خرید بلیط چارتر

خرید بلیط چارتر المور: در خیلی از مواقع، بلیط های ارزان چارتر شما را شگفت زده می كنند و زمینه مدیریت هزینه های سفر را برایتان فراهم می كنند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مستر تیكو، به هنگام خرید بلیط هواپیما، یكی از اصلی ترین گزینه هایی كه به شما پیشنهاد می شود، خرید بلیط چارتر است.
امكان دارد از آن دسته مسافرانی باشید كه قیمت پایین بلیط شما را به شك می اندازد كه شاید خدمات رفاهی مناسبی دریافت نكنید یا شاید قیمت پایین بلیط های چارتر موجب شود تا بدون توجه به اعتبار سایت های فروشنده، نسبت به خرید این نوع بلیط ها اقدام كنید. اگر سوالات زیادی ذهن شما را درباب بلیط های چارتر به خود مشغول كرده، باید بدانید برای خرید بلیط چارتر ارزان و استفاده از مزایای آن، لازم است با برخی نكات درباب خرید این نوع از بلیط ها آشنا شوید. با ما همراه باشید تا این نكات را با شما در بین بگذاریم.
خرید بلیط چارتر به چه معناست؟
در كل به هنگام خرید دو نوع بلیط هواپیما به شما پیشنهاد می شود، بلیط سیستمی و خرید بلیط چارتر. ایرلاین ها دارای برنامه های مشخص پرواز در مسیرهای مشخص پروازی می باشند. این بلیط ها با برنامه های زمانی مشخص، تحت عنوان بلیط سیستمی به فروش می رسد. چارتر در لغت به مدلول دربست كرایه دادن است. بعضی از ایرلاین ها در بعضی از زمان ها، برخی پروازها را به صورت دربست كرایه می دهند كه به هنگام خرید این بلیط ها، مسافران آنان را تحت عنوان بلیط چارتر خریداری می كنند. خیلی از شركت ها، برای مدیریت هزینه ها، برخی پروازها را در ایام خاص برای نیروهای خود چارتر می كنند. در واقع به هنگام خرید بلیط چارتر، شما بلیط را از چارتر كننده، خرید می كنید و قیمت بلیط توسط ایرلاین تعیین نمی گردد و این دلیل اصلی تفاوت قیمت بلیط های چارتر است.


آیا همیشه خرید بلیط چارتر ارزان است؟
خرید بلیط چارتر معمولاً از بلیط های سیستمی ارزان تر است چون اگر چارتركننده موفق به فروش تمامی بلیط های چارتر نشود، امكان دارد متضرر شود. خرید بلیط چارتر، به صورتی خرید عمده است و در واقع چارتر كننده تمامی بلیط ها را یكجا خریداری نموده است. هر چه به زمان پرواز نزدیك تر می شوید و چارتر كننده تعداد كمتری بلیط می فروشد، امكان دارد قیمت های پایین تری را برای كاهش ضرر پیشنهاد كند. پس با كمی صبر و حوصله می توانید بلیط های چارتر ارزان تهیه كنید.
اما نكته ای كه باید به آن توجه كنید این است كه عكس این حالت نیز امكان دارد به وقوع بپیوندد؛ یعنی امكان دارد به سبب افزایش تقاضا، قیمت بلیط چارتر نزدیك به بلیط سیستمی یا حتی با قیمت بالاتری ارائه شود. برای مثال بلیط های چارتر پروازهای مشهد در روزهای خاص مثل عید نوروز، اغلب قیمت های بالایی دارند.
نكته دیگری كه در خرید بلیط چارتر باید مد نظر داشته باشید، این است كه قیمت این نوع بلیط برای كودكان بالای ۲ سال و برای بزرگ سالان یكسان است درحالی كه در بلیط های سیستمی می توانید با هزینه كمتری برای كودكان بلیط تهیه كنید.


اگر به دنبال خرید بلیط چارتر ارزان هستید، در روزهای كم تراكم سال سفر كنید. برای مثال در اسفندماه كه اغلب مردم در حال آماده كردن خود برای عید نوروز هستند، معمولاً پروازهای چارتر با قیمت های ارزان ارائه می شوند.
چرا اغلب خرید بلیط چارتر ارزان است؟
بعضی از مسافران در خرید بلیط های چارتر تردید دارند و گمان می كنند كه پروازهایی با خدمات رفاهی ضعیف باقیمت های پایین تر و به صورت چارتر ارائه می شوند. خیلی از مسافران نیز به اشتباه گمان می كنند، ایرلاین های كمتر شناخته شده بلیط های خودرا به صورت ارزان و چارتر به فروش می رسانند. در واقع تمامی این طرز فكرها اشتباه است. بلیط چارتر فقط برای كاهش ضرر چارتر كننده كه تمامی بلیط ها را یكجا خریداری نموده است، ارزان ارائه می شود. فقط كافی است قصد خرید بلیط چارتر داشته باشید تا متوجه شوید، ایرلاین های معتبر همچون ماهان، آتا، ایران ایر و … نیز پروازهای چارتر ارائه می كنند.
پروازهای چارتر به هیچ وجه به معنای، خدمات رفاهی ضعیف تر نیست. البته بلیط های چارتر برای پروازهای فرست كلاس و تجاری ارائه نمی گردد.


پروازهای چارتر برای كدام مسیرهای پروازی عرضه می شود؟
تقریباً پروازهای چارتر برای بیشتر پروازهای داخلی و حتی بعضی از بلیط هواپیما خارجی نیز ارائه می شود. پروازهای چارتر همیشه برای مسیرهای با تراكم پایین مسافر نیست و شما می توانید خرید بلیط چارتر را برای مسیرهای پرتردد مثل تهران- مشهد یا تهران- كیش و حتی تهران- دبی نیز انجام دهید. فقط كافی است به یك سایت فروش بلیط آنلاین بازگشت كنید تا با بلیط های چارتر مسیرهای مختلف از ایرلاین های مختلف مواجه شوید.
امكان استرداد بعد از خرید بلیط چارتر
در اغلب مواقع پیشنهاد می شود، زمانی نسبت به خرید بلیط چارتر اقدام كنید كه از سفر خود مطمئن هستید چون اغلب بلیط های چارتر امكان استرداد ندارند البته امكان دارد تعداد كمی از پروازهای چارتر امكان استرداد داشته باشند. امكان تغییر نام مسافر نیز در پروازهای چارتر وجود ندارد. شما می توانید پیش از خرید بلیط چارتر درباب شرایط استرداد بلیط پرس وجو كنید؛ اما به یاد داشته باشید، معمولاً بلیط های كه با قیمت بسیار پایین خریداری می شوند، قابل استرداد نیستند. تعیین امكان استرداد و جریمه آن توسط چارتر كننده انجام می شود و ایرلاین ها، آژانس های مسافرتی و سایت ها نقشی در این تصمیم گیری ندارند.
خرید بلیط های چارتر از سایت های معتبر
در اغلب مواقع، مسافران با دیدن قیمت های ارزان بلیط های چارتر، فراموش می كنند، اعتبار سایت را بررسی نمایند. به هنگام خرید بلیط های چارتر حتما اعتبار سایت فروشنده را بررسی كنید. خیلی از سایت های جعلی با ارائه بلیط های موهوم كه البته ارزان قیمت نیز هستند، مبادرت به كلاه برداری می كنند. امكان دارد بلیط پروازهای تقلبی فروخته شود یا پرواز واقعی باشد ولی اسم شما در فهرست مسافران وجود نداشته باشد.
انتهای رپرتاژ خبریمنبع:

1398/04/10
19:58:20
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: ارز , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است