عید ایرانی با كالای ایرانی

عید ایرانی با كالای ایرانی المور: عید نوروز برای خیلی از مردم در خرید روزهای پایانی اسفند ماه خلاصه می شود. بازاری ها ذوقِ سود و فروش دارند و مردم دغدغه خریدی ارزان و آبرومند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام این سو، بازار شب عید آن قدر جذاب و هیجان انگیز است كه در سال های اخیر به صورتی تبدیل گشته به یكی از تفریح ها و علاقه مندی های مردم ایران. همه روزشماری می كنند برای رسیدن روزهای منتهی به عید نوروز و همراه شدن با سیل عظیمی از مردمی كه پر شور و مشتاق مشغول خرید و فروش هستند.
متأسفانه بازار شب عید همیشه هم مطابق میل عموم نیست و گاهی آش خرید و فروش آن قدر شور می شود كه شیرینی آمدن بهار و نو شدن سال، به كام مردم تلخ می شود.
برخی از كاسب ها به بهانه ارزانی و فروش بیشتر، اجناس خارجی و بی كیفیت را در اختیار مردم قرار می دهند و مردمی كه از ماه ها پیش حقوق خودرا برای خرید شب عید پس انداز كرده اند بدون دقت به كیفیت اجناس و محل تولید آن، دست به خرید می زنند.
با عنایت به این كه خرید شب عید موضوعی چند جانبه است و خوراك و پوشاك و لوازم منزل و … را شامل می شود، طبیعی است كه مردم پیش از توجه به هر نكته ای، وضعیت جیب و حساب بانكی خودرا در نظر بگیرند و بروند سراغ تهیه اقلامی كه ارزان تر هستند و نیاز ایام عیدشان را بر طرف می كنند. از طرفی دیگر شاید در نگاه اول به این مسئله، بتوان حق داد به فروشنده ای كه تمام سال را به امید سود در بازار شب عید سپری كرده و حالا چاره ای ندارد جز فروش جنسی كه ارزان است اما بی كیفیت و خارجی.
بدین سان خرید شب عید كه می توانست بهترین فرصت برای چرخیدن چرخه اقتصاد كشور باشد تبدیل می شود به یك معضل لاینحل اقتصادی. معضلی كه در آن، هم فروشنده ضرر می كند و هم خریدار.


این در شرایطی است كه همواره تولید كنندگان ایرانی ادعا می كنند كه اگر حمایت لازم از آنها صورت بگیرد می توانند به راحتی، تمام بازار شب عید را در دست بگیرند و هم فروشنده ها را از توزیع و عرضه كالای خارجی بی نیاز كنند و هم موجب خودكفایی مردم در خرید جنس با كیفیت وطنی شوند.
بنظر می رسد وقت آن رسیده برای یك دفعه هم كه شده به تولید كننده محصولات ایرانی اعتماد كرد و شرایطی را فراهم نماییم تا بتوانند خودشان را محك بزنند.
شاید در ابتدا این حمایت و اعتماد سخت و هزینه بَر باشد. اما می توان با استفاده از تكنولوژی های مُدرن و به روز، بستر موردِ نیاز تولید كنندگان كالای ایرانی را آماده نماییم. بستری كه در آن بتوانند هرچه در چنته دارند را نمایش بدهند. در سال های اخیر كارشناسان مسائل اقتصادی راه های زیادی برای حل معضل بازار شب عید پیشنهاد كرده اند. این سو یكی از آن چاره هاست. چاره ای كه عده ای از جوانان خوش فكر و خلاق كشور سپس ماه ها تحقیق و بررسی به آن رسیده اند. چاره ای كه در آن هم به دغدغه مردم عادی فكر شده و هم به نیاز تولید كنندگان كالای ایرانی.
این سویی ها به این نتیجه رسیده اند كه در قدم اول، فضایی را ایجاد كنند تا تمام تولیدكنندگان ایرانی از هر قشر و صنفی كه هستند وارد این سو شوند. سالن و غرفه كالای ایرانی بگیرند. خودشان و اقلام تولیدی شان را معرفی كنند و اگر مورد پسند مردم واقع شدند اقدام نمایند و محصولات شان را به فروش برسانند.
قدم بعدی كه این سویی ها برداشتند این بود كه حواس شان به سلامتی و پول و وقت مردم باشد و اجازه بدهد هركسی با هر سلیقه و نیازی كه دارد در غرفه های این سو حركت نماید و قیمت و كیفیت كالاها را با هم مقایسه كند، تا جایی كه می شود تخفیف بگیرد و در نهایت با استفاده از یك كلیك، كالای با كیفیت ایرانی بخرد.
معروف ترین و خاص ترین برندها در عرصه خوراك و پوشاك و سایر ملزومات عید نوروز در این سو غرفه دارند و آماده شده اند با در اختیار قرار دادن ۳۶ هزار قلم كالای ایرانی، حال و هوای عید را بهتر و آسان تر از قبل به خانه های مردم ببرد.
این سو یك فروشگاه اینترنتی نیست. بازار بزرگی است به وسعت سلیقه و نیاز تمام ایرانی ها، بازاری به وسعت توانایی و همت تمام تولیدكنندگان، بازاری به وسعت شور و اشتیاق یك ملت برای عید نوروز. با این سو و كالاهای ایرانی آن می شود یك عید ایرانی را تجربه نمود.


انتهای رپرتاژ خبری


1397/12/22
17:42:58
5.0 / 5
4415
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است