درو غ های بزرگ در مورد ویزای شینگن

درو غ های بزرگ در مورد ویزای شینگن المور: خیلی از ایرانی ها برای بازدید اقوام و آشنایان، گشت و گذار و سیاحت، تحصیل، شركت در نمایشگاه تجاری و یا كنفرانس علمی قصد دریافت ویزای شینگن و سفر به یكی از 26 كشور این حوزه را دارند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام نیلگام سفر، بعضی از افراد در مورد جزئیات مدارك ویزای شینگن و فرآیند دریافت این نوع از ویزا اطلاع و یا تجربه قبلی دارند و ترجیح می دهند تا جهت صرفه جویی در هزینه، به صورت شخصی برای تمامی مراحل دریافت ویزای شینگن اقدام نمایند.
اما بیشتر متقاضیان دریافت ویزای شینگن با مراحل دریافت وقت سفارت، آماده سازی مدارك و پیگیری و درخواست ویزا آشنایی نداشته و به سبب وجود جزئیات زیاد این فرآیند، انجام آنرا به یك واسط مانند آژانس های مسافرتی یا حتی افراد دیگر محول می كنند.
متاسفانه برخی از واسطه ‎ها یا مجموعه های خدماتی نوپا و سودجو با پخش تبلیغات وسوسه انگیز و كاملا پوچ در فضای اینترنت و بوسیله رسانه های مجازی، ایمیل، تلویزیون و حتی پیامك، ذهن مشتریان را مسموم كرده و با وعده های دروغین آنها را به سمت خود بكشانند.


اما بزرگ ترین دروغ های تبلیغاتی در مورد ویزای شینگن چیست؟
۱- ویزای شینگن تضمینی
صادقانه باید بگوییم كه سرنوشت ویزاشدن و یا ریجكت درخواست متقاضی تنها به تصمیم نهایی كنسولگری و سفارت شینگن بستگی دارد و هیچ شركت و یا آژانس مسافرتی نمی تواند در تضمین ویزای شینگن دخل و تصرفی داشته باشد.
بدین جهت تضمین موفقیت در دریافت ویزای شینگن از طرف بعضی از آژانس های مسافرتی عملا وعده ای بی اساس بوده و تنها جنبه تبلیغاتی دارد.
اما در عین حال بعضی از آژانس های مسافرتی معتبر از عبارت تضمین ارائه خدمات ویزای شینگن استفاده می نمایند. شاید برای شما سوال پیش بیاید كه خدمات تضمینی ویزا در این مواقع به چه مدلول است؟
تضمین خدمات بدین مدلول است كه در صورت ریجكت شدن درخواست ویزا از طرف سفارت، تنها هزینه درخواست و ثبت مدارك سفارت از هزینه پرداختی مشتری كسر شده و الباقی به وی بازگردانده خواهد شد.
در واقع در بهترین حالت، چنانچه خدمات ویزای شینگن تضمینی از طرف یك آژانس مسافرتی معتبر و نام آشنا باشد، تنها به مدلول بازپرداخت وجه در صورت عدم موفقیت درخواست ویزا خواهد بود و تضمینی برای دریافت صد در صدی ویزا نیست.
۲- ویزای شینگن فوری
یكی دیگر از دروغ های بزرگ تبلیغاتی، استفاده از عبارت ویزای شینگن فوری است! برای سفارت های حوزه شینگن فرقی نمی كند كه به صورت شخصی و یا بوسیله یك آژانس مسافرتی برای درخواست ویزای شینگن اقدام كنید، در هر دو صورت زمان رسیدگی به آن بین ۲هفته تا ۳۰روز كاری زمان خواهد برد.
هم اكنون، كارگزاری هایی نظیر VFS global و BLS به اغلب امور متقاضیان ویزای شینگن كوتاه مدت كشورهای حوزه شینگن نظیر هلند، اسپانیا و فرانسه رسیدگی می كنند و به غیر از خدمات عادی و معمول سفارت، خدمات VIP را نیز به مشتریان ارائه می دهند.
استفاده از این خدمات مستلزم پرداخت هزینه ارزی بیشتر در محل سفارت شینگن بوده و تنها شامل مواردی نظیر تحویل پاسپورت بوسیله پیك، خدمات فتوكپی، تكمیل فرم درخواست، سالن انتظار اختصاصی، بیمه مسافرتی، ارسال پیامك و عكسبرداری و انگشت نگاری سیار پاسپورت می شود و هیچ تاثیری در سرعت بخشی به روند رسیدگی به درخواست ویزای متقاضی نخواهد داشت.
۳- ویزای شینگن بدون ضمانت مالی
ویزای شینگن بدون ضمانت، ویزای بدون ضمانت مالی و یا ضمانت برگشت، همگی ترفند تبلیغاتی آن دسته از آژانس هایی است كه قصد دارند تا برای مدت كوتاهی در این زمینه به فعالیت بپردازند و ارائه خدماتی با كیفیت پایین و بروز مشكلات احتمالی برای مشتریان برای آنها هیچ اهمیتی ندارد.
عموما آژانس های مسافرتی معتبر و مجری تورهای خارجی در ایران دارای مجوزهای مختلف و قانونی برای انجام امور درخواست ویزای شینگن هستند؛ بدین جهت جهت حفظ اعتبار نزد سفارت، ملزم به دریافت ضمانت مالی برگشت مسافر از حوزه شینگن و كشورهای اروپایی هستند.
شما می توانید در صورت اطلاع از تمامی جزئیات وقت سفارت، آماده سازی مدارك و پیگیری درخواست ویزای شینگن به صورت شخصی برای دریافت ویزا بدون ضمانت مالی اقدام كنید.
اما چنانچه می خواهید تا بوسیله یك آژانس مسافرتی برای این كار اقدام كنید، مطمئن باشید كه پرداخت هزینه كمتر و انتخاب یك شركت كه خدمات ویزا را بدون ضمانت مالی انجام می دهد، پیامدی جز اتلاف وقت، هزینه و بالا رفتن ریسك ریجكتی ویزا برای شما به دنبال نخواهد داشت.
۴- ویزای شینگن ارزان
ویزای شینگن ارزان یكی دیگر از دروغ ها و ترفندهای تبلیغاتی است كه می خواهد با وعده دریافت كارمزد پایین، افراد كم تجربه و ناآگاه را به سمت خود بكشاند. بنابر آخرین اطلاعات حوزه شینگن، هزینه درخواست ویزای شینگن برای بزرگسالان بدون احتساب هزینه هایی نظیر دارالترجمه و وقت سفارت، ۶۰ یورو و برای كودكان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو است كه حدود ۲۵یورو هزینه خدمات نیز به آن اضافه می شود.
با تبدیل هزینه اولیه درخواست ویزای شینگن به ارز داخلی می توان به راحتی به این مساله پی برد كه ویزای شینگن ارزان وجود خارجی ندارد و بدون استفاده از خدمات و مشاوره آژانس های مسافرتی معتبر، هزینه اولیه درخواست ویزا چیزی در حدود ۱ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.
با عنایت به مواردی نظیر هزینه های سفر، هزینه بلیط پرواز و هتل و نیاز به اثبات تمكن مالی، فرآیند دریافت ویزای شینگن و سفر به هر یك از كشورهای این حوزه به هیچ وجه برای شما ارزان تمام نخواهد شد، بدین جهت چنان چه دوست ندارید تا با ریجكت ویزا، سابقه سفرتان مخدوش شود و با وجود صرف وقت و هزینه بسیار، برنامه گردشگری، تحصیلی و یا كاری شما بر هم نخورد، پیشنهاد می نماییم كه گول وعده هایی نظیر ویزای شینگن ارزان را نخورید و با پرداخت هزینه بیشتر در یك آژانس مسافرتی معتبر، با خیال راحت به پیگیری امور ویزای خود بپردازید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/06/10
23:43:09
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: ارز , بیمه , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است