مدیر شعب منطقه گلستان خبر داد:

رتبه اول بانك سپه در پرداخت تسهیلات برای رونق تولید استان گلستان

رتبه اول بانك سپه در پرداخت تسهیلات برای رونق تولید استان گلستان المور: مدیر شعب منطقه گلستان اظهار داشت: بانك سپه در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور پشتیبانی از رونق تولید، از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا آذرماه سال جاری یك هزار میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی واجد شرایط استان گلستان پرداخت كرده است.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، غلامرضا خموشی مدیر شعب بانك سپه منطقه گلستان اضافه كرد: در ۹ ماه نخست امسال این بانك با پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال از این تسهیلات برای رونق ۳۰ واحد تولیدی در قالب كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در میان بانك های استان گلستان رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
وی ادامه: پیگیری انعقاد قرارداد پرداخت بیش از۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای رونق ۳۶ واحد تولیدی دیگر استان گلستان، توسط بانك سپه درحال نهایی شدن بوده و بزودی این تسهیلات در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی قرار می گیرد.
به گفته خموشی از زمان فعالیت كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، تابحال ۱۴۰ واحد یا طرح تولیدی مورد نیاز حمایت مالی برای دریافت یك هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به بانك سپه استان برای حمایت معرفی شده است.
مدیر شعب بانك سپه منطقه گلستان اضافه كرد: این بانك سال قبل بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی كوچك و متوسط استان به منظور پایداری اشتغال و رونق تولید پرداخت كرد و رتبه دوم را به خود اختصاص داد.
به گفته خموشی از ابتدای ۹۵ تا آخر ۹ ماه نخست امسال، ۷۰ فقره تسهیلات با استفاده از سامانه بهین یاب سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به واحدهای كوچك و متوسط نیازمند حمایت مالی توسط بانك سپه در كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و بعد از بررسی، كارشناسی، منجر به پرداخت شده است.
وی بر لزوم پشتیبانی از تولید و اشتغال برای كمك به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تصریح كرد و اضافه كرد: در این راستا مدیریت بانك سپه استان پشتیبانی از طرح های مولد در بخش های اقتصادی استان را سرلوحه فعالیت كاری خود قرار داده است.
رشد ۴۲ درصدی پرداخت تسهیلات در بخش مولد اقتصادی
مدیر شعب منطقه گلستان اظهار داشت: بانك سپه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مولد اقتصادی در حوزه های كشاوزی، دامداری، صنعت و معدن و گردشگری امسال پرداخت كرده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد رشد دارد.
رشد ۶۵ درصدی منابع بانك سپه در استان
وی همینطور از افزایش منابع این بانك امسال اطلاع داد و اضافه كرد: منابع بانك سپه در استان از ۴ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال در سال ۹۴ به ۸ هزار و ۶۲ میلیارد ریال در انتها آذر سال جاری رسیده كه از رشد ۶۵ درصدی در چند سال اخیر برخوردار می باشد.
خموشی اضافه كرد: با عنایت به رشد منابع بانك سپه استان گلستان، ارائه تسهیلات به متقاضیان در جهت اجرای سیاست های دولت و كمك به رونق اقتصادی منطقه با تولید اشتغال پایدار امكان پذیر است.
افتتاح ساختمان مدیریت و راه اندازی واحد ارزی
وی ضمن اشاره به افتتاح ساختمان جدید مدیریت شعب منطقه گلستان در سال جاری، از شروع به كار واحد ارزی این مدیریت از اول آذر سال جاری به منظور تولید تحرك در رونق واحدهای تولیدی استان اطلاع داد و اضافه كرد: با عنایت به هم مرز بودن این استان با كشورهای تازه استقلال یافته آسیای میانه، بانك سپه پس از رفع تحریم ها و برای كمك به صادرات غیرنفتی از استان، اقدام به گشایش واحد ارزی در گرگان كرد.
خموشی یادآورشد: طبق گزارش اتاق بازرگانی، صنایع و معادن، در این استان حدود ۸۰۰ نفر عضو اتاق بازرگانی بوده و در زمینه صادرات و واردات كالا فعالیت دارند.
وی ادامه داد: استان گلستان دارای گمرك در مرز اینچه برون واقع در فاصله ۸۰ كیلومتری گرگان مركز استان با كشور تركمنستان و سایر كشورهای آسیای میانه در حوزه مبادلات تجاری و تزانزیت كالا فعال است كه در این حوزه جزو مناطق راهبردی كشور به حساب می آید.
مشاركت بانك سپه در اجرای طرح های بزرگ تولیدی استان
خموشی با اشاره به اینكه حدود ۱۵ واحد صنعتی بزرگ در استان گلستان كه سهم قابل توجهی در اشتغال استان دارند، با استفاده از تسهیلات و مشاركت بانك سپه مورد بهره برداری قرارگرفته است، اظهار داشت: این طرح ها همچون خوراك دام و طیور، كشتارگاها، شركت تولیدی لبنی و زنجیرهای تولید گوشت مرغ، كه با حمایت این بانك فعال گشته است.
مدیر شعب منطقه گلستان با اشاره به خدمات بانك سپه بعنوان یكی از بانك های عامل صندوق توسعه ملی و رفع موانع تولید در استان، اضافه كرد: متقاضیان سرمایه گذاری در بخش های كشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری تابحال از تسهیلات این بانك بهره مند شده اند.
پرداخت ۲۵۰۰ فقره وام ازدواج در قالب طرح ضربتی
خموشی در مورد عملكرد بانك سپه در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج تصریح كرد: این بانك در قالب اجرای طرح ضربتی ۲ هزار و ۵۰۰ فقره وام ازدواج با اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط در استان گلستان طی ماه های مهر و آبان سال جاری پرداخت كرد.
وی اضافه كرد: این اقدام بانك سپه سبب شده تا متقاضیان تسهیلات ازدواج در این بانك در استان گلستان صف انتظار دریافت وام ازدواج تا آخر شهریور سال جاری به آخر رسید.
به گفته خموشی از ابتدای امسال تابحال بانك سپه ۳ هزار و ۲۰۰ فقره وام ازدواج در استان گلستان پرداخت كرده است كه بیشترین آن درقالب طرح ضربتی بوده و جزو بهترین عملكرد این مدیریت در سطح كشور به حساب می آید.
بانك سپه تنها بانك استان گلستان در كاهش مطالبات معوق است
وی با تاكید بر كاهش میزان مطالبات معوق این بانك در استان گلستان اضافه كرد: اكنون سپه، تنها بانك در استان است كه مطالبات معوق غیر جاری خویش را ۲۲ درصد نسبت به سال قبل كاهش داده است.
به گفته خموشی بانك سپه استان مطالبات معوق خویش را از ۹۱۳ میلیارد ریال در سال ۹۵ به ۷۲۴ میلیارد ریال تا آخر آذر سال جاری كاهش داده است.
پرداخت ۳۷۳۷ فقره تسهیلات كارت اعتباری برای رفع نیاز ضروری خانوارها
خموشی اظهارداشت: از نیمه دوم سال ۱۳۹۵ تا آخر آذر ماه سال جاری جهت رفع نیاز ضروری خانوارها و كمك به اقتصاد آنها تعداد سه هزار و ۷۳۷ فقره كارت اعتباری به میزان ۴۵۴ میلیارد ریال پرداخت گردید.
كمك به اقشار صدمه پذیر
مدیر منطقه گلستان اظهار داشت: تسهیلات پرداخت شده توسط بانك سپه به اقشار صدمه پذیر تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی در استان گلستان از ابتدای سال ۱۳۹۵ و نیمه نخست سال جاری ۲۳۶ فقره به مبلغ ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بوده است.
به گفته وی پرداخت تسهیلات به اقشار صدمه پذیر در استان گلستان به دنبال امضای تفاهم نامه بین بانك سپه و كمیته امداد و بهزیستی شتاب به خود گرفته است.
خموشی اضافه كرد: در زمان حال بیش از ۴۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه توسط بانك سپه برای توانمندسازی و اشتغال زایی خانواده های تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی تخصیص داده شده است.
حمایت از طرح مشاغل خانگی
وی همینطور از سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی بانك سپه استان درقالب قرض الحسنه طرح مشاغل خانگی به منظور تولید اشتغال در بین خانواده ها اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح با همكاری اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان به اجرا درآمده است.
مدیر منطقه گلستان اضافه كرد: تابحال ۲۰ میلیارد ریال از این تسهیلات در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گرفته است.
به گفته وی عمده استفاده كنندگان از وام مشاغل خانگی بانوان هستند.
خموشی مشاركت در اجرای طرح اشتغال فراگیر اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان را از دیگر تعهد بانك سپه در تولید فرصت های شغلی برای جوانان جویای كار برشمرد و اظهار داشت: برای این منظور ۵۳۵ میلیارد ریال تسهیلات پیش بینی شده كه با معرفی دستگاه های اجرایی مرتبط، عملیاتی می گردد.
استان مرزی گلستان با یك میلیون و ۸۶۹ هزار و ۸۱۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان دارای مزیت های نسبی در بخش كشاورزی و گردشگری بوده و مطابق سند توسعه باید به سمت صنعتی شدن پیش برود.1396/10/28
17:58:59
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است