اینورتر جوشكاری چیست و چه كاربردی دارد؟

اینورتر جوشكاری چیست و چه كاربردی دارد؟ به گزارش المور دستگاههای جوش اینورتر به انواعی از دستگاههای جوشکاری گفته می شود که در ساخت آنها از تکنولوژی بسیار بالایی استفاده شده است.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام فروشگاه اینترنتی کیف ابزار، منبع تغذیه به کار رفته در این سیستم های جوش، این قابلیت را دارد که جریانی بسیار بالا برای عملیات جوشکاری فراهم آورد. لازم به ذکر است که مقدار جریان خروجی این دستگاه و هم چنین ولتاژ سیستم جوش اینورتر قابل تنظیم شدن است. ازاین رو میتوان آنرا در خلال فرآیند جوشکاری به وسیله ولوم آمپر خروجی دستگاه جوش اینورتر کنترل و تنظیم نمود. این سیستم های جوشکاری خیلی کم حجم هستند و وزنی سبک دارند. از سوی دیگر میزان مصرف برق در آنها هم خیلی کم تر از دیگر انواع دستگاههای جوش و قدیمی است.
نحوه عملکرد دستگاه جوش اینوتر در دستگاههای جوش اینوتر، برق شهری به صورت های تک فاز و یا سه فاز وارد دستگاه می شود و سپس توسط 50 تا 60 هرتز و با فرکانس AC در این منبع تغذیه به برق ورودی KHZ تبدیل می شود. بعد از این مرحله، جریان تبدیل گشته به بخش اینوتری دستگاه جوشکاری وارد می شود. در این واحد به جریان متناوب موج مربعی با فرکانس بالا تغییر پیدا می کند. این جریان بعد از عبور از مبدل های هسته فریتی تغییر می کند و سپس جریانی ایجاد می شود که بعد از انجام فرایندهای یکسو سازی و هم چنین فیلترینگ می تواند به جریان بیشتری برای جوشکاری تبدیل گردد.
تکنولوژی IGBT چیست؟ یکی از مزایای سیستم های جوشکاری اینورتر به کار رفتن تکنولوژی IGBT در ساخت و طراحی این محصولات است. لازم است بدانید که وظیفه این تکنولوژی این است که فرکانس را افزایش دهد. در واقع به کارگیری این فناوری در ساخت اینورترهای جوشکاری سبب شده تا در ابعاد و سایز این نوع از محصولات جوشکاری تغییر و تحولاتی وسیع اتفاق بیفتد. یکی از این تغییرات این است که به کارگیری این تکنولوژی سبب شد تا وزن دستگاههای اینورتر خیلی کم شود. از سوی دیگر تکنولوژی IGBT به کار رفته در ساخت این دستگاه ها سبب شده تا این سیستم ها بتوانند نقش قابل توجهی در کاهش میزان اتلاف و مصرف انرژی بخصوص در بی باری 95 درصد و یا در زیر بار حدود 40 تا 50 درصد داشته باشند.
مزایا و معایب اینورتر جوشکاری در واقع میتوان گفت مزیت و نقطه قوت اساسی دستگاههای جوش اینورتر، وزن کم آنها است که از این طریق، قابلیت حمل و نقل این سیستم ها در شرایطی راحتتر به وجود می آید. ازاین رو دستگاه جوش اینورتر را می توانید مانند یک کیف دستی کوچک به محل مورد نظر خود برای انجام عملیات جوشکاری انتقال دهید. در واقع یکی از عواملی که سبب شده تا این دستگاه، سیستمی کوچک و قابل حمل و نقل باشد، این است که در ساخت این محصولات از مبدل های بسیار کوچک تری نسبت به دستگاههای جوش قدیمی استفاده شده است. ازاین رو این دستگاه ها قابلیت حمل دارند و از سوی دیگر فشرده تر هم هستند. ازاین رو می توانید از این دستگاههای جوشکاری در اماکنی استفاده کنید که تنگ هستند و یا به علت باریک بودن بیش از اندازه، نمی توانید از دستگاههای جوش سنتی استفاده کنید.
کاربردهای اینورترهای جوشکاری با عنایت به خصوصیت هایی که در بالا به آنها اشاره شد اینورترهای جوشکاری توانسته اند جایگاه مناسبی را در صنایع مختلف به دست آورند و در مجموعه ای از مشاغل بتوان این سیستم ها را مورد استفاده قرار داد. همچون موارد کاربرد این دستگاههای جوش میتوان به کارگیری آنها در طرح های صنعتی همچون ساخت خطوط و لوله های نفتی را نام برد. در صنعت تولید خودرو و هم چنین ساخت انواع مختلف ماشین الات صنعتی هم از این امکانات جوشکاری استفاده می شود. از دیگر موارد کاربرد اینورتر جوشکاری میتوان به استفاده از این ابزار، در صنایع شیمیایی اشاره نمود.
معرفی دستگاه اینورتر جوشکاری رونیکس 4604 پاور مکس اینورتر جوشکاری رونیکس 4604 پاور مکس، توسط شرکت رونیکس RONIX ساخته شده است. این دستگاه دارای چند خصوصیت قابل بررسی است.


نمایشگر دیجیتال آمپر دارا بودن نمایشگر دیجیتال آمپر از دیگر خصوصیت های این نوع از سیستم های جوشکاری اینورتر است. از راه به کارگیری دستگاه جوشکاری اینورتر رونیکس 4604 پاور مکس، در هنگام عملیات جوشکاری می توانید جریان خروجی سیستم را به سادگی کنترل و تنظیم نمایید و آنرا در اختیار خود بگیرید و سپس خروجی واقعی دستگاه را مشاهده کنید.
سیستم قطع کن حرارتی اتوماتیک یکی از خصوصیت های قابل توجه در این سیستم های جوشکاری، این است که این نوع از دستگاه اینورتر جوش، به سیستم قطع کن حرارتی خودکار، هم مجهز شده است. به این سیستم قطع کن حرارتی، در اصطلاح ترموسوئیچ هم گفته می شود. وجود ترموسوئیچ در این دستگاه باعث می شود تا سیستم فوق، بتواند از دستگاه جوشکاری مورد نظر در مقابل عوامل خطر آفرین همچون افزایش یافتن حرارت و دمای بالا، محافظت خوبی به عمل آورد. این عامل سبب می شود تا بر میزان عمر و دوام محصول مورد نظر اضافه شود و میزان خرابی دستگاه و هم چنین احتیاج به تعمیر آن کم تر گردد.
سیستم ضد چسبندگی از دیگر خصوصیت های این سیستم، به کارگیری سیستم ضد چسبندگی است که به آن Anti Stick هم گفته می شود. وجود این خصوصیت در دستگاه اینوتور رونیکس 4604 سبب می شود تا در هنگام انجام عملیات جوشکاری با این دستگاه، کارکردن با انواع مختلف الکترودهای جوشکاری آسان تر و راحتتر باشد.
برخورداری از فناوری روز دنیا IGBT وجود این عامل سبب می شود تا بتوان از این دستگاه، کیفیت جوش بیشتر و باکیفیت بهتر را انتظار داشت. از این طریق، هم چنین میزان مصرف انرژی کاسته می شود و در مقابل، کارآمدی و کارآیی سیستم بهتر و بیشتر خواهد شد.
انتهای رپرتاژ آگهی


1400/02/27
18:33:39
0.0 / 5
231
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است