كه در ماه دسامبر، ۶.۹۷ میلیون تن یا ۱.۶۴ میلیون بشكه در روز، نفت به چین وارد كرده بود؛ این نشان دهنده افزایشی ۴۸ درصدی نسبت به واردات ۴.۷۱ میلیون تنی، در دسامبر گذشته است.
در كل سال ۲۰۱۸ میلادی، بزرگترین صادركننده اوپك، صادرات خود به چین را ۸.۷ درصد افزایش داد و آنرا به ۵۶.۷۳ میلیون تن یا ۱.۱۳۵ میلیون بشكه در روز رساند؛ این به معنای آن است كه فاصله پیشتازی صادرات روسیه نسبت به عربستان، در سال ۲۰۱۸ میلادی، دو برابر شده و به ۲۹۵۰۰۰ بشكه در روز رسیده؛ این درحالی است كه در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز، روسیه ۱۵۰۰۰۰ بشكه در روز، بیشتر از عربستان، نفت به چین صادر می كرد.
صادرات نفت آمریكا به چین، تحت تاثیر جنگ تجاری در ماه دسامبر به صفر رسید، اما برای كل سال ۲۰۱۸ میلادی، با ۲۴.۸ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۷ به ۲۴۵۶۱۶ بشكه در روز رسید.

1397/11/05
19:24:44
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: آمریكا , صادرات , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است