در سال جدید میلادی؛

بانك مركزی اروپا خرید اوراق قرضه را آخر می دهد

بانك مركزی اروپا خرید اوراق قرضه را آخر می دهد المور: عضو هیئت مدیره بانك مركزی اروپا اظهار داشت: در صورتی كه اقتصاد منطقه یورو در سال ۲۰۱۸ همچنان رشدی قدرتمند داشته باشد، بانك مركزی اروپا امسال به برنامه محرك اقتصادی خود آخر می دهد.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، ادوارد ناووتنی، عضو هیئت مدیره بانك مركزی اروپا به یك روزنامه آلمانی اظهار داشت: در صورتی كه اقتصاد منطقه یورو در سال ۲۰۱۸ همچنان رشدی قدرتمند داشته باشد، بانك مركزی اروپا امسال به برنامه محرك اقتصادی خود آخر می دهد.
بانك مركزی اروپا اعلام نموده است كه حداقل تا ماه سپتامبر به خرید اوراق قرضه ادامه خواهد داد و انتظار می رود پس از آن آغاز به كاهش ترازنامه ۲. ۵۵ تریلیون یورو-ای خود كند كه این كار در تلاش های این بانك برای احیای تورم در منطقه یورو نقشی محوری دارد.
گفته های ناووتنی بر اظهارات عضو دیگر هیئت مدیره بانك مركزی اروپا، بنوایت كویر تاكید دارد و هر دو سبب تقویت این گمانه زنی ها شده اند.
ناووتنی در مصاحبه پیش از كریسمس خود با روزنامه سوئدوچ زیتانگ، كه امروز (چهارشنبه) انتشار یافته است اظهار داشت: اگر اقتصاد به خوبی به روند خود ادامه دهد، ما می توانیم اجازه دهیم كه برنامه (خرید اوراق) خاتمه پیدا كند.
برنامه محرك های اقتصادی بانك مركزی اروپا، منطقه یور را از مرز رسیدن به تورم منفی (ارزان تر شدن قیمت ها) باز گرداند و حالا با آسودگی خیال، دامنه رشد قیمت ها در محدوده بیش از ۱ درصد قرار دارد.
ناووتنی می گوید حتی اگر نرخ تورم همچنان به هدف بانك مركزی اروپا، كه نزدیك به ۲ درصد اما كمتر از آن است، نرسد، سیاست گذاران اروپا باید انعطاف پذیر باشد.
او اظهار داشت: توضیح این آسان نیست كه چرا تورم ۱. ۵ درصدی كافی نیست و تورم ۱. ۹ درصدی بهتر خواهد بود و من معتقدم به این مساله نباید خیلی با تعصب نگاه كرد.

1396/10/14
20:08:12
5.0 / 5
5556
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است