اعزام دانشجو به ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا المور: ایتالیا بدون شك یكی از زیباترین كشورهای جنوب اروپا و از نخستین تمدن های شكل گرفته در این قاره است.به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، ۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیتی است كه آخرین سرشماری های ایتالیا برای ساكنین این كشور نشان می دهند. زبان رسمی این كشور ایتالیایی است و مردم این كشور به ندرت به زبان انگلیسی صحبت می كنند، با این وجود امكان تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیل در دانشگاه های كشور ایتالیا امكان پذیر است. كشور ایتالیا از نظر فرهنگی، با جامعه كاملاً صنعتی شده اروپایی تفاوت هایی دارد و همچنان فرهنگ سنتی خودرا حفظ نموده است.

عوامل مختلفی در كشور ایتالیا وجود دارد كه دانشجویان را ترغیب می كند تا در این كشور به ادامه تحصیل بپردازند. از مهم ترین این موارد می توان به بورسیه تحصیلی این كشور اشاره داشت. تحصیل در كشور ایتالیا برخلاف كشورهایی نظیر آلمان، اتریش و نروژ كه تحصیل رایگان را به اتباع بیگانه ارائه می دهند، به صورت رایگان برای اتباع بیگانه امكان پذیر نخواهد بود. هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی در كشور ایتالیا در طول یك سال تحصیلی نیز می تواند از ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در دانشگاه های دولتی كشور ایتالیا متغیر است و دانشجویان خارجی باید این هزینه را به صورت كامل پرداخت كنند. البته دانشجویانی كه از تمكن مالی مناسبی برخوردار نیستند، قادر خواهند بود تا از بورسیه های تحصیلی این كشور استفاده كنند.

بورسیه تحصیلی در كشور ایتالیا به دانشجویان كمك خواهدنمود تا علاوه بر به صفر رساندن هزینه تحصیل در كشور ایتالیا، قسمتی از هزینه های زندگی خودرا در كشور ایتالیا نیز تأمین كنند. هزینه زندگی دانشجویی در كشور را بسته به شهر محل زندگی افراد می توان از ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو در ماه متغیر دانست. دانشجویان در كشور ایتالیا این اجازه را خواهند داشت تا به صورت نیمه وقت در این كشور مشغول به كار شوند. كار نیمه وقت در ایتالیا به مدلول برآورده كردن نیازهای مالی زندگی دانشجویی در این كشور یا بخش قابل توجهی از آن است.

یكی از پرمخاطب ترین رشته های تحصیلی در كشور ایتالیا، رشته های پزشكی است. پزشكی در ایتالیا شاخه های فراوانی دارد و تحصیل دندانپزشكی در ایتالیا یكی از همین زیرشاخه های رشته پزشكی است. دانشجویانی كه علاقمند تحصیل كلیه رشته های پزشكی به زبان انگلیسی باشند، باید قبل از شروع دوره تحصیل خود، در یك آزمون ورودی پزشكی به نام IMAT شركت نمایند. این آزمون شامل ۶۰ سؤال است و هر دانشجو برای پاسخ دادن به این پرسش ها ۱۰۰ دقیقه زمان خواهد داشت. سؤالات این آزمون همواره به شرح زیر ارائه می شوند:

· قسمت ابتدایی شامل ۲ سؤال اطلاعات عمومی و ۲۰ سؤال استدلال منطقی

· قسمت دوم شامل ۱۸ سؤال زیست شناسی

· قسمت سوم شامل ۱۲ سؤال شیمی

· قسمت انتهایی شامل ۸ سؤال فیزیك و ریاضی

در صورتی كه فردی موفق به كسب نمره قبولی در این آزمون شود، قادر خواهد بود تا برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نماید. دانشجویان برای تحصیل در رشته دندانپزشكی در كشور ایتالیا به زبان انگلیسی باید حداقل نمره ۶ آزمون آیلتس یا معادل آن در سایر آزمون های زبان را بدست آورند. فرصت دیگر تحصیل دندانپزشكی در كشور ایتالیا به زبان ایتالیایی ممكن می شود. دانشجویان برای تحصیل به زبان ایتالیایی در این كشور نیز باید در یك آزمون ورودی به نام آلفا تست شركت كرده و نمره كافی را بدست آورند.

تحصیل داروسازی در ایتالیا نیز بعنوان یكی دیگر از زیرشاخه های پزشكی متقاضی فراوانی دارد. دانشجویانی كه قصد تحصیل در این رشته به زبان ایتالیایی را داشته باشند، باید در این آزمون شركت نمایند. این آزمون دارای نمره منفی است و دانشجویان باید توجه داشته باشند كه این آزمون به زبان ایتالیایی برگزار می شود و تسلط به زبان ایتالیایی نخستین شرط قبولی در این آزمون است. البته تسلط به زبان ایتالیایی كافی نیست و دانشجویان برای ستاندن پذیرش از دانشگاه های ایتالیا و دریافت ویزای تحصیلی كشور ایتالیا حتما باید مدرك زبان معتبر در اختیار داشته باشد. تحصیل داروسازی در ایتالیا بسته به شرایط دانشجویان ممكنست ۴ تا ۵ سال به طول بیانجامد.

یكی از اصلی ترین خدماتی كه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان خود ارائه می دهد، اعزام دانشجو به ایتالیا است. فرآیند اعزام دانشجو به كشور ایتالیا ممكنست ۶ ماه تا یك سال به طول بیانجامد. در صورتیكه دانشجویان خواستار تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی باشند، همواره سفارش می شود تا در این بازه زبانی به فراگیری زبان ایتالیایی بپردازند چونكه جمعیت بسیار كمی از جامعه كشور ایتالیا به زبان انگلیسی تسلط دارند. دانشجویان در مرحله اول باید پذیرش تحصیلی خود در كشور ایتالیا را بدست آورند. بعد از دریافت پذیرش تحصیلی كه ممكنست تا ۲ ماه زمان لازم داشته باشد، دانشجویان قادر خواهند بود تا برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. همچون مهم ترین مداركی كه هر فرد برای ستاندن ویزای تحصیلی به آن نیاز خواهد داشت عبارت اند از:
گواهی ستاندن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های كشور ایتالیا گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی بعنوان دو زبان رسمی آموزشی كشور ایتالیا گذرنامه معتبر عكس بیومتریك گواهی تمكن مالی ترجمه ریزنمرات تحصیلی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
تحصیل در كشور ایتالیا به سبب هزینه های كم و اعتبار بالای مدرك تحصیلی این كشور است كه مورد توجه خیلی از متقاضیان قرار گرفته است. كوتاه بودن فرآیند اعزام دانشجو به این كشور نیز نقش بسزایی در رشد بیش از پیش تعداد متقاضیان مهاجرت به این كشور داشته است.

انتهای رپرتاژ آگهی


1398/10/08
11:02:35
5.0 / 5
4342
تگهای خبر: بورس , خدمات , زندگی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است