رییس اداره انجمن و اولیا آموزش و پرورش استان كرمانشاه:

مدیران مدارس حق گرفتن قرارداد با سرویس مدارس را ندارند

مدیران مدارس حق گرفتن قرارداد با سرویس مدارس را ندارند به گزارش المور، ایرنا- رئیس اداره انجمن و اولیا آموزش وپرورش استان کرمانشاه اعلام نمود: سرویسهای مدارس از میان شرکتهای رسمی و مجوزداری که سازمان حمل و نقل شهرداری به آموزش وپرورش معرفی می کند انتخاب می شوند، ازاین رو مدیران مدارس حق دریافت قرارداد با رانندگان سرویس ها را ندارند و مغایر قانون است.


«فرهاد محمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: خدمات مدارس استان حتما ابتدا باید در سامانه «سپند» ثبت نام کنند و احراز هویت و صلاحیت شوند، سپس بر طبق فاکتورهای مختلفی مانند متاهل بودن، داشتن حدقل سن ۲۳ سال و دیگر مواردی که توسط آموزش وپرورش استان به سازمان حمل و نقل شهرداری ها به شرکت های رسمی و مجوزدار حمل و نقل داده شده معرفی می گردند.
وی اظهار داشت: سرویس مدارس حتما باید تحت پوشش شرکت های رسمی و مجوز دار حمل و نقل شهری که شهرداری معرفی می کند، باشند وگرنه با آنها قرارداد بسته نمی گردد.
محمدی در ادامه بیان داشت: تا حالا ۵۲ شرکت رسمی مجوز دار حمل و نقل برای جابه جای دانش آموزان بوسیله شهرداری به آموزش وپرورش استان کرمانشاه معرفی شده است.
وی همین طور اظهار داشت: تا این لحظه ۳۵۰ مدرسه در سطح استان متقاضی استفاده از سرویس مدرسه است.
در تامین سرویس مدارس روستایی استان کرمانشاه با مشکل روبرو هستیم
رییس اداره انجمن و اولیا آموزش وپرورش استان کرمانشاه در ادامه با اعلان اینکه در تهیه سرویس مدارس روستایی استان با مشکل روبرو می باشیم توضیح داد: بر طبق قانون آموزش وپرورش ملزم و مجاز به گرفتن قرار داد با شرکت های رسمی و مجوز دار هستیم نه این که تک تک با افراد به عنوان سرویس مدرسه قرارداد ببند.
محمدی افزود: بدین سبب چون برای شرکت های حمل و نقل رسمی و مجوز دار از نظر مالی نمی صرفه در زمینه سرویس مدارس روستایی فعالیت کنند، پس تمایلی هم به گرفتن قرار داد و معرفی سرویس مدرسه ندارند و به همین خاطر با کمبود سرویس در زمینه مدارس روستایی مواجهه هستیم.
وی بیان داشت: به بخشداری ها و دهیاری مناطق مختلف استان برای حضور شرکت رسمی حمل و نقل زیاد رایزنی کردیم اما متاسفانه باز مشکل حل نشده و بیشتر دانش آموزان مدارس روستایی بوسیله خانواده ها جابه جا می شوند.
انتخاب فرم و رنگ لباس دانش آموزان با شورای مدرسه است
رییس اداره انجمن و اولیا آموزش وپرورش استان کرمانشاه درباب حق انتخاب طرح و فرم و رنگ البسه دانش آموزان خصوصاً دوره ابتدایی اظهار داشت: شورای مدرسه متشکل از نمایندگان انجمن اولیا و مربیان و همین طور انجمن دانش آموزان مدرسه تشخیص می دهند چه رنگ و طرحی لباس دانش آموزان باشد.
محمدی همین طور بیان داشت: مدارس درباب دوخت لباس هیچ دخالتی و مسوئلیتی ندارند، البسه دانش آموزان بر طبق انعقاد قرار داد آموزش وپرورش صنف و اتحادیه تولیدکنندگان مجاز و رسمی که سازمان صنعت و معدن و تجارت معرفی می کند، دوخته می شود.
وی درباب قیمت لباس دانش آموزان نیز بیان داشت: قیمت آنرا سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان زیر نظر سازمان صنعت، معدن، تجارت تعیین می کند و بر کیفیت دوخت نیز نظارت دارد.
از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه نزدیک به ۳۵۰ هزار نفر آن دانش آموز است که در حدود چهار هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.


منبع:

1401/06/22
10:11:15
0.0 / 5
232
تگهای خبر: تجارت , تولید , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است