آئین نامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان تدوین می شود

آئین نامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان تدوین می شود وزیر آموزش و پرورش از تدوین آئین نامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و اظهار داشت: شفافیت در فعالیت ها، انسجام در درون و تعامل با بیرون، اهداف صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق می کند.


به گزارش المور به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت آموزش وپرورش، یوسف نوری عصر چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران، اظهار نمود: از همه کسانی که در صندوق ذخیره فرهنگیان در سالهای اخیر فعالیت داشتند و زحمت کشیدند، قدردانی می کنم.
وی اضافه کرد: هر زمانی که حکمرانی شایسته محقق نشود یک مجموعه امکان دارد گرفتار انحراف شود؛ چنان که صندوق ذخیره فرهنگیان با چنین مشکلی مواجه گردید ازاین رو برای حکمرانی شایسته باید سه ویژگی؛ قانونمندی، عدالت محوری و برنامه راهبردی وجود داشته باشد.
نوری خاطرنشان کرد: اگر برنامه راهبردی در صندوق وجود داشته باشد، هلدینگ های زیرمجموعه هم دارای برنامه خواهند بود.
وی بر لزوم داشتن برنامه های راهبردی تاکید کرد و اضافه کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان باید دارای حاکمیت شرکتی و در خدمت آموزش وپرورش باشد ازاین رو نوع حاکمیت صندوق باید از نوع حاکمیت شرکتی باشد.
وزیر آموزش وپرورش به تبدیل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بعنوان یک موسسه پیشرفته تاکید کرد و اضافه کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان با حاکمیت شرکتی می تواند سودآور باشد و در این صورت است که اهدافش محقق می شود.
وی بر شفافیت فعالیتهای صندوق ذخیره تاکید کرد و اظهار داشت: با عنایت به گستردگی آموزش وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.
عضو کابینه دولت مردمی تصریح کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان در جهت وظایف اجتماعی خود باید دو مورد؛ توجه به جامعه هدف و توجه به ظرفیت های موجود درونی آموزش وپرورش را در دستور کار قرار دهد همینطور حوزه های پرورشی و پژوهشی مواردی است که صندوق می تواند از آنها بهره مند شود.
نوری افزود: در دولت انقلابی سیزدهم انتظار می رود موسسه ها بیش ازپیش مردمی شوند و در این خصوص حرکت کنند.
در ادامه این نشست مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار نمود: معلمان نقش انبیا و هدایت فرزندان و نقش ایجاد جامعه امام زمانی را برعهده دارند.
نجف پور کردی، ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) خاطرنشان کرد: مبتنی بر قوانین و در جهت فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان باید تدابیر لازم را اتخاذ نماییم و با تفاهم و همراهی با استفاده از مدیریت جهادی باید برای تحقق اهداف تلاش نماییم.
وی افزود: باید رویکرد اقتصادی مبتنی بر منافع سهامداران بر صندوق حاکم باشد تا بتواند با ایجاد تعاملات راهبردی، خدمات راهبردی عرضه نماید.

1401/02/28
22:29:24
0.0 / 5
190
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است