10 سوالی كه در مصاحبه استخدامی پرسیده می شود!

10 سوالی كه در مصاحبه استخدامی پرسیده می شود! المور: شما نمی توانید بطور صددرصد برای مصاحبه استخدامی آماده باشید، چون هیچ راهی برای آن كه بدانید مصاحبه كنندگان از شما چه خواهند پرسید وجود ندارد. هر چند در مصاحبه های استخدامی همواره یك سری سؤالات رایج وجود دارد كه از فرد مصاحبه شونده پرسیده می شود.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام كارجوپلاس، در این مطلب ۱۰ سوال مهم و كمی چالش برانگیز كه در مصاحبه استخدامی پرسیده می شود و بهترین روش برای پاسخ به آنها را بیان می كنیم:
۱- چرا باید شما را استخدام كنیم؟
از مثال های واضح و شفاف استفاده كنید تا بتوانید نشان دهید چه كارهایی می توانید انجام دهید و همین طور مثال هایی واقعی از كارهایی كه قبلاً انجام داده اید ارائه دهید كه هم برای شما و هم برای كارفرمایتان می تواند سودمند می باشد.
۲- استحقاق چه مقدار حقوق را دارید؟
پیش از مصاحبه استخدامی در مورد متوسط درآمد برای فردی در زمینه كاری تان كمی تحقیق كنید. بهترین روش برای گرفتن حقوق دلخواه تان هدف گیری مقداری بالاتر از سطح متوسط و سپس مذاكره كردن درباب آن است.
۳- در ضمن پنج سال آینده خودتان را در كجا می بینید؟
پاسخ به این پرسش بستگی به شركتی دارد كه با آن در حال مصاحبه هستید. آنها نمی خواهند فردی را استخدام كنند كه با دریافت پیشنهاد جدید از جانب جایی دیگر موقعیت شغلی خودرا رها كند.
۴- با چه شركت هایی مصاحبه كرده اید؟
این یكی از سوال های سخت و چالش برانگیز است كه امكان دارد از شما پرسیده شود. آنها امكان دارد بدانند كه شما برای موقعیت های شغلی دیگر نیز اقدام نموده اید.
۵- چه چیزی به شما انگیزه می دهد؟
اجازه دهید تا در مورد كارهایی كه در محیط كار به شما انگیزه می دهند بدانند. این فرصت عالی است تا در مورد فعالیت های درسی، تجربه كاری و سرگرمی هایی كه موجب رسیدن شما به این نقطه كاری شده گفتگو كنید.
۶- چگونه مدیریت زمان و اولویت بندی وظایف را انجام می دهید؟
كارفرمایان خواستار كاركنانی سازمان یافته و كسانی كه می توانند حجم كاری خودرا بطور موثر مدیریت كنند، می باشند.
۷- بزرگ ترین نقطه ضعف شما چیست؟
اساسا سوال بسیار سختی است. شما نمی خواهید تا مصاحبه گران نسبت به توانایی شما گرفتار شك و تردید شوند هر چند ادعا اینكه هیچ عیب و نقصی ندارید نیز می تواند كمی مغرورانه به نظر برسد.
۸- آیا تابه حال تجربه كاری بدی با كارفرمایان قبلی تان داشته اید؟
این مهم می باشد تا در مورد كارفرما یا همكار قبلی تان بد دهنی نكنید. امكان دارد فردی كه در حال مصاحبه با شماست كارفرما یا همكاران قبلی شما را بشناسد و این امكان دارد وجهه مثبتی از شما را منعكس نكند.
۹- چرا فكر می كنید در این حرفه موفق می شوید؟
قبل از مصاحبه فهرستی از مهارت هایتان تهیه كنید و آنها را با چیزهایی كه در توصیف شغلی از شما خواسته شده مطابقت دهید.
۱۰- مثالی بزنید كه ابتكار شما را نشان دهد؟
به عقب برگردید و نمونه هایی را در این خصوص شناسایی كنید و اقدام هایی كه نتیجه و اثر مثبتی داشته اند را بیان كنید.
برای مطالعه مطالب بیشتر درباره استخدام اینجا كلیك كنید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/07/04
13:30:44
5.0 / 5
4069
تگهای خبر: شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است