بانك رفاه حامی دو آتیشه ملی پوشان

بانك رفاه حامی دو آتیشه ملی پوشان به گزارش المور بانك رفاه امسال تلاش نموده تا در جهت تعهد به مسئولیت های اجتماعی خود بعنوان یك سازمان پویا، وظیفه و رسالتش را با هدف تشویق كاركنان و همچنین عموم جامعه و ترویج ورزش دنبال كند. در همین راستا و در چهار وجه مختلف اقدامات مهم و مؤثری را به انجام رسانده است.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنا براعلام روابط عمومی بانك رفاه كارگران، تا سال های نه چندان دور، ارزش سهام یك شركت و یا هر بنگاه صنعتی و یا مالی اقتصادی بیشتر بر مبنای دارایی های آن شركت و میزان سرمایه و درآمد آن بنگاه اقتصادی سنجیده می شد. رفته رفته و با ظهور شركت های دانش بنیان، پیشرفت های فن آوری و ظهور كسب و كارهای نوپا، ارزش نیروی انسانی در سازمان ها جایگاه واقعی خویش را پیدا كرد و به یك ركن اساسی تبدیل شد، به صورتی كه در شركت های موفق بیشتر از اصطلاح سرمایه انسانی یاد می شود.
در امتداد زمان اهمیت نیروی انسانی آنقدر زیاد شده كه ارزش آفرینی در این عرصه به یكی از بزرگترین چالش های سازمان های پیش رو تبدیل گشته و بدین منظور شركت های پیش رو و سازمان های موفق برای تبدیل نیروی انسانی به سرمایه انسانی راهكارهای متنوع و استراتژی بلندمدت تعریف می كنند.
در شركت های پیش رو و ارزش آفرین، سازمان، موجود زنده در حال رشد، تعامل و تكامل است كه تلفیقی از جسم و روان است. ازاین رو اهمیت دادن به جسم، جدا از مفاهیم و موضوعات روانی سبب شده تا شركت ها به فكر سلامت جسمانی نیروی انسانی خود هم باشند. تحقیقات گسترده روی وابستگی سلامت جسمانی و روانی به یكدیگر و تاثیر این مورد روی عملكرد سازمان در برندهای برتر نشان داده توجه به این مفاهیم تا چه میزان بر ارزش آفرینی در یك سازمان خلاق، پرنشاط و سالم اثرگذار است.
بانك رفاه كه در بیستمین رتبه بندی شركت های برتر ایران در جایگاه نهم از بین ۱۰۰ شركت برتر ایران قرار دارد بعنوان یك سازمان پیشرو در صنعت بانكداری به خوبی به جایگاه و اهمیت ورزش و تاثیر بسزای آن در نشاط و سلامت جسم و روح كاركنان اعتقاد دارد. این بانك با هدف اعتلای منابع انسانی و اهمیت، توجه و ارزش گذاری به سلامت جسم و روح پرسنل خود تلاش كرده تا با بهادادن در وجوه مختلف به ورزش، كاركنان خویش را به ورزش تشویق نماید و فرهنگ ورزش سازمانی را در میان كاركنان خود نهادینه كند.
بانك رفاه امسال تلاش كرده است تا در جهت تعهد به مسئولیت های اجتماعی خود بعنوان یك سازمان پویا، وظیفه و رسالتش را با هدف تشویق كاركنان و همینطور عموم جامعه و ترویج ورزش دنبال كند. در همین راستا و در چهار وجه مختلف اقدامات مهم و مؤثری را به انجام رسانده است.
در وجه اول بانك رفاه حمایت های گسترده ای را از ورزشكاران ملی پوش در مسابقات بین المللی، به منظور حفظ سرمایه های ملی داشته است. در مهمترین اقدام بانك رفاه حامی كاروان تیم ملی تیراندازی در اعزام این تیم به رقابت های جام جهانی برزیل بود كه این كار با هدف كسب دومین سهمیه بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو انجام گرفت.
در این مسابقات آرمینا صادقیان با كسب یك سهمیه المپیك به میهن بازگشت. در اقدام پرارزش دیگری بانك رفاه از ورزشكاران تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی اعزامی به مسابقات جام جهانی فنلاند، انتخابی المپیك ۲۰۲۰ توكیو حمایت كرد. تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی اعزامی به مسابقات جام جهانی فنلاند در نهایت موفق به كسب چهار سهمیه المپیك ۲۰۲۰ توكیو شد.

وجه دومی كه بانك رفاه با نگاهی ویژه و به منظور ایجاد شور و شعف حداكثری به آن پرداخت، پشتیبانی از تیم های ملی ورزش كارگری بوده است. ششمین دوره مسابقات جهانی كارگران در شهر تورتوسای اسپانیا در ۱۱ تا ۱۶ تیرماه سالجاری برگزار گردید. تیم اعزامی به این دوره از رقابت ها با عنوان "طلایه داران رونق تولید" متشكل از ۱۴۰ نفر ورزشكار مرد و زن در چارچوب ۱۶ تیم بود و در رشته های دو و میدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانك، كاراته، والیبال ساحلی، كشتی ساحلی، كشتی فرنگی و شنا به رقابت پرداختند. بانك رفاه در این مسابقات حامی تیم های دو و میدانی (مردان و زنان) و تیم كاراته (مردان) بود. در این دوره از رقابت های جهانی ورزش كارگری از مجموع ۱۳۸ مدال رنگارنگ كه توسط كاروان طلایه داران رونق تولید كسب شد، دو تیم ورزشی دو و میدانی و كاراته با حمایت های مادی و معنوی بانك رفاه در مجموع با كسب ۴۵ مدال و دو عنوان قهرمانی جهانی موفق شد در كنار جامعه معزز و پر تلاش كارگری برگ زرین دیگری در عرصه جهانی ثبت كند.
در مراسم بدرقه كاروان اعزامی كه با حضور چهره های مطرح حوزه ورزش همچون دكتر صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك، دكتر احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و تنی چند از مسؤلان عالی وزارتخانه و پیشكسوتان ورزشی و مسؤلان بانك رفاه كارگران برگزار شد، از بانك رفاه به منزله بانكی اجتماعی، حامی ورزش و جامعه كارگری قدردانی و لوح سپاس و تندیس فدراسیون ورزش های كارگری به دست وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به نماینده بانك تقدیم شد.
حمایت بانك رفاه از ورزش های كارگری به همین جا محدود نمی گردد. بانك رفاه در ادامه و در همین راستا با همكاری با فدراسیون ورزش كارگری كشور، حامی نخستین دوره مسابقات رالی آفرود كارگران شد. این مسابقات از تهران آغاز و سپس رانندگان مسیر ابو زید در كاشان و كویرمرنجاب را پیموده و باردیگر در تهران و محل ورزشگاه كارگران كار خویش را به پایان رساندند. در بخش پایانی مسیر، شركت كنندگان در مسابقه با جمع آوری زباله های محیطی و پاكسازی طبیعت در محل استقرار خودرو ها امتیاز مثبت كسب كردند.

وجه سوم بانك رفاه در جهت پشتیبانی از ورزش، ترویج فرهنگ و روحیه ورزشی، در چارچوب تشكیل و پشتیبانی از تیم های مختلف ورزشی در عرصه جامعه حضور فعال و پویا دارد. در همین راستا و با تشویق، مساعدت و همكاری بانك رفاه و همینطور به مناسبت پنجاه و نهمین سالروز تاسیس بانك رفاه كارگران، رضا خزائی پول همكار این بانك در اقدامی نمادین و طی دو روز، مسیر ۲۰۶ كیلومتری شهرستان نوشهر تا تهران را ركاب زد. این ورزشكار فعال و علاقمند در خردادماه سال جاری به قله ۳۲۱۱ متری سلسله كوه های بینالود صعود كرده بود. تشویق چنین ورزشكارانی از جانب بانك، نه تنها ارزش و اعتبار اقدام انجام شده را دو چندان می سازد، بلكه موجبات رضایتمندی و علاقمندی سایر همكاران و توجه آنها به ورزش را فراهم می آورد.
در همین راستا و در اقدامی دیگر، تیم كوهنوردی بانك رفاه همزمان با پنجاه و نهمین سالروز تأسیس بانك رفاه كارگران، با صعود به قله ۳۸۹۵ متری كركس پرچم پر افتخار بانك را به اهتزاز در آوردند و سالروز تاسیس بانك را جشن گرفتند. كوهنوردی یكی از سالم ترین و مفرح ترین ورزش هایی است كه كاركنان و عموم جامعه می توانند در هر سطحی به آن بپردازند و ضمن تقویت قوای جسمی خود و تجربه ای دلچسب، روحیه و نشاطی وصف ناپذیر را بدست آورند. بعد از فتح قله های توچال، الوند، زردكوه، سبلان و سهند، قله كركس ششمین قله مرتفعی است كه تیم كوهنوردی بانك رفاه آنرا فتح می كند و پرچم بانك را به اهتزاز در می آورد. كوهنوردی و صعود به قله های مرتفع از فعالیت ها و اقداماتی است كه به صورت مرتب همه ساله به مناسبت گرامیداشت سالروز تأسیس بانك دنبال می شود.
در وجه چهارم، بانك رفاه با پشتیبانی از المپیادهای فرهنگی- ورزشی، تیم های مختلفی را روانه مسابقات و المپیادهای مختلف كرده كه توانسته اند با حمایت بانك رفاه به مقام های خیلی خوب و ارزشمند ای دست یابند.
در پانزدهمین المپیاد فرهنگی- ورزشی ایثارگران نظام بانكی كه ورزشكارانی از بانكهای ملی، ملت، صادرات، تجارت، مسكن، توسعه صادرات، سپه، كشاورزی، مركزی و صنعت و معدن حضور داشتند، كاروان ورزشی بانك رفاه در رشته های مختلف افتخار به دست آورد و در رشته های قرائت قرآن، دو و میدانی ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ متر، دارت و بدمینتون ویژه جانبازان به مقام سوم دست پیدا كردند.
همینطور در شانزدهمین دوره المپیاد ورزشی بانوان سیستم بانكی كشور كه با حضور ۳۸۶ ورزشكار خانم در ۷ رشته ورزشی برگزار شد، بانوان ورزشكار بانك رفاه با كسب ۲ طلا و ۱ نقره موفق به كسب مقام قهرمانی و عنوان قهرمان قهرمانان شدند.
تیم ها و ورزشكاران بانك رفاه توانستند در رشته های والیبال، طناب كشی و تنیس روی میز با كسب دو طلا و یك نقره به مقام قهرمانی تیمی مسابقات دست یابند. بانك رفاه همینطور در رشته والیبال توانست برای دومین سال پی در پی قهرمان سیستم بانكی كشور شود. كسب عنوان نایب قهرمانی در رده تیمی و قهرمانی در رده انفرادی تنیس روی میز از دیگر دستاوردهای كاروان ورزشی بانك رفاه در این دوره از المپیاد بود. در رشته شنا رده انفرادی هم بانك رفاه به دو مدال برنز دست یافت.
در بخش آقایان هم بانك توانسته بود با كسب عملكردی قابل قبول به مقام قهرمانی برسد. بر این اساس بانك رفاه در هر دو رده آقایان و بانوان در مجموع قهرمان قهرمانان سیستم بانكی شد. در ادامه درخشش تیم ها و ورزشكاران بانك رفاه در المپیادهای ورزشی، تیم فوتسال حراست بانك رفاه با برجای گذاشتن عملكردی بی نظیر و برای اولین بار در تاریخ ورزشی این بانك، موفق به كسب مقام نایب قهرمانی جشنواره ورزشی حراست های كل كشور شد.
بی گمان برای رسیدن به این عناوین لازم است تا برنامه ریزی و حمایتی بلندمدت داشت و كاركنان را برای حضوری فعال در عرصه ورزش و رقابتی سالم، تشویق كرد. بانك رفاه توانسته است در این زمینه ضمن داشتن استراتژی و برنامه ریزی مدون، با نگاهی پیش رو در بین شركت های برتر كشور، اقدامات شایسته ای را برای سلامت جسم و روان و تحكیم روابط دوستانه كاركنان با یكدیگر به انجام رساند و رسالت خود در چهار وجه پشتیبانی از ملی پوشان كشورمان در مسابقات داخلی و بین-المللی، پشتیبانی از تیم های كارگری، ترویج فرهنگ و روحیه ورزشی و پشتیبانی از المپیادهای فرهنگی- ورزشی را به بهترین شكل ممكن كامل كند.
انتهای رپرتاژ آگهی


1398/07/24
22:42:11
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: ارز , افتخار , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است