شكست در اهداف برگزیت؛

انگلستان تنها با ۷ مورد از ۶۹ شریك تجاری خود قرارداد ثبت نمود

انگلستان تنها با ۷ مورد از ۶۹ شریك تجاری خود قرارداد ثبت نمود به گزارش المور انگلستان تاكنون تنها با ۷ كشور از ۶۹ كشور شریك تجاری خود، قرارداد تجاری امضا نموده است. این شامل ۱۶ میلیارد پوند از ۱۱۷ میلیارد پوند تجارت انگلستان با شركای تجاری خود می شود.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیك، انگلستان تاكنون توانسته است تنها با ۷ كشور از ۶۹ كشور شریك تجاری خود، قرارداد تجارت آزاد امضا كند. این قراردادها ۱۶ میلیارد پوند از ۱۱۷ میلیارد پوند تجارت انگلستان با كشورهای شریك خویش را در بر می گیرد.
با در نظر گرفتن این واقعیت، در حالیكه كمتر از ۲ ماه به ضرب العجل انگلیس برای ترك اتحادیه اروپا، باقی مانده است، امكان دارد انگلستان نتواند قرارداد تجاری ای با اتحادیه اروپا به دست آورد و مجبور شود بعنوان بخشی از بخشی از اتحادیه كالاهای بلوك اروپا و بازار منفرد منطقه یورو، باقی بماند.
لیام فاكس، وزیر تجارت خارجه انگلستان می گوید: اگر دولت نتواند توافقات تجاری انگلستان را مانند آن چه در اتحادیه اروپا بود تكرار كند، باید در ایام آتی این مساله را از لحاظ فنی مورد بررسی قرار دهد.
تا به امروز انگلستان موفق شده است با ماداگاسكار، زیمباوه، شیلی، سوئیس، مائوریتیوس (جزیره ای در اقیانوس هند)، سیچلز (كشور كوچك آفریقایی) و جزایر فارو، قرارداد تجاری منعقد كند.
قراردادهای تجاری با كشورهای بزرگتر و مهم تری نظیر كانادا، ژاپن، كره جنوبی و تركیه، هنوز باید توسط وزارت تجارت بین الملل انگلیس، تهیه و تنظیم شوند. درحالی كه ضرب العجل خروج از اتحادیه اروپا با سرعت هر چه تمام تر نزدیك می شود، با در نظر گرفتن این كه حجم صادرات انگلیس به كانادا، ژاپن، كره جنوبی و تركیه، به ۲۵ میلیارد پوند می رسد و حجم واردات از این كشورها بالغ بر ۲۸.۶ میلیارد پوند بوده است، وزیر تجارت خارجه انگلایس تحت فشار شدیدی قرار دارد.

1397/11/27
14:15:14
5.0 / 5
4898
تگهای خبر: بازار , تجارت , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است