رشد ۱۷ تریلیون دلاری بازار سهام جهان در سال ۲۰۱۹ بعلاوه نمودار

رشد ۱۷ تریلیون دلاری بازار سهام جهان در سال ۲۰۱۹ بعلاوه نمودار المور: طبق محاسبات دویچه بانك، بازارهای سهام جهانی در سال 2019 با شتاب تندی رشد كرده و بیشتر از 17 تریلیون دلار به ارزش خود افزوده اند.


به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، طبق محاسبات دویچه بانك، بازارهای سهام جهانی در سال ۲۰۱۹ با شتاب تندی رشد كرده و بیشتر از ۱۷ تریلیون دلار به ارزش خود افزوده اند.
در سال ۲۰۱۹ سیاست های مالی تسهیل كننده تر (كاهش نرخ بهره) و تحولات سیاسی در سراسر جهان به رشد سهام كمك كرد. بانكهای مركزی سراسر جهان نرخ بهره خودرا كاهش دادند تا بازارها نقویت شود. فدرال رزرو آمریكا امسال ۳ بار نرخ بهره خودرا كم كرد و بانك مركزی اروپا نرخ بهره منفی خودرا بیشتر از پیش كم كرد. چشم انداز تجارت جهانی كه از زمان انتخاب دونالد ترامپ و رأی به برگزیت در انگلستان گرفتار آشفتگی شده بود، امسال كمی شفاف تر شد. ایالات متحده توانست توافق تجاری آمریكای شمالی را با كانادا و مكزیك به دست بیاورد و با چین به توافق تجاری فاز یك نائل شود. در انگلستان پیروزی قاطع حزب بوریس جانسون در انتخابات انگلستان به وی در مذاكرات برای خروج از اتحادیه اروپا قدرت بخشید. البته بزرگترین رشد سهام جهان در آمریكا اتفاق افتاد؛ فاكتورهای داوجونز، اس اندپی ۵۰۰ و راسل ۲۰۰۰، همگی بیشتر از ۲۰ درصد امسال رشد كردند. امسال سال بزرگی برای بعضی از ارزشمندترین شركت های جهان بود؛ اپل ۸۰ درصد رشد كرد و فیس بوك هم ۵۷ درصد بالاتر آمد.

1398/10/05
15:23:42
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است