رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین:

گزارش رسانه های غربی درباره چین به مثابه رمان است

گزارش رسانه های غربی درباره چین به مثابه رمان است به گزارش المور رسانه های گروهی آمریكا اعلام نمودند كه رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین گفته كه گزارش رسانه های غربی درباره كشورش، به مثابه رمان است.


به گزارش المور به نقل از رادیو بین المللی چین، شبكه خبری تجاری آمریكا روز ۱۱ دی(اول ژانویه)، مقاله ای را با عنوان «رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین: گزارش رسانه های غربی درباره چین به مثابه رمان است»، منتشر نمود. در این مقاله آمده است كه شن های شیونگ رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین در پیام تبریك سال نو خود، بعد از معرفی مبادلات و همكاری دوستانه با مسئولان بیشتر از ۱۵۰ رسانه گروهی بین المللی، برخی رسانه های غربی را به علت تعصب در گزارش های مربوط به چین و حتی پخش اخبار دروغین و نوشتن گزارش هایی همچون نوشتن رمان های ادبی، مورد انتقاد قرار داد.
در این مقاله به نقل از سخنان شن های شیونگ نوشته شد: متاسفانه می بینیم كه برخی رسانه های غربی كه مشخص نیست به چه علتی، هنگام تهیه گزارش های مربوط به چین به كوری گزینشی مبتلا می شوند به صورت عمد حقایق را نادیده گرفته و حتی شایعاتی را بعنوان خبر پخش می كنند، به صورتی كه برخی گزارش های مطبوعاتیشان با رمان های ادبی فرقی ندارد.
در این مقاله تحلیل می شود، با وجود آن كه شن های شیونگ نامی از رسانه های غربی نمی برد، اما از رسانه هایی كه مورد انتقاد رادیو و تلویزیون مركزی چین پارسال قرار گرفته اند، می توان فهمید كه بیشتر آنها با گزارش هایی مانند "فعالیت های ضد تجدید نظر مقررات در هنگ كنگ"، مرگ مهاجران در كامیونی در بریتانیا و حاكمیت اجتماعی اویغورها در شین جیانگ مورد انتقاد ارگان ها و رسانه های رسمی چین قرار گرفتند.
براساس گزارش این مقاله، رادیو و تلویزیون مركزی چین با تركیب تلویزیون مركزی چین و دو رادیو ملی تاسیس شده است. شن های شیونگ بارها در سخنان خود اعلام نموده است كه از فرصت های اینترنتی استفاده می نماید وعمیقا بر این باور است كه در عصر اینترنت عدم پیشرفت به مفهوم عقب نشینی و كندی در پیشرفت هم به مفهوم عقب ماندن است. وی تاكید كرده است، ما دستور رئیس جمهور شی جین پینگ در خصوص این كه «پایبندی بر مسیر صحیح و نوآوری و ایجاد و استفاده از رسانه ها و سكوهای جدید» را به ذهنمان سپرده ایم و گام پیشرفت در راه تبدیل شدن به یك رسانه جریان اصلی جهانی جدید و درجه یك را تسریع بخشیده ایم.
در مقاله رسانه گروهی آمریكا اشاره شده است: رادیو و تلویزیون مركزی چین تنها دو سال است كه تاسیس شده، اما نوآوری های آن بسیار است و هر بار شوك بزرگی در این صنعت بوجود آورده است. به صورت مثال، پارسال تنها آزمایشگاه ملی تهیه و پخش برنامه های صوتی و ویدیویی با وضوح فوق بالا در چین را راه اندازی كرد؛ با تمام نیرو سكوی رسانه جدید نسل پنج «یانگ شی پینگ»، یعنی ناو هواپیمابر رسانه جدید سمعی و بصری قابل كنترل خویش را ایجاد كرد؛ مطابق توسعه كیفی، كارهای اصلاحی را به صورت همه جانبه راه اندازی نمود و بیشتر از ۲۰۰ ویژه برنامه و برنامه جدید به تولید رساند.
به نظر این رسانه گروهی آمریكا، این موضوعات نشان داده است كه این رسانه بسیار بزرگ چینی خویش را در سطح رسانه های بین المللی برجسته قرار داده است و دیگر تنها یك آژانس تبلیغاتی متمركز بر امور داخلی چین نیست، این به معنای تغییرات جدید در صنعت رسانه های گروهی بین المللی است.

1398/10/13
20:07:00
4532
5.0 / 5
موضوعهای خبر: آمریكا , بین المللی , تولید , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است