عربستان سعودی صنعت و معدن را از وزارت انرژی جدا كرد

عربستان سعودی صنعت و معدن را از وزارت انرژی جدا كرد المور: تحت فرامین پادشاهی، عربستان سعودی وزارتخانه جدیدی برای صنعت و معدن ایجاد كرد و آنرا از وزارت بزرگ انرژی خود جدا كرد. همین طور تحت این فرامین رئیس قدرتمند دادستانی سلطنتی هم تغییر نمود.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، تحت سری جدید فرامین پادشاهی، عربستان سعودی وزارتخانه جدیدی برای صنعت و معدن ایجاد كرد و آنرا از وزارت بزرگ انرژی خود جدا كرد. همین طور تحت این فرامین رئیس قدرتمند دادستانی سلطنتی هم تغییر نمود.
بندر الخرایف، سرمایه گذار طرفدار صنعت، از بخش خصوصی به هدایت این وزارتخانه جدید كه از اول ژانویه مستقل می شود، منصوب گردید. بنظر می رسد این اقدام قدرت گسترده خالد الفالح، كه كنترل وزارت انرژی و ریاست غول صنعت نفت عربستان، آرامكو، بر عهده دارد، را محدود خواهدنمود.
خالد می توانست بوسیله این وزارتخانه عظیم بر بیشتر از نیمی از اقتصاد عربستان كنترل داشته باشد. این وزارتخانه برای كمك به اصلاحات جدید در سال ۲۰۱۶ تأسیس شده بود، اما با وجود برنامه های جاه طلبانه ای كه برای صنعت و معدن داشت، این بخش ها شاهد رشد نسبتاً اندكی بوده اند.
دو منبع مطلع به رویترز گفتند كه صاحبان صنایع عربستان از عملكرد دوره فالح راضی نیستند. یكی از منابع اظهار داشت كه این جداسازی به دنبال دیدار خرایف با بن سلمان انجام شده است.


منبع:

1398/06/11
14:26:59
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , صنعت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است