تحصیل در دانمارك

تحصیل در دانمارك المور: دانمارك یكی از كشورهای مهم شمال اروپاست كه جمعیتی 5.5 میلیون نفری دارد. زبان رسمی این كشور دنیش یا دانماركی است اما مردم این كشور تسلط بسیار مناسبی به زبان انگلیسی دارند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سفیران سروش سعادت، این كشور از واحد پولی كرون استفاده می نماید و كشور دانمارك یكی از معدود كشورهایی است كه حكومتی پادشاهی دارد و این نظام پادشاهی بعد از ژاپن دومین سلسله پادشاهی قدیمی جهان است. كشور دانمارك از نظر علمی نیز جایگاه بسیار مناسبی در جهان دارد و همین مسئله سبب شده تا همه ساله از كشورهای مختلف جهان، جهت ستاندن پذیرش تحصیلی از این كشور درخواست های مختلفی به دانشگاه های این كشور ارسال شود. تحصیل در دانمارك دارای یك فرآیند مشخص است كه هر فرد باید پیش از هرگونه اقدام، از آن آگاهی كامل به دست آورد. به طوركلی می توان شرایط شروع یك دوره تحصیلی در كشور دانمارك را به ستاندن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دانمارك و دریافت ویزای تحصیلی این كشور تقسیم بندی كرد. دانشجویان می توانند در كشور دانمارك به زبان های دنیش و یا انگلیسی تحصیل كنند و این خود یك فرصت بسیار مناسب جهت تحصیل در این كشور پیشرفته در نظام آموزشی است.
تحصیل در كشور دانمارك به تحصیل در مقاطع دانشگاهی ختم نمی گردد و دانش آموزان نیز می توانند در این كشور به تحصیل بپردازند. دولت دانمارك برای بسط فرهنگ این كشور دوره های آموزش زبان دنیش را نیز برپا می نماید تا بتواند با جذب مخاطبین از كشورهای مختلف فرهنگ خودرا به جهانیان معرفی نماید.
چنانچه گفته شد برای تحصیل در كشور دانمارك، هر دانشجو موظف است تا در مرحله اول، از دانشگاه های این كشور پذیرش تحصیلی دریافت كند. مدرك زبان، پاسپورت معتبر، سوابق تحصیلی، معرفی نامه و انگیزه نامه همچون مهم ترین مداركی هستند كه هر فرد برای ستاندن پذیرش از دانشگاه های دانمارك به آن نیاز خواهد داشت. در صورت كه فردی در موعد مشخص پذیرش تحصیلی خودرا از كشور دانمارك دریافت كند، برای سفر به این كشور باید ویزای تحصیلی آنرا به دست آورد. باید به این نكته توجه داشت كه ویزای تحصیلی كشور دانمارك تنها بوسیله سفارت دانمارك در كشور محل اقامت دائم فرد صادر می شود و از كشور سوم قابل دریافت نخواهد بود.
تحصیل در كشور دانمارك برای شهروندان رسمی این كشور در تمامی مقاطع تحصیلی رایگان است و دانشجویان اروپایی نیز قادر خواهند بود تا بدون پرداخت هزینه در این كشور به ادامه تحصیل بپردازند. شرایط تحصیل برای دانشجویان خارجی در این كشور متفاوت می باشد. آنها موظف می باشند تا هزینه های تحصیل خودرا بطور كامل پرداخت كنند. هزینه تحصیل در كشور دانمارك حداقل ۶۰۰۰ یورو در سال است اما بطور میانگین می توان اظهار داشت كه هزینه تحصیل در كشور دانمارك و در دانشگاه های دولتی این كشور برای شهروندان غیراروپایی در حدود ۱۴.۰۰۰ یورو در سال است.
بااینكه بیشتر دانشجویان خارجی در كشور دانمارك به تحصیل در رشته های مهندسی مشغول هستند اما باید اشاره داشت كه تحصیل پزشكی در دانمارك نیز متقاضیان خاص خودرا دارد. هزینه های تحصیل پزشكی در كشور دانمارك همچون سایر كشورهای جهان بیشتر از سایر رشته های تحصیلی است و متقاضیان تحصیل در این رشته های تحصیلی باید به این مساله نیز توجه داشته باشند. تحصیل در رشته های پزشكی در كشور دانمارك به زبان انگلیسی با محدودیت های بسیار زیادی ارائه می شود و تنها دانشجویان با رزومه بسیار عالی می توانند در این دوره ها نام نویسی كنند. با این وجود فرصت تحصیل پزشكی در دانمارك به زبان دنیش به زبان دانماركی همواره برای دانشجویان خارجی برقرار است.
دانشگاه كوپنهاگ و دانشگاه آرهوس بهترین دانشگاه های آموزش پزشكی در كشور دانمارك هستند كه سابقه ای ۸۰۰ ساله در آموزش دارند. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها در طول یك سال تحصیلی در حدود ۱۶۰۰۰ یورو تا ۲۲۰۰۰ یورو است. با عنایت به این كه دسترسی به بورسیه های تحصیلی در كشور دانمارك محدود است، دانشجویان قبل از عزیمت به این كشور باید شرایط مالی تحصیل خود در این كشور را به دقت بررسی نمایند تا در میانه راه گرفتار مشكل نشوند.
از نظر اعتبار، مدارك پزشكی در كشور دانمارك مورد تائید كشورهای اروپایی و ایران است. این بدان معناست كه افرادی كه در كشور دانمارك مدرك پزشكی خودرا دریافت كند، قادر خواهد بود تا بعد از گذراندن یك دوره كوتاه آموزشی، مدرك پزشكی خودرا معادل سازی كرده و بعنوان یك پزشك مشغول به كار شود و پروانه طبابت خودرا دریافت كند.
در بخش های قبل تنها در ارتباط با هزینه های تحصیل در كشور دانمارك صحبت به میان آورده شد اما متقاضیان باید به هزینه زندگی در دانمارك نیز توجه داشته باشند. این هزینه ها بسته به سبك زندگی و محل اقامت فرد متفاوت خواهد بود. دانشجویانی كه در خوابگاه های دانشجویی اقامت دارند، هزینه های زندگی كمتری را پرداخت خواهند كرد. هزینه اجاره یك خانه تك نفره در دانمارك ۴۳۶ یورو در ماه و هزینه خوابگاه معادل ۳۴۰ یورو است. برای خوراك نیز می توان هزینه ای ۲۰۰ تا ۲۷۰ یورویی را در نظر گرفت. دانشجویان در كشور دانمارك معمولاً از دوچرخه استفاده می نمایند ولی می توان اظهار داشت كه هزینه حمل و نقل عمومی در حدود ۱۰۰ یورو است. با عنایت به هزینه های جانبی زندگی در دانمارك می توان اظهار داشت كه هزینه ماهیانه زندگی در دانمارك در حدود ۱۰۰ یورو است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر به همراهی متقاضیان تحصیل در دانمارك در جهت ستاندن ویزای تحصیلی این كشور خواهد بود.
انتهای رپرتاژ آگهی


1398/09/04
14:44:09
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: بورس , زندگی , مد , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است