صندوق بین المللی پول:

رشد اقتصادهای مهم آسیا بیش از اندازه انتظار كاسته می شود

رشد اقتصادهای مهم آسیا بیش از اندازه انتظار كاسته می شود به گزارش المور صندوق بین المللی پول اعلام نمود طبق جدیدترین پیشبینی های انجام شده، رشد اقتصادی آسیا بیشتر از آن چه انتظار می رفت كند خواهد شد.


به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، صندوق بین المللی پول اعلام نمود طبق جدیدترین پیشبینی های انجام شده، رشد اقتصادی آسیا بیشتر از آن چه انتظار می رفت كند خواهد شد. آی ام اف در گزارش چشم انداز منطقه ای خود كه در روز چهارشنبه منتشر گردید اعلام نمود كه رشد اقتصادی آسیا در سال ۲۰۱۹ به ۵ درصد و در سال ۲۰۲۰ به ۵.۱ درصد خواهد رسید. این پیشبینی ها به ترتیب ۰.۴ درصد و ۰.۳ درصد نسبت به پیشبینی های قبلی، كه در ماه آوریل اعلام شده بود، كاهش یافته اند.
در میان اقتصادهای مهم آسیایی، هنگ كنگ بیشتر از همه كند شده است. اقتصاد هنگ كنگ كه تحت فشار شدیدی از جانب ناآرامی های چندین ماهه آن قرار دارد، امسال ۰.۳ درصد و در سال آینده ۱.۵ درصد رشد خواهد داشت. این به ترتیب ۲.۴ درصد و ۱.۵ درصد كمتر از مقدار پیشبینی شده قبلی است. رشد اقتصادی كره جنوبی هم امسال به ۲ درصد و در سال ۲۰۲۰ به ۲.۲ درصد خواهد رسید كه هردوی این پیشبینی ها ۰.۶ درصد نسبت به آن چه قبلا انتظار می رفت كاهش یافته اند. اقتصاد سنگاپور هم امسال ۰.۵ درصد و در سال آینده ۱ درصد رشد خواهد نمود كه این، به ترتیب، ۱.۸ درصد و ۱.۴ درصد از میران پیشبینی شده قبلی كمتر است. آی ام اف در گزارش خود اعلام نمود كه ریسك های موجود در این منطقه، شامل كند شدن سریع تر از حد انتظار اقتصاد چین، تعمیق تنش های منطقه ای، مانند روابط دوجانبه كره جنوبی و ژاپن و رشد ریسك های ژئوپولیتیكی، اقتصادهای آسیایی را تهدید می كنند.

1398/08/03
14:38:15
4335
5.0 / 5
موضوعهای خبر: اقتصاد , بین المللی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است