نفت، سقوط شب گذشته خود را جبران كرد؛

جهش ۲ و نیم درصدی قیمت نفت با تحریم های آمریكا ضد ونزوئلا

جهش ۲ و نیم درصدی قیمت نفت با تحریم های آمریكا ضد ونزوئلا به گزارش المور بعد از این كه آمریكا تحریم هایی را ضد شركت ملی نفت ونزوئلا اعمال كرد، قیمت های نفت بیشتر از ۲.۵ درصد جهش كردند و حدودا سقوط ۳ درصدی دیشب خویش را جبران كنند.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، سه شنبه شب بعد از این كه آمریكا تحریم هایی را ضد شركت ملی نفت ونزوئلا اعمال كرد، قیمت های نفت بیشتر از ۲.۵ درصد جهش كردند و حدودا توانستند سقوط ۳ درصدی دیشب خویش را جبران كنند. دیشب با نگرانی از كند شدن اقتصاد چین و وفور عرضه نفت در بازارهای جهانی، قیمت ها به شدت پایین آمدند.
در حالی كه هنوز بازارها تا ۳ ساعت دیگر به كار خود ادامه خواهند داد، قیمت های نفت كه از پس از ظهر امروز روند صعودی به خود گرفتند، همچنان در حال افزایش هستند. تا ساعت ۲۱: ۱۳ به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارك بین المللی قیمت نفت، ۱.۵۲ دلار یا ۲.۵۴ درصد جهش كرد و به ۶۱.۳۳ دلار رسید.
قیمت پیش خرید هر بشكه نفت خام تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی هم ۱.۳۶ دلار یا ۲.۶۲ درصد جهش كرد و به ۵۳.۳۵ دلار رسید.
ونزوئلا دارای بزرگترین ذخایر نفت جهان است اما به سبب عدم سرمایه گذاری، نتوانسته است از ظرفیت های خود استفاده نماید. این كشور همینطور تامین كننده نفت خام سنگین است كه اغلب پالایشگاه های خلیج آمریكا از آن استفاده می نمایند، حالا با این تحریم ها این پالایشگاه ها باید به دنبال منابع دیگری، مانند عربستان سعودی، مكزیك یا عراق، برای تامین نفت خام مورد نیاز خود باشند. این امر بی اراده منجر به افزایش قیمت ها می شود.
آمریكا علیرغم اختلافات سیاسی با ونزوئلا، بزرگترین خریدار نفت خام این كشور است و حدود نیمی از صادرات این كشور را به خود اختصاص می دهد. تخمین زده می شود با تحریم های آمریكا، صادرات ونزوئلا ۵۰۰ هزار بشكه در روز افت كنند.
از سوی دیگر بازارها در انتظار اعلام میزان ذخایر انبارهای نفت آمریكا در روز آینده هستند كه انتظار می رود با عنایت به سطح تولید بی سابقه این كشور كه اخیرا به ركورد ۱۱.۹ میلیون بشكه در روز رسیده است، میزان ذخایر دوباره افزایش پیدا كنند.

1397/11/09
22:21:52
5.0 / 5
4528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است