بانك ملی ایران 91 ساله شد

بانك ملی ایران 91 ساله شد المور: مدیرعامل بانك ملی ایران به مناسبت 91 سالگی بانك ملی ایران پیامی صادر كرد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام بانك ملی ایران، متن پیام محمدرضا، حسین زاده، مدیرعامل این بانك در ادامه آمده است كه می خوانیم.
۹ دهه پیش آرزوی مردم ایران رهایی از سلطه اقتصادی و سیاسی بیگانگان و جلوگیری از تسلط آنها بر منابع حیاتی و ذخایر كشور با تأسیس یك بانك ملی بود و حالا ۹۱ سال پرافتخار از تأسیس «بانك ملی ایران» و تحقق این آرزوی دیرینه می گذرد.
حالا ۹۱ سال است كه از تأسیس بانك ملی ایران می‏ گذرد. بانكی كه روزگاری تنها در چند گیشه خلاصه می شد و با سرمایه های مردمی راه اندازی شده بود. این بانك نهادهایی مانند بانك مركزی، بانك كشاورزی و... را در دل خود داشت كه بعدها با تصویب لایحه اساسنامه بانكی و پولی ایران در مجلس، وظایف بانك مركزی مانند حق انحصاری انتشار اسكناس و تنظیم جریان پول كشور از آن منتزع شد. همین طور با افزایش شعب بانك، بانك فلاحتی یا همان بانك كشاورزی امروزی نیز متولد شد.
بانك ملی ایران امروز با تاكید بر اعتماد مردمی، در خیلی از طرح های توسعه ای، عمرانی و زیربنایی در كشور ایفای نقش می كند و خیلی از پروژه های عام المنفعه مانند ساخت مدارس، راه های روستایی، خانه های بهداشت و... با حمایت های این بانك برای آبادانی ایران اجرا شده است. به جرئت می توان گفت امروز این نهاد مالی یكی از عظیم ترین و استوارترین بنگاه های اقتصادی كشور است و به اذعان خیلی از مقامات بلندپایه، بازوی اقتصادی دولت تلقی می شود و نقش آن در اجرای سیاست های توسعه ای كشور انكارناپذیر است.
مشتریان بانك امروز تنها با یك نهاد فعال در حوزه پولی و مالی در ارتباط نیستند، بلكه بانك ملی ایران را در قامت یك سازمان دانش بنیان، عمل گرا و تحول خواه مشاهده می كنند و با اعتمادی ۹۱ ساله یاریگر همیشگی این بانك می باشند.
این بانك همواره تلاش نموده تا مشتری مداری را سرلوحه خود قرار داده و ارائه خدمات سهل تر در كوتاه ترین زمان ممكن را برای مشتریان امكان پذیر كند و حالا مشتریان با سامانه های غیرحضوری مانند «بام»، «بله» و «بانك آفیسر» از مراجعه به شعبه بانك بی نیاز هستند.
بانك ملی ایران بعنوان بزرگ ترین بانك دولتی با حضور همیشگی خود در تمامی دوران های سخت كشور نظیر جنگ و تحریم اقتصادی اهتمام در ادای دین خود به ملت شریف ایران داشته و همراه همیشگی دولت و مردم بوده است.
فعالیت های مولد بانك در چارچوب معاملات بانكی كه نشأت گرفته از قوانین بانكداری اسلامی است، سبب توسعه چشم گیر راه اندازی و احیای كارخانه های صنعتی، كشاورزی و تولیدی متعلق به بخش های خصوصی، تعاونی و دولتی در سال های بعد از انقلاب شكوهمند اسلامی بوده است و این بانك ضمن ایفای نقش تعیین كننده خود در سازندگی میهن اسلامی، در امتداد اصلاح و استواری بیشتر ساختار مالی كشور نیز نقش داشته است.
بانك ملی همواره در تلاش است تا در كنار پرآوازه كردن نام خود در نظام بانكی، در عرصه بین الملل و همپای بزرگ ترین بانكهای جهان نیز پرافتخار باشد.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/06/20
22:38:26
5.0 / 5
4538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است