تاپیكو امسال 2 و هفت دهم برابر بیشتر از سال قبل سود تقسیم كرد

تاپیكو امسال 2 و هفت دهم برابر بیشتر از سال قبل سود تقسیم كرد المور: مجمع عمومی شركت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیكو) با تقسیم چهارصد ریال به ازای هر سهم موافقت نمود كه این مبلغ 2.7 برابر بیشتر از سود توزیع شده این شركت در سال قبل و 1.4 برابر بیشتر از  مجموع سود توزیع شده در سه سال قبل بوده است.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام روابط عمومی تاپیكو، سهامداران شركت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین در مجمع عمومی عادی سالانه كه روز چهارشنبه 30 مرداد ماه برگزار شد، با تقسیم 400 ریال سود به ازای هر سهم موافقت كردند. سود خالص محاسبه شده درانتها سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 98، مبلغ 433 ریال به ازای هر سهم بود كه بدین سان مجمع تاپیكو بیشتر از 90 درصد از سود حاصله را توزیع كرده است.
این شركت در گزارش سود و زیان شركت اصلی خود با رشد خیره كننده 2.3 برابری به نسبت سال مالی گذشته، بیشتر از 3 هزار و 528 میلیارد تومان سود خالص محقق كرده است كه از این مبلغ 3 هزار و 260 میلیارد تومان با تصمیم مجمع عمومی توزیع خواهد شد.
همین طور سود خالص تلفیق این هلدینگ 8150 میلیارد تومانی بازار سرمایه، بیشتر از 3 هزار و 800 میلیارد تومان برمبنای صورتهای مالی اعلام شده است.
محمود مخدومی مدیرعامل تاپیكو در مجمع عمومی این شركت در گزارش به سهامداران با مقایسه عملكرد فروش شركتهای گروه تاپیكو، اظهار داشت: فروش مجموعه شركتهای تابعه تاپیكو در سال 97 با بیشتر از 67 درصد رشد، از مبلغ 7904 میلیارد تومان به 12456 میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد: حفظ سهم بازار داخلی، افزایش سرعت فروش و كاهش دوره ماندگاری انبار محصول، رعایت نسبت قیمت تمام شده به قیمت فروش و رعایت اصل شفافیت در كلیه مراحل فروش همچون مهم ترین سیاستها و برنامه های تاپیكو برای بهبود وضعیت فروش شركتها در سال آتی است.
او همینطور به سوژه صادرات محصولات شركتهای تابعه تاپیكو اشاره نمود و اظهار داشت: صادرات محصولات شركتهای گروه باوجود وضع تحریمهای ظالمانه مقابل جمهوری اسلامی ایران، از 3 هزار و 33 میلیارد تومان در سال 96 به 4 هزار و 500 میلیارد تومان در سال مالی 97 افزایش یافته است كه بیشترین سهم مربوط به پتروشیمی فن آوران بوده است.
مدیرعامل تاپیكو به سودآوری شركتهای گروه نیز اشاره نمود و با اشاره به اینكه سود ناخالص شركتهای زیرمجموعه این هلدینگ در مقایسه با سال مالی گذشته 90 درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: سود ناخالص شركتهای زیرمجموعه تاپیكو در سال مالی 97 از مبلغ یك هزارو 675 میلیارد تومان به سه هزار و 185 میلیارد تومان افزایش یافته است.
او همینطور درباره سود خالص شركتها نیز، اظهار داشت: این مبلغ از یك هزار و 177 میلیارد تومان در سال 96 به دو هزار 748 میلیارد تومان در سال مالی گذشته افزایش داشته است كه بخش زیادی از آن ناشی از عملیات تولید و فروش شركتها بوده است.
مخدومی در ادامه به درآمدهای عملیاتی تلفیقی شركت نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این مبلغ از 8 هزار و 323 میلیارد تومان در سال 96 به 13 هزار و 363 میلیارد تومان در سال 97 افزایش یافته است.
او درباب درآمدهای عملیاتی شركت اصلی نیز اظهار داشت كه در سال 97 تاپیكو توانسته است 3 هزار و 683 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشته باشد كه از این مبلغ، 3 هزار و 601 میلیارد تومان مربوط به درآمد حاصل از سود سرمایه گذاری ها و 82 میلیارد تومان مربوط به سود فروش سهام بوده است.
وی به سهم هر یك از صنایع در سود حاصل از سرمایه گذاری های تاپیكو اشاره نمود و افزود: 93 درصد از این سود مربوط به بخش پتروشیمی، 5 درصد مربوط به حوزه نفت و گاز و 2 درصد مربوط به سایر صنایع بوده است.
مخدومی در ادامه به پالایشگاه ستاره خلیج فارس كه 49درصد از سهام آن در اختیار تاپیكو است اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای مفروضات ناشی از صورتهای مالی ارائه شده توسط این شركت، و با نگاهی به گزارش عملكرد سه ماهه اول سال 98 پالایشگاه ستاره خلیج فارس طبق بودجه اعلامی شركت، پیش بینی اولیه این است كه این شركت درانتها 98/12/29 مبلغ 648 میلیارد تومان سود خالص محقق كند كه در این صورت اثرات مثبت آن در صورتهای مالی تاپیكو برای سال مالی آتی مشاهده خواهد شد.
مدیرعامل تاپیكو به برنامه عرضه اولیه شركتهای زیرمجموعه تاپیكو در سال مالی آینده اشاره نمود و اظهار داشت: امید نامه مربوط به عرضه اولیه شركتهای شیمی بافت، حریر خوزستان، محصولات كاغذی لطیف و چوب خزر كاسپین از شركتهای گروه تاپیكو آماده شده و برنامه افزایش سرمایه و اصلاح ساختار مالی بعنوان پیش نیاز پذیرش سهام در حال انجام می باشد. برمبنای اعلام تاپیكو، طبق برنامه زمانبندی پرداخت فوری سود سهام سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 98 این شركت برای اشخاص حقیقی از تاریخ 9 شهریور ماه 98 با فاصله چند روزه پس از برگزاری مجمع بوسیله شعب بانك پارسیان قابل دریافت است. همین طور به جهت تكریم سهامداران سود سهام اشخاص حقوقی، صندوق ها و سبدهای سرمایه گذاری نیز از تاریخ 1 مهرماه 98 با بیان شماره حساب بانكی معرفی شده پرداخت خواهد شد.
منبع:

1398/06/02
13:23:53
5.0 / 5
4170
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است