در دیدار وزیر انرژی روسیه با زنگنه مطرح شد

موافقت مشروط ایران با تغییر زمان برگزاری نشست ۱۷۶ اوپك

موافقت مشروط ایران با تغییر زمان برگزاری نشست ۱۷۶ اوپك به گزارش المور وزیر نفت، موافقت مشروط خویش را با تغییر زمان برگزاری یكصد و هفتاد و ششمین نشست سازمان كشورهای صادركننده نفت (اوپك) از ۲۵ ژوئن (چهارم تیرماه) به ۱۰ تا ۱۲ ژوئیه (۱۹ تا ۲۱ تیرماه) اعلام نمود.به گزارش المور به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، ۲۷ خردادماه) بعد از دیدار با الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه اظهار داشت: فعلاً نشست عادی ۱۷۶ اوپك در همان زمان تعیین شده، برگزار می گردد و با تغییر این نشست به سوم و چهارم ژوئیه به علت مشغله كاری مخالفم.
وی اضافه كرد: اگر نشست اوپك در تاریخ ۱۰ تا ۱۲ ژوئیه (۱۹ تا ۲۱ تیرماه) برگزار گردد با آن مشكلی ندارم و در آن شركت خواهم كرد.
براساس برنامه كنونی اوپك، مقرر است صدوهفتادوششمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی این سازمان با حضور همه اعضا در تاریخ ۲۵ ژوئن (چهارم تیرماه) و ششمین نشست مشترك وزارتی تولیدكنندگان عضو و غیرعضو اوپك ۲۶ ژوئن (پنجم تیرماه) در وین در محل دبیرخانه دائمی اوپك برگزار گردد.
وضع شكننده بازار نفت
وزیر نفت، گسترش روابط همكاری در توسعه بخش نفت و گاز را یكی از محورهای نشست با وزیر انرژی روسیه عنوان نمود و اضافه كرد: درباره مبحث صادرات گاز هم مذاكرات خوبی انجام شد، برخی از شركت های روسیه برای مشاركت در این زمینه اعلام آمادگی كردند.
زنگنه، از بازارهای جهانی نفت خام بعنوان دیگر محور این نشست یاد كرد و توضیح داد: به صراحت اعلام كردم، بازار نفت تحت تاثیر اراده سیاسی است و رسانه های تحت نفوذ آمریكایی ها و صهیونیست ها در بازار اختلال ایجاد می كنند.
وزیر نفت افزود: بازار نفت وضع بی ثبات، شكننده و ناپایداری دارد و باید مراقب شرایط بازار باشیم؛ برخی همسایگان ما در منطقه هم در بازار اختلال ایجاد می كنند كه این شرایط در كوتاه مدت و بلندمدت به نفع هیچكس نیست.
زنگنه با اشاره به اینكه ایران و بخش هایی از صنعت نفت روسیه با تحریم روبه روست، تصریح كرد: این وضع بازار به نفع هیچكس نیست و باید از آن مراقبت كرد، در نشست آینده اوپك این مطالب را عنوان خواهم كرد.
وی درباره اینكه آیا درباره مشاركت گازپروم روسیه در پروژه راه اندازی بخش پاكستانی خط لوله صادرات گاز ایران به پاكستان هم مذاكره ای داشته اید، اظهار نمود: در اینباره صحبت شده، اما هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

1398/03/28
13:37:21
5.0 / 5
4397
تگهای خبر: آمریكا , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است