معاون علمی رییس جمهوری:

توسعه اقتصاد دانش بنیان در كشور بیشتر از منابع مالی نیازمند فرهنگسازی است

توسعه اقتصاد دانش بنیان در كشور بیشتر از منابع مالی نیازمند فرهنگسازی است به گزارش المور ایرنا-معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به رشد شركتهای دانش بنیان در كشور اظهار داشت: توسعه اقتصاد دانش بنیان بیشتر از آنكه نیازمند منابع مالی باشد، باید در كشور فرهنگسازی شود.


سورنا ستاری روز شنبه در دیدار از مركز رشد دانشگاه علوم پزشكی شهركرد اضافه كرد: طی ۶ سال اخیر زیست بوم مناسبی برای توسعه كارهای علمی و فناوری در كشور شكل گرفته است كه برای تجاری سازی این پیشرفت های علمی حمایت های لازم در نظر گرفته شده است.
وی افزود: شركت های دانش بنیان بسیاری در كشور به وجود آمده و در چهارمحال و بختیاری نیز در سالهای اخیر رشد شركت های دانش بنیان قابل توجه است.
ستاری، در ادامه به پیشرفت های علمی كشور در حوزه غذا و دارو اشاره نمود و اضافه كرد: تولید ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز كشور یكی از بزرگترین افتخارات ایران است كه نقش سازمان غذا و دارو در این عرصه بسیار مطلوب بوده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و ییس بنیاد ملی نخبگان اشاره كرد: اگر چنین ساختار و عملكرد مطلوبی در سایر بخش های فناور كشور رخ دهد، شاهد تحول شایان توجهی در كشور خواهیم بود.
به گزارش المور به نقل از ایرنا، در نشست معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با مسئولان و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشكی چهارمحال و بختیاری برگزار شد، قول مساعد برای كمك به ایجاد زیرساخت ها و تجهیزات مورد نیاز واحد رشد این دانشگاه داده شد.
همزمان با هشتمین روز از دهه مبارك فجر، ۴ محصول فناورانه پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری روز شنبه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی گردید.
«كیت تشخیص میكروبی انتروباكتریاسه ها و دیگر گرم منفی ها»، «سامانه هوش ابزار»، «سوهان برقی دندان اسب» و «تركیب اصلاح كننده آب مورداستفاده در محلول پاشی كشاورزی» همچون این محصولات فناورانه است.
«كیت تشخیص میكروبی انتروباكتریاسه ها و دیگر گرم منفی ها»، از ۲۰ تست بیوشیمیایی استاندارد تشكیل شده است كه می تواند در عرض ۱۸ تا ۲۴ ساعت باكتری های انتروباكتریاسه و اغلب باكتری های گرم منفی را تشخیص دهد.
این تست می تواند در زمینه تشخیص بیماری های عفونی و باكتری های صنعتی كاربرد داشته باشد.
«سامانه هوش ابزار» با پردازش متون وبسایت مورد نظر (یا متن محتوایی سایت یا كامنت های كاربران) توانایی تشخیص حالت احساسی متن یا دیدگاه های كاربران را دارد.
«سوهان برقی دندان اسب» نیز می تواند جوابگوی نیاز داخل باشد و از واردات سوهان دندان اسب جلوگیری كند. درحال حاضر سوهان كشیدن دندان اسب با وجود اهمیت بالای آن دركشور ما به خوبی و در مدت زمان استانداردآن انجام نمی شودكه علت آن به خاطر هزینه بالایی است كه دامپزشك و دامدار بابت خرید سوهان باید بپردازند.
این سوهان ها هم اینك در انحصاركشورهایی همچون آمریكا، انگلیس، ایتالیا وآلمان است و به خاطرتحریم های موجود از جانب این كشورها هزینه تهیه این آن چندین برابر شده است از همین رو نیاز به ساخت سوهان دندان اسب با خاصیت جدید در كشور احساس شد.
«تركیب اصلاح كننده آب مورداستفاده در محلول پاشی كشاورزی»، این محصول نقش مهمی در افزایش راندمان سمپاشی و محلول ­پاشی دارد.
تركیب اصلاح كننده PH و كشش سطحی با تنظیم و نمایش اسیدیته مناسب و كاهش كشش سطحی آب موجب افزایش پایداری سموم و تركیبات تغذیه ای در مخزن سمپاش، افزایش خاصیت تركنندگی سطح برگ و افزایش راندمان جذب تركیبات بوسیله برگ گیاهان و كاهش میزان مصرف سموم و نهاده ها می شود.


1398/11/19
19:52:11
5.0 / 5
4238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است