نفتكش چینی، خط شكن تحریم های نفتی آمریكا مقابل ایران

نفتكش چینی، خط شكن تحریم های نفتی آمریكا مقابل ایران المور: صنعت نفت جهان در حال نظاره تحولات مربوط به یك نفتكش چین است كه نفت ایران را بارگیری كرده است؛ سوپر نفتكش پسیفیك براوو، نخستین محموله نفتی بعد از لغو معافیت ها توسط ترامپ است.


به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، صنعت نفت جهان در حال نظاره تحولات مربوط به یك نفتكش چین است كه نفت ایران را بارگیری و احتمالاً تحریم های آمریكا را نقض كرده است.
دو وب سایت تانكرتركر دات كام و كی پی ال آر، كه كار آنها ردیابی نفتكش ها است، نخستین مبدا نفتكش پاسیفیك براوو را، بعد از آنكه دولت ترامپ معافیت واردات نفت از ایران را لغو نمود، ثبت كرده اند. طبق این داده ها نفتكش مورد نظر نفت ایران را حمل می كند و احتمالاً مقصد آن چین می باشد. این نخستین محموله ای است كه بعد از اختتام معافیت ها در ۱ می بارگیری شده است. جان كیلداف، از شركای اگین كپیتال، می گوید: آیا چینی ها واقعاً می خواهند تحریم ها را نقض كنند یا خیر؟ اگر این كار صورت گیرد، این نخستین نقض آشكار تحریم های آمریكا خواهد بود و اگر آنها واقعاً به این كار پایبند باشند، این پیروزی بزرگی برای ایران است و برای این كشور بسیار اهمیت دارد. این كمك می نماید دولت ایران راحت تر به كار خود ادامه دهد. وزارت خارجه آمریكا در مورد اینكه آیا پاسیفیك براوو تحریم های آمریكا را نقض كرده است یا نه، اظهار نظری نكرد، اما اعلام نمود كه واشنگتن تمام نفتكش هایی را كه تحریم ها را نقض كنند، تحریم خواهدنمود. سخنگوی وزارت خارجه آمریكا اظهار داشت: خزانه داری آمریكا كشتی ها و شركت هایی كه تجارت با ایران را تسهیل كنند را مورد هدف قرار خواهد داد و برای جامعه كشتی رانی جهانی هم صراحتاً مشخص شده است كه ما با جدیت تحریم های خودرا دنبال می نماییم. دولت آمریكا اخیراً به چین و خصوصاً هنگ كنگ در مورد خرید نفت از ایران آگهی داده است. طبق گزارشات موجود، این آگهی بعد از آن انجام شد كه یك كشتی چینی، در اوایل ماه می، در حال بارگیری نفت از ایران رؤیت شده بود. كشتی پاسیفیك براوو اخیرا توسط بانك كونلون خریداری شده است. این بانك یك شركت هولدینگ از شركت ملی نفت چین (سی ان پی سی) است، كه در تسهیل روابط تجاری بین چین و ایران فعال است. طبق داده های تانكرتركرز دات كام، پاسیفیك براوو، بعد از بارگیری نفت ایران، در ۱۱ می در خلیج فارس رؤیت شد. این كشتی دستگاه موقعیت نمای خودرا خاموش كرده بود تا بتواند به جزیره خارك برسد و نفت خودرا بارگیری كند. سوژه این نفتكش در شرایطی مطرح می شود كه تنش های بین آمریكا و چین بالا گرفته است؛ در صورتیكه پاسیفیك براوو نفت خودرا به چین تحویل دهد، این نقص تحریم های آمریكا خواهد بود و مذاكرات تجاری را پیچیده تر خواهدنمود.


منبع:

1398/03/12
15:37:09
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: آمریكا , بانك , تجارت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است