با این قطارها روی زمین پرواز كنید

با این قطارها روی زمین پرواز كنید المور: هرچند همه ما قطارها را به وسیله نقلیه ای ایمن و راحت می شناسیم، ولی نسل قطارهای امروز علاوه بر امنیت و راحتی مناسب از سرعت بالایی نیز برخوردار می باشند. قطار در عین این كه می تواند با سرعت بالا حركت نماید، می تواند امنیت و آسایش مسافران را تامین نماید.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام تیك بان، شما در قطار این امكان را دارید كه با آسودگی خیال بنشینید و از مناظر اطراف لذت ببرید یا در صورت خستگی كمی در راهرو قدم بزنید و یا حتی به راحتی بخوابید. شاید در گذشته قطارها از سرعت و آسایش چندانی برخوردار نبودند ولی در عصر حاضر با به كارگیری فناوری و فناوری روز قطارهایی ساخته شده اند كه سرعت آنها قابل قیاس با هیچ وسیله نقلیه دیگر جادهای نمی باشد.
از نخستین روزهای قرن نوزدهم كه قطارها روی ریل ها به حركت درآمدند تا به امروز كه دیگر قطارهای بخار جای خودرا به قطارهای سریع السیر برقی و هیدروژنی داده اند، شاهد تغییرات زیادی در این صنعت بوده ایم. بطوریكه با خرید بلیط قطار می توانید در كمترین زمان طولانی ترین مسیرها را طی كنید. بدین سبب سرعت قطارها همواره مورد توجه و تغییر بوده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید كه این تغییرات برایتان جالب است در ادامه با ما همراه شوید.
سیر تكاملی در سرعت قطارها
نخستین قطار را "ریچارد ترویتیك " انگلیسی در اوایل قرن نوزدهم با شش مسافر به حركت در آورد. سرعت این قطار چیزی در حدود ۸ كیلومتر بر ساعت بود. حدود ۲۹ سال بعد فردی به نام "جورج استفنسون " این قطار را بهبود بخشید و سرعت آنرا به ۵۰ كیلومتر بر ساعت ارتقا داد. این نخستین قطاری بود كه برای مصارف تجاری مورد استفاده قرار گرفت.
سالها بعد حدود سالهای ۱۸۹۹ قطارهای آلمانی با رفت و آمد بین شهرهای هامبورگ و برلین سرعت ۱۶۰ كیلومتر بر ساعت را تجربه كردند. این روند تا سال ۱۹۳۳ ادامه پیدا كرد. با نزدیك شدن به جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۳۴ آمریكا قطار زفیر را با سرعت بالاتری به دنیا معرفی نمود. این قطار بوستون تا مین را با سرعت ۱۸۵ كیلومتر بر ساعت می پیمود.
تا اینجا تمام اتفاقاتی كه برای قطار افتاده بود، در اروپا و غرب بود. تا این كه ژاپنی ها در شرق دست به كار شده و در سال ۱۹۶۴ وارد بازار رقابت با اروپا شدند و در این سال پر سرعت ترین قطار دنیا را با سرعت ۲۱۰ كیلومتر بر ساعت روی ریل ها به حركت درآوردند.
سی سال بعد باز هم ژاپنی های چشم بادامی اهتمام كردند قطارهای پرسرعت خودرا به رخ جهانیان بكشند. از همین رو در سال ۱۹۹۳ قطار سریع السیری با سرعت ۳۵۳ كیلومتر بر ساعت را رونمایی كردند. این رقابت ها همچنان ادامه داشت و جزیی از پیشرفت دنیای مدرن و صنعت حمل و نقل شده بود. این دفعه فرانسه گوی سبقت را را ربود و در سال ۲۰۰۷ سریع ترین قطار دنیا را با سرعت ۵۷۴ در جهت جابجایی سریع مسافران به كار گرفت.
یعنی مسافران با در دست داشتن یك بلیط قطار سرعت عجیب ۵۷۴ كیلومتر بر ساعت را تجربه می كردند. این مزیت بزرگی بود كه مسافری با پرداختن قیمت بلیط قطار سرعتی در حدود سرعت یك هواپیمای سبك را تجربه كند.


رقابت سنگین بین سازندگان قطارهای سریع السیر و ایمن در دنیا ادامه یافت و یكی بر دیگری پیشی می گرفت. تا این كه چین هم به جمع سازندگان قطارهای پرسرعت دنیا افزوده شد و در این زمینه ادعا نمود. بطوریكه با ورود نسل جدید قطارهای مگلو به سیستم حمل و نقل ریلی جهان، مسافران قطار سرعتی در حدود ۴۳۰ كیلومتر بر ساعت را تجربه می كنند. هر چند این قطارها تا سرعت ۶۰۱ كیلومتر بر ساعت نیز ركورد دارند.
امروزه شیفتگان قطار امیدوارند كه در سالهای نه چندان دور بتوانند روی زمین هم پرواز كنند و سرعت بالاتر از ۶۰۰ كیلومتر بر ساعت را با قطار طی كنند! ژاپن روی این گزینه در حال تحقیق و توسعه است.
در كشور ما با گسترش خطوط ریلی از قطارهای جدید و با امكانات استفاده می شود. سرعت این قطارها در حدود ۱۶۰ كیلومتر بر ساعت می باشد. قطارهای ۵ ستاره فدك همچون قطارهای پرسرعت و مجهز به امكانات روز می باشد كه با طراحی منحصر به فرد و پذیرایی كامل و مطابق با استاندارد روز اروپا از مسافران، از طرفداران زیادی برخوردار شده است. با خرید بلیط قطار فدك می توانید سفری شیرین و لوكس را با قیمتی باورنكردنی و اقتصادی تجربه كنید.
برای خرید انواع بلیط قطار می توانید بسادگی از سایت تیك بان به آدرس https: //tikban.com اقدام كنید. تیك بان می تواند سفری به یادماندنی با قطار را به شما هدیه دهد.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/07/17
14:12:26
5.0 / 5
4317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است