در پی اوج گرفتن تنش های تجاری آمریكا و چین؛

ارزش سهام تاكسی اینترنتی اوبر در نخستین عرضه عمومی سقوط كرد

ارزش سهام تاكسی اینترنتی اوبر در نخستین عرضه عمومی سقوط كرد المور: سهام شركت تاكسی اینترنتی اوبر در نخستین نمایش عمومی خود در بورس نیویورك، كه با اوج گرفتن تنش های تجاری بین آمریكا و چین مصادف شد، ۷.۶ درصد سقوط كرد و ارزش هر سهم آن كمتر از ۴۲ دلار شد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از مجله فورچون، بسیاری گمان می كردند كه اوبر تاریخ سازی خواهد كرد، اما نه به این شكل! سهام شركت تاكسی اینترنتی اوبر در نخستین عرضه عمومی خود در بورس نیویورك، كه با اوج گرفتن تنش های تجاری بین آمریكا و چین مصادف شد، ۷.۶ درصد سقوط كرد و ارزش هر سهم آن كمتر از ۴۲ دلار شد.
طبق آمار ناظر نخستین عرضه عمومی سهام (آی پی او) این شركت، جی ریتچر از دانشگاه فلوریدا، از لحاظ دلاری، سرمایه گذارانی كه ۱۸۰ میلیون سهم این شركت را كه در نخستین روز معاملات آن با قیمت ۴۵ دلار عرضه شده بود، خریداری كردند، روی هم رفته ۶۱۸ میلیون دلار ضرر كردند. این بدترین ضرر روز اول معاملات سهام یك شركت آمریكایی، از ۱۹۷۵ تا كنون است.
از لحاظ سقوط ارزش هر سهم، آی پی اوی اوبر، نهمین عملكرد بدِ روز اولِ سهام یك شركت در تاریخ آمریكا را ثبت نمود.
این فشار مضاعفی بر سرمایه گذارانی مانند صندوق ذخیره ارزی عربستان سعودی وارد می نماید كه وقتی ارزش هر سهم اوبر بالاتر از ۴۵ دلار بود، سهام این شركت را خریداری نموده اند.
سقوط ارزش سهام اوبر بعد از آن صورت گرفت كه رئیس جمهور ترامپ با افزایش تعرفه های واردات ۲۰۰ میلیارد دلار از كالاهای چینی، از ۱۰ به ۲۵ درصد، سبب تشدید جنگ تجاری شد. سرمایه گذاران بعد از آنكه رقیب كوچك تر اوبر، لیفت، در آی پی اوی خود گرفتار مشكل شد، در مورد آی پی اوی اوبر مضطرب بودند. سهام شركت لیفت از آغاز فروش آنها در ماه آوریل تا كنون بیشتر از ۳۵ درصد از ارزش خویش را از دست داده اند.


منبع:

1398/02/23
14:39:12
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بورس , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است