در پایان معاملات بامداد امروز؛

واكنش وال استریت به توافق برای آخر موقت تعطیلی دولت، شاخص رشدكرد

واكنش وال استریت به توافق برای آخر موقت تعطیلی دولت، شاخص رشدكرد به گزارش المور انتشار اخباری از این كه واشنگتن بالاخره به بلندترین تعطیلی تاریخ دولت آمریكا، هرچند به صورت موقت، آخر خواهد داد، باعث شد سرمایه گذاران قوت قلب بگیرند و وال استریت رشد كرد.


به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز جمعه، با انتشار اخباری از این كه واشنگتن بالاخره به بلندترین تعطیلی تاریخ دولت آمریكا، هرچند به صورت موقت، آخر خواهد داد، سرمایه گذاران قوت قلب گرفتند و وال استریت رشد كرد. هر سه شاخص مهم سهام آمریكا رشد كردند و داوجونز و نزدك توانستند روند هفته گذشته خویش را كه با تعطیلاتِ رسمی كوتاه شده بود، مثبت كنند، اما اس اندپی۵۰۰ بعد از ۴ هفته متوالی رشد، نخستین افت هفتگی امسال خویش را ثبت نمود. دونالد ترامپ اعلام نمود كه او و نمایندگان مجلس آمریكا توافق كرده اند كه طی یك برنامه بودجه ۳ هفته ای، دولت را باز كنند. این به تقویت حال وهوای بازارها و سرمایه گذاران كمك كرد. در ایام اخیر بازارهای جهانی در مواجهه با تنش های جدید مربوط به تعطیلی دولت و مذاكرات تجاری چین و آمریكا، افت كرده بودند. درحالی كه اجلاس اقتصادی جهانی در داووس سوئیس، به آخر خود نزدیك می شود، رهبران شركت های جهان همگی نگرانی های خود در مورد جنگ تعرفه ای را ابراز كردند و گفتند كه دیگر از سیاست های ترامپ خسته شده اند. فصل اعلام درآمدهای شركت ها هم در اوج خود قرار دارد و ۲۲ درصد از شركت های تحت شاخص اس اندپی، درآمدهای خویش را اعلام نموده اند كه از این میان ۷۲.۳ درصد آنها فراتر از حد انتظار بوده اند. سهام اینتل به دنبال اعلام درآمدهای ناامیدكننده ربع چهارم این شركت، ۵.۵ درصد سقوط كرد.
سهام شركت ساخت مسكن دكتر هورتون، بعد از اعلام درآمد كمتر از حد انتظار این شركت، در نتیجه وضعیت ضعیف بازار مسكن آمریكا، ۲.۶ درصد سقوط كرد. میانگین صنعتی داوجونز ۱۸۳.۹۶ واحد یا ۰.۷۵ درصد رشد كرد و به ۲۴۷۳۷.۲ واحد رسید. اس اندپی ۵۰۰ هم ۲۲.۴۳ واحد یا ۰.۸۵ درصد بالا آمد و به ۲۶۶۴.۷۶ واحد رسید. كامپوزیت نزدك ۹۱.۴۰ واحد یا ۱.۲۹ درصد جهش كرد و به ۷۱۶۴.۸۶ واحد رسید. حجم معاملات روز جمعه وال استریت ۷.۵۵ میلیارد سهم بود كه در مقایسه، از میانگین ۲۰ روزه ۷.۷۹ میلیارد سهم، كمتر بود.

1397/11/08
16:08:33
5.0 / 5
3930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است