استارتاپ های ایرانی برای ورود به فضای بین المللی باید جسور باشند

استارتاپ های ایرانی برای ورود به فضای بین المللی باید جسور باشند المور: عضو اتاق فكر هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری جسارت را لازمه ورود استارتاپ های ایرانی به فضای بین المللی برشمرد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، سعید سازگاری با اشاره به اینكه نقطه عطف نمایشگاه امسال نوآوری و فناوری، برگزاری اجلاس اسكاپ است كه جنبه بین المللی نمایشگاه اینوتكس ۲۰۱۹ را بهبود می بخشد، اظهار داشت: همانطور كه از شعار نمایشگاه اینوتكس - یعنی اكوسیستم نوآوری زیر یك سقف - پیداست، در این نمایشگاه اكثریت اعضای اكوسیستم و فعالان عرصه نوآوری حضور دارند و بخصوص حضور استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در این نمایشگاه پررنگ است، همینطور فضایی تدارك دیده شده تا بازدیدكنندگان مختلف در این رویداد حضور داشته باشند و از این رویداد بهره مند شوند.
عضو اتاق فكر هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اضافه كرد: نمایشگاه به همگرایی شركت كنندگان و اعضای اكوسیستم فناوری و نوآوری كمك بسیاری كرده و بستر مناسبی برای هم افزایی آنها فراهم نموده است.
وی ادامه داد: اینوتكس ۲۰۱۹ نسبت دوره های قبل نگاه جامع تری دارد و مجموعه های دانش بنیان هم در نمایشگاه حضور دارند و همچون بخش های فعال نمایشگاه به شمار می روند.
دبیر اجرایی گروه سرمایه گذاران كارایا با اشاره به اینكه فضا برای شبكه سازی در این نمایشگاه مهیا شده است، اظهاركرد: واقعیت این است كه شرایط تحریمی و فشاری كه به اقتصاد كشور از این بابت تحمیل می شود مانع از برقراری ارتباط با دنیا خواهد شد كه لازمه دریافت فناوری های روز است، در حالیكه استارتاپ ها باید نگاه جهانی داشته باشند و به بازارهای جهانی ورود پیدا كنند. البته باید تصریح كرد جدا از محدودیت های كه خارج از حیطه اختیار استارتاپ ها برای پیوند با اكوسیستم فناوری دنیا وجود دارد، بعضاً استارتاپ ها جسارت و جرأت كافی برای ورود به بازار جهانی را ندارند در حالیكه برای ورود به بازارهای دنیا هم باید جسور بود.
سازگاری با انتقاد از صنعت نرم افزار داخلی افزود: نگاه حاكم بر فعالیت های فناوری در داخل كشور، نگاه سخت افزاری است و این نشان از ضعف ما در صنعت نرم افزار دارد. ۹۰ درصد صادرات كشوری مثل هند درict در حوزه نرم افزار است در حالیكه در كشور ما عمده تمركز روی سخت افزار است نه نرم افزار و این نقطه ضعف كسب و كارهای فناوری محور ما است با این وجود استارتاپ ها در كشور به رشد لازم جهت استفاده از خدمات آنها در اقتصاد طی سال های آینده رسیده اند.
انتهای رپرتاژ خبریمنبع:

1398/03/19
14:36:30
5.0 / 5
4458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است