با دریافت گواهینامه ایزو مشتری مداری، مشتریان خویش را افزایش دهید

با دریافت گواهینامه ایزو مشتری مداری، مشتریان خویش را افزایش دهید به گزارش المور استانداردهای ایزو بسیار توسعه یافته اند. بر طبق آمار سازمان جهانی استانداردسازی بیشتر از ۲۰ هزار استاندارد ایزو انتشار یافته اند كه عموما فنی هستند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام ایزوسیستم، تمامی استانداردهای ایزو فنی نبوده و بخشی از آنها كه تعداد كمی هستند خصوصیت های مدیریتی دارند. مثلا گواهینامه ای وجود دارند كه به مدیریت كیفیت می پردازد مثل ایزو ۹۰۰۱ كه آخرین ویرایش آن در زمان نگارش این مطلب سال ۲۰۱۵ می باشد. ویرایش های قبلی ایزو استاندارد ایزو ۲۰۰۸ و قبل تر از آن سال ۲۰۰۰ بود.
استاندارد دیگری وجود دارد به نام ایزو ۱۴۰۰۱ كه به مدیریت مسائل زیست محیطی می پردازد. ویرایش قبلی این استاندارد ایزو هم ۲۰۰۴ بود.
یك استاندارد دیگر هم كه خیلی پركاربرد است و به مسائل ایمنی و سلامت پرداخته به نام ایزو ۴۵۰۰۱ آنرا می شناسیم البته این استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ استاندارد جدید است كه در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار منتشر گردید.
پیش از انتشار و استفاده از این استاندارد كاربردی از استاندارد ohsas ۱۸۰۰۱ استفاده می شد كه به مسائل ایمنی و سلامت می پرداخت.
و با انتشار این استاندارد جدید جایگزین قبلی یعنی ohsas ۱۸۰۰۱ شد.
اما در این مطلب می خواهیم به استانداردهای ایزو مدیریتی كه مخصوص تامین رضایت مشتری و رسیدگی به شكایات مشتری است بپردازیم.
البته در استاندارد ایزو ۹۰۰۱ كه به مبحث مدیریت كیفیت پرداخته مواردی نظیر تامین رضایت مشتری هم مورد توجه قرار گرفته اند ولی در استانداردهای بعدی كه به نام راهنما و بر اساس ایزو ۹۰۰۱ نوشته شده اند بسیار عمقی تر و كامل تر به مبحث رضایت مشتریان و رسیدگی به شكایت مشتریان پرداخته شده است.
گواهینامه های ایزو در رابطه با مشتریان چه گواهینامه هایی هستند؟
ما ۴ استاندارد راهنما با نامهای ایزو ۱۰۰۰۱، ایزو ۱۰۰۰۲، ایزو ۱۰۰۰۳ و ایزو ۱۰۰۰۴ داریم كه برای تامین رضایت مشتریان نگارش شده اند.
با عنایت به اینكه در سال ۲۰۱۸ ورژن جدید هر ۴ استاندارد راهنمای ISO ۱۰۰۰۱، ISO ۱۰۰۰۲، ISO ۱۰۰۰۳ و ISO ۱۰۰۰۴ منشتر شد تصمیم گرفتیم توضیحات مبسوطی در مورد این سری استانداردهای راهنما به علاقمندان عرضه نماییم.
گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۱ چیست؟
این استاندارد راهنما، رهنمودهایی برای برنامه ریزی، طراحی، توسعه، پیاده سازی، نگهداری و بهبود كدهای رضایت مشتری ارائه می دهد.
این سند برای كدهای مربوط به محصول و خدمات حاوی وعده های داده شده به مشتریان توسط یك سازمان در ارتباط با رفتار آن قابل استفاده می باشد. این مقررات مربوطه با هدف افزایش رضایت مشتری صورت گرفته است.
گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۲ چیست؟
این استاندارد راهنما بسیار مورد اقبال شركت ها، سازمان ها و بنگاه های اقتصادی قرار گرفته است. این استاندارد به رضایت مشتریان می پردازد.
هم اكنون با بازار رقابتی سنگینی كه بین شركت های تجاری وجود دارد شركتی برنده این رقابت است كه بتواند هر چه سریع تر شكایت مشتریان را شناسایی و مدیریت نموده و فورا آنرا تبدیل به رضایت مشتری مذكور كند.
شركت ها سفارش می شوند برای گرفتن ایزو ۱۰۰۰۲ اقدام نمایند تا تمركز آنها به تبدیل شكایات به رضایت مشتریان افزایش یابد.
گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۳ چیست؟
این سند دستورالعمل هایی را برای یك سازمان برای برنامه ریزی، طراحی، توسعه، اجرا، حفظ و بهبود فرایند حل و فصل موثر و كارآمد اختلافات برای شكایات عرضه می دهد كه توسط سازمان حل نشده است.
گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ چیست؟
گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ را می توان پر طرفدارترین گواهینامه ایزو رضایت مندی مشتریان از سری چهارگانه فوق دانست. در این استاندارد با رهنمودهایی جهت پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان به سمت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان حركت می نماییم.
ایزو ۱۰۰۰۴ راهنمایی های لاز م برای اجرای فرآیندهای نظارت و ارزیابی رضایت مشتری عرضه می دهد ISO ۱۰۰۰۴ جهت استفاده در سازمان ها بدون در نظر گرفتن نوع، اندازه یا محصول عرضه شده است. تمركز ISO ۱۰۰۰۴ بر روی مشتریان خارج از سازمان است.
دریافت ایزو ۱۰۰۰۴ به شركت ها برای دستیابی هر چه بیشتر به رضایت مشتریان سفارش می شود.
مایل به دریافت هستید و نمی دانید چگونه گواهینامه ایزو معتبر دریافت كنید؟
اگر پس از مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیدید كه دریافت ایزو رضایت مندی مشتریان نظیر ایزو ۱۰۰۰۴ و ایزو ۱۰۰۰۲ به افزایش مشتریان شما كمك می نماید پس باید برای دریافت گواهینامه ایزو اقدام كنید.
حتما باید از مراكز دارای پروانه رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت خدمات صدور را درخواست كنید تا امكان پیگیری برای شما محفوظ باشد. ایزوسیستم بهترین مركز صدور گواهینامه ایزو است كه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم بعنوان واحد برتر فنی مهندسی كل كشور در این زمینه انتخاب شده است. بنابراین می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید و از خدمات مجانی مشاوره كارشناسان ایزوسیستم بهره مند شوید:
۰۲۳-۳۳۴۴۴۸۱۴
۰۲۳-۳۳۴۴۴۸۱۳
۰۲۳-۳۳۴۴۴۸۸۴
انتهای رپرتاژ آگهی


1398/09/06
16:24:54
5.0 / 5
4050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است