كتاب در مكتب مصطفی به چاپ ششم رسید

كتاب در مكتب مصطفی به چاپ ششم رسید به گزارش المور كتاب در مكتب مصطفی ؛ الگوی تربیت نیروی انسانی در تشكل های مردمی و زندگی شهید مصطفی صدرزاده به چاپ ششم رسید.به گزارش المور به نقل از مهر، كتاب «در مكتب مصطفی»؛ الگوی تربیت نیروی انسانی در تشكل های مردمی و زندگی شهید مصطفی صدرزاده به چاپ ششم رسید.
كتاب «در مكتب مصطفی»؛ جستاری علمی درباره سیره تربیتی شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده، بعنوان الگوی تربیت نیروی انسانی در تشكل های مردمی است كه در واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهیه شده است. مصاحبه های این كتاب توسط محمدمهدی رحیمی و تحقیق و تألیف آن توسط جمال یزدانی صورت گرفته است.
در مقدمه این كتاب آمده است: «مسجد در مكتب روح الله همیشه در این چهار دهه منشأ اتفاقات بزرگ بوده است. حالا سربازان روح الله در مساجد خود صاحب مكتب شده اند. هركدامشان نیازهای به روز انقلاب و نظام را می شناسند و پاسخی درخور و فعال عرضه می كنند. كارهای روزی زمین مانده نظام را به دوش می گیرند و گمنامانه و در غربت، نهضت خمینی را به پیش می برند. نمونه آخرینش مكتب مصطفی صدرزاده در مسجد امیرالمومنین (ع) است. مكتب مصطفی در مسجدش، نمونه كوچكی از مكتب حضرت مصطفی (ص) در مسجدالنبی است. مصطفی زندگی اش وقف مسجد و كار با مردم بود. از كار عملی تا كار امنیتی در محله اش و در آخر تربیت و اعزام نیرو برای مبارزه با لشكر اسلام آمریكایی در این راه خود جلودار و در خط مقدم است.
مكتب مصطفی در میانه میدان تقابل جبهه حق و باطل است نه صرفاً در داخل مرزها كه حالا در پشت مرزهای اسرائیل - نماد جهان مستكبرین در قرن معاصر - هماورد می طلبد. مكتب مصطفی (ص) زنده و پویا به پیش می رود تا پرچم «لا اله الا الله» بر قلل رفیع كرامت و بزرگواری به اهتزاز درآید.»
نویسنده در بیان مساله و رویكرد این كتاب به مطالعات حوزه‌ی تربیت در پیش گفتار اشاره می كند: «علاوه بر توجه به رویكرد نظری در حوزه‌ی تربیت باید به رویكرد تربیت تجربی ای كه در بستر انقلاب اسلامی رخ داده است، توجه نمود. در چهار دهه‌ی جمهوری اسلامی، تجارب گوناگونی در حوزه‌ی تربیت رسمی و تربیت غیررسمی رخ داده است. تاریخ شفاهی اركان تربیت، تجربه نگاری آنها و نسبت سنجی میان جریان های تربیتی با نظریه‌ی تربیتی انقلاب اسلامی یكی از مهم ترین پژوهش هایی است كه باید به صورت جامع صورت بگیرد. گرچه در این سال ها تاریخ شفاهی فعالیتهای تربیتی در دهه شصت صورت گرفته است اما این مواد خام به ادبیات دانشگاهی وارد نشده است تا مبنای تولید خروجی هایی علمی در حوزه‌ی تربیت اسلامی قرار بگیرند. تجربیات انباشته‌ی مربیان، به خصوص پس از انقلاب اسلامی می تواند منبعی معرفتی برای تدوین نظریه‌ی تربیت انقلاب اسلامی قرار بگیرد.»
نویسنده‌ی این كتاب با نگاه به تربیت غیررسمی، همچون طرح تربیتی صالحین كه توسط سازمان بسیج مستضعفین اجرا شده است، به این مورد می پردازد كه مستشاران، فرماندهان و رزمندگان جوان در میدان نبرد با تكفیری ها در سوریه، نشان داده است كه جریان تربیت غیررسمی، كه عمدتاً در پایگاه های بسیج و هیئات حضور دارد، توانسته است نیروهای تراز انقلاب اسلامی را توانمند تربیت كند. رفتار و عملكرد این نوع نیروها در سوریه، سؤالی را در ذهن نگارنده بوجود می آورد كه: «چرا الگوی تربیتی در تشكّل های مردمی، سبب تربیت نیروی انسانی در نبرد میدانی سوریه شده است؟»
وی برای پاسخ به این پرسش، از میان شهدای مدافع حرم، مصطفی صدرزاده را برای مطالعه برمی گزیند. صدرزاده متولد ۱۳۶۵ است، او از سن ۱۳ سالگی در پایگاه بسیج مسئولیت و فعالیتهای مختلف در كار تربیتی داشته است. صدرزاده كه از سال ۱۳۹۲ برای مقابله با گروه های تروریستی تكفیری به سوریه می رود و فرماندهی گردان عمار از لشكر فاطمیون در سوریه را بر دوش می گیرد، آبان سال ۱۳۹۴ در شهر حلب به مقام شهادت نائل می آید.
كتاب «در مكتب مصطفی» در ۱۰۴ صفحه و تیراژ ۳۰۰۰ نسخه از جانب انتشارات «راه یار» عرضه شده است و علاقمندان جهت تهیه آن علاوه بر كتاب فروشی ها می توانند به واحد فروش دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در میدان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، روبروی پورسینا، پلاك ۶۰، حسینیه هنر یا سایت های من و پاتوق كتاب فردا رجوع و یا نام كتاب را به شماره ۰۹۱۹۹۰۳۸۲۷۰ پیامك كنند.

1398/11/27
15:06:58
5.0 / 5
4113
تگهای خبر: آمریكا , ارز , تولید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است