در مورد وکیل سرقفلی چه می دانید؟

در مورد وکیل سرقفلی چه می دانید؟ به گزارش المور خیلی از کسبه و کسانی که در حیطه امور تجاری فعالیت دارند، مسلما تابحال با اصطلاح حقوقی سرقفلی آشنا شده اند و نام آنرا بسیار زیاد شنیده اند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام گروه وکلای پارسا، وکیل سرقفلی یکی از مهم ترین مباحث حقوقی می باشد که معمولاً بین مستاجر و مالک یک مکان تجاری امکان دارد بوجود آید. در چنین پرونده هایی معمولاً وکیل برای سرقفلی بهتر از هر فرد دیگری می تواند به مالک یا مستاجر کمک نماید تا در راه احقاق حقوق خود قدم بردارند.
سرقفلی در واقع به وجهی گفته می شود که از طرف مستاجر یک ملک جهت استفاده از منافع یک مکان تجاری به مالک قبلی یا مستاجر قبلی پرداخت می شود.
توجه داشته باشید که با پرداخت وجه سرقفلی به هیچ عنوان این حق به فرد از مالک مکان سلب نمی شود؛ به بیانی بهتر با پرداخت این وجه مستاجر تنها می تواند در مدتی که مکان تجاری را اجاره کرده است از منافع تجاری آن مکان استفاده نماید. در نهایت بعد از گذشت مدت زمان معین، مستاجر باید ملک تجاری را تخلیه کند و آنرا به مالک بازگرداند، مالک هم متقابلا باید وجه سرقفلی را به مستاجر بازگرداند.
تعهدات متقابل مالک و مستاجر ملک تجاری
خیلی از افرادی که به وکیل سرقفلی رجوع می کنند معمولاً می خواهند از تعهدات قانونی مستاجر و مالک نسبت به یکدیگر اطلاع کسب نمایند؛ چون که وکیل سرقفلی دارای تجربه و مهارت کافی در این حوزه می باشد.
جالب است بدانید که با پرداخت وجه سرقفلی، مستاجر دارای حق تقدم برای اجاره مجدد ملک می گردد. یعنی اگر مالک قصد داشته باشد که بعد از آخر مدت زمان عقد اجاره، مستاجر دیگری را برای ملک خود بیاورد. شما باید بدانید که مستاجر قبلی که مبلغ سرقفلی را در قرارداد اجاره قبل پرداخت کرده است، نسبت به دیگر افراد خواستار ملک تجاری دارای حق تقدم می باشد.
در مواردی که مستاجر اولیه قصد اجاره مجدد مکان تجاری را ندارد، مالک وظیفه دارد که مبلغ سرقفلی را به قیمت روز و به صورت عادلانه به او بازگرداند. حالا امکان دارد این سوال بسیار مهم برای شما پیش آید کع قیمت روز مبلغ سرقفلی چگونه تعیین می شود و به او پرداخت می شود؟
بهترین راه پاسخگویی به چنین سوالاتی و جزییان در ارتباط با آنها، رفتن به وکیل سرقفلی و استفاده از خدمات حقوقی و مشاوره ای است. در حالت کلی مبلغ سرقفلی بر مبنای موارد زیر تعیین می گردد:
*موقعیت محلی
* کیفیت بنا
* تجهیزات محل
*حسن شهرت مستاجر


اهمیت کمک گرفتن از وکیل سرقفلی
از آنجاییکه مسائل و موضوعات در ارتباط با مشاغل تجاری در روند کسب درآمد آنان اهمیت بسیار زیادی دارد، قانونگذار هم قوانین جامع و کاملی را برای آن در نظر گرفته است. پس کاملا طبیعی است که در ارتباط با مبحث مهمی همچون سرقفلی که قانونگذار ارزش زیادی برای آن قائل است، باید افراد دقت نظر داشته باشند و از متخصصان حقوقی کمک بگیرند.
گروه حقوق وکلای پارسا با در نظر گرفتن میزان اهمیت چنین پرونده های حقوقی، بهترین وکیل سرقفلی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل حقوقی پرونده های خویش را حل کنند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/07/17
19:58:10
0.0 / 5
241
تگهای خبر: ارز , خدمات , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است