برای خاتمه دادن به جنگ تجاری؛

چین توافق كرد ۱ و دو دهم تریلیون دلار كالا از آمریكا خریداری كند

چین توافق كرد ۱ و دو دهم تریلیون دلار كالا از آمریكا خریداری كند به گزارش المور چین توافق كرده است بعنوان بخشی از مذاكرات تجاری بین پكن و واشنگتن، برای خاتمه دادن به جنگ تجاری بین دو كشور، تا ۱.۲ تریلیون دلار كالا از آمریكا خریداری كند.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز جمعه سی ان بی سی در گزارشی اعلام نمود چین توافق كرده است بعنوان بخشی از مذاكرات تجاری بین پكن و واشنگتن، برای خاتمه دادن به جنگ تجاری بین دو كشور، تا ۱.۲ تریلیون دلار كالا از آمریكا خریداری كند.
همچنین سی ان بی سی گزارش داد احیانا ترامپ و رئیس جمهور شی جین پینگ در اواخر مارچ در فلوریدا دیدار خواهند كرد.
در گزارش سی ان بی سی آمده است كه طرفین هنوز در مساله ای كه برای آمریكا كلیدی به حساب می آید، از هم فاصله بسیاری دارند؛ انتقال دارایی های معنوی.
مذاكره كنندگان هفته گذشته در واشنگتن دیدار كردند و مقرر است جمعه شب به وقت آمریكا (صبح شنبه به وقت تهران) معاون نخست وزیر چین، لیو هی، در دفتر ریاست جمهوری، با ترامپ دیدار كند. این دیدار امید به دست یابی به توافق تجاری پیش از ضرب العجل ۱ مارچ را، كه تعرفه های آمریكا برای كالاهای چینی از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت، بیشتر می كند.
دو عضو از نمایندگان تجاری چین كه نام های خویش را ذكر نكردند، به رویترز خبر دادند كه اطلاع ندارند پس از روز جمعه هم مذاكرات ادامه می یابد یا خیر. طبق گفته یكی از كاركنان هتلی كه گروه تجاری چین در آن مستقر هستند، آنها طبق برنامه، روز شنبه واشنگتن را به مقصد پكن ترك خواهند كرد.
رویترز روز چهارشنبه در گزارش انحصاری خود اعلام نمود كه دو طرف مشغول طرح ریزی برای توافقی بر روی مسائل ساختاری هستند و پیش نویسی برای ۶ تفاهم نامه در مورد اصلاحات پیشنهاد شده به چین را آماده می كنند.


1397/12/04
14:15:08
4862
5.0 / 5
موضوعهای خبر: آمریكا , دلار , كالا , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است