چطور ریسك خرید خودرو دست دوم را به حداقل برسانیم؟

چطور ریسك خرید خودرو دست دوم را به حداقل برسانیم؟ المور: خرید خودرو از ملزومات اولیه زندگی است. فرقی نمی كند كه شما درآمد چند صد میلیونی داشته باشید و یا یك میلیونی، در هر صورت به یك وسیله ی نقلیه برای گذران زندگی نیاز دارید.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام همراه مكانیك، بدیهی است كه با پرداخت پول بیشتر، خرید خودرو های باكیفیت تر و یا صفركیلومتر می توان چندین سال با آسودگی خاطر از خودرو استفاده كرد؛ اما با گرانی های موجود، امكان خرید خودروی صفركیلومتر برای خیلی از افراد امكان پذیر نیست و باید به خرید خودرو دست دوم رضایت داد.
خرید خودرو دست دوم باز بسیار پرخطر به نظر می آید. آگاهی نداشتن از نحوه استفاده مالك قبلی خودرو، تعداد تصادفات، قیمت گذاری دقیق خودرو با توجه میزان لطمه های فنی و بدنه و درنهایت ترس از پرداخت هزینه و زمان گزاف برای تعمیر خودرو از مواردی است كه بر استرس خرید خودرو دست دوم می افزاید.
حال سوال اینجاست از نظر شما چه روش هایی برای كاهش ریسك خرید خودرو دست دوم وجود دارد؟ چطور می توان خودروی مطمئنی را خریداری كرد كه ضمن سالم بودن و دارا بودن قیمت مناسب، بتوانیم چندین سال با خیال راحت از آن استفاده كنیم؟
چرا خرید خودرو دست دوم پرخطر است؟
برای خرید خودرو دست دوم راه های مختلفی وجود دارد. نخستین و دسترس ترین راه، بازگشت به سایت های آگهی خودرو است. سپس بازگشت به این سایت ها، طیف گسترده ای از آگهی ها با قیمت های مختلف برای یك خودروی مشخص را مشاهده می كنید. این تفاوت قیمتی برای چیست؟
آمارها نشان داده است كه حداقل ۶۰ درصد خودرو های دست دوم موجود در بازار دارای انواع ایرادات فنی و بدنه هستند. قسمتی از این تفاوت قیمت بین خودرو های مختلف هم به خاطر همین سوژه است. برای روشن شدن سوژه به این مثال توجه كنید. فرض كنید كه قصد خرید یك پژو ۲۰۷ سال ۱۳۹۶ را دارید. در این خودرو تنها با دو تكه رنگ آمیزی در درب و گلگیر، قیمت این خودرو بیشتر از ۶ میلیون تومان كاسته می شود. حال اگر این دو بخش تعویض شده باشد كه میزان افت قیمت به بیشتر از ۹ میلیون تومان می رسد. این میزان افت قیمت، تنها به سبب لطمه های بدنه خودرو رخ داده است و اگر ایرادات فنی را باز اضافه نماییم، افت قیمت بیشتر می شود. اینجاست كه باید حواستان را جمع كنید تا ضرر نكنید؛ برای اینكه با هرگونه سهل انگاری در بررسی و كارشناسی خودرو ضرر قابل توجهی را خواهید كرد.
شكل زیر به خوبی اهمیت انجام كارشناسی قبل از خرید خودرو دست دوم را نشان داده است.


خرید مطمئن خودرو با همراه مكانیك
چاره پیشنهادی برای كاهش ریسك خرید خودرو دست دوم، استفاده از خدمات كارشناسی خودرو و یا خرید خودرو های كارشناسی شده از مراكز معتبر است. برای این منظور، خیلی از مجموعه ها باهدف نمایش خدمات كارشناسی خودرو و باز شناسایی عیوب فنی و ظاهری خودرو راه اندازی شده اند. این مجموعه ها به خریداران كمك می كنند تا از سلامت فنی و ظاهری خودرو مطمئن شده و با قیمت گذاری مناسب و اصولی از پرداخت قیمت نامعقول برای خودرو دست دوم پرهیز كنند.
همراه مكانیك نخستین و بزرگ ترین مجموعه ای است كه در زمینه كارشناسی تخصصی خودرو فعالیت می كند؛ اما این شركت، پا را از نمایش خدمات كارشناسی خودرو فراتر گذاشته و به فروش خودرو های كارشناسی شده هم می پردازد. نمایشگاه های آنلاین فروش خودروی همراه مكانیك این امكان را برای افراد فراهم می آورد كه با اطمینان خاطر خودروی كارشناسی شده را خریداری كنند.
تمامی خودرو های موجود در نمایشگاه خودرو های كارشناسی شده همراه مكانیك كاملاً از نظر فنی و بدنه كارشناسی شده اند و گزارش كارشناسی آنها به صورت آنلاین در سایت همراه مكانیك موجود است. این مجموعه توانسته با نمایش خدمت خرید خودروی كارشناسی شده تجربه خریدی مطمئن را برای خریداران خودرو ایجاد كند.
از مزایای خرید از نمایشگاه خودرو های كارشناسی شده همراه مكانیك می توان به موارد زیر اشاره كرد:
- خرید خودروی كارشناسی شده (بخش های فنی، بدنه و آپشن ها)
- قیمت گذاری دقیق خودرو برمبنای ارزش واقعی آن
- گارانتی فنی و بدنه ی خودرو كاركرده
- اشتراك یك ساله استفاده از خدمات امداد جاده ای و شهری
- تحویل خودرو در محل كار یا منزل
- نمایش خدمات حقوقی و عقد قولنامه
جهت استفاده از این خدمت كافی است به سایت همراه مكانیك به نشانی /hamrah-mechanic.com/cars-for-sale مراجعه نموده و از این طریق ریسك خرید خودرو دست دوم را به حداقل برسانید.


انتهای رپرتاژ خبریمنبع:

1398/02/22
13:40:34
5001
5.0 / 5
موضوعهای خبر: ارز , بازار , تخصصی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است