معرفی منابع آزمون نظام مهندسی

معرفی منابع آزمون نظام مهندسی به گزارش المور، پس از قبولی در آزمون نظام، مزایای فراوانی نصیب مهندسین می شود و فرصت های شغلی زیادی برای آنان فراهم خواهد گشت.


به گزارش المور به نقل از کتابانه، مهندسان، با قبولی در این آزمون، می توانند پروانه اشتغال به کار مهندسی (پروانه اشتغال پایه سه) در رشته خویش را از وزارت راه و شهرسازی دریافت و بعنوان کارشناس ذیصلاح و مُجازِ سازمان نظام مهندسی در هر یک از صلاحیت های «طراحی، اجرا و نظارت» بر ساختمان ها فعالیت نمایند.
کتاب های آزمون نظام مهندسی عمران: کتاب های نظام مهندسی عمران، به دو دسته اجرا و نظارت تقسیم می شوند که در این بخش به معرفی برخی از مهم ترین آنها، در هر یک از این دو شاخه، پرداخته ایم:
مباحث مقررات ملی ساختمان مقررات ملی ساختمان به مجموعه ای از ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی در طراحی، بازرسی و اجرای عملیات ساختمانی که شامل تخریب بنا، نوسازی بنا، گسترش بنا، تعمیر و مرمت اساسی، تغییر کاربری و بهره برداری از ساختمان می گویند که به هدف تأمین ایمنی، عمر مناسب، آسایش و راحتی، بهداشت و صرفه اقتصادی تهیه شده است و در برابر بیست و دو جلد کتاب عرضه می شود.


باید بدانید که کتاب مقررات ملی ساختمان برای تمام داوطلبین آزمون های اجرا و نظارتِ عمران یا معماری، از اوجب واجبات بوده و یکی از مهم ترین منابع آزمون نظام مهندسی محسوب می شوند.
منابع آزمون نظام مهندسی عمران – اجرا کتاب تشریح کامل سوالات آزمون نظام مهندسی عمران اجرا در قسمت اول این کتاب نکات مهم و کلیدی در ارتباط با مباحث و آیین نامه ها بیان شده است. و در ادامه سوالات آزمون های نظام مهندسی سالهای قبل به همراه پاسخ های کاملا تشریحی با ذکر ارجاعات دقیق در آیین نامه ها و بر مبنای آخرین ویرایش آئین نامه ها و مباحث مقررات ملی ساختمان عرضه شده است.
کتاب کلیدواژه آزمون عمران اجرا؛ نوآور در این کتاب برای هر کلیدواژه به جای عرضه چندین آدرس برای یک کلیدواژه، هر کلیدواژه بر مبنای ریز مبحث تفکیک شده است و برای هر کدام فقط یک آدرس مشخص شده است.
کتاب گودبرداری و سازه های نگهبان؛ نوآور کتاب گودبرداری و سازه های نگهبان نوآور همچون منابعی است که به صورت تخصصی روی مبحث گودبرداری و مباحث در رابطه با آن نوشته شده است. این کتاب، منبع جامعی برای داوطلبین نظام مهندسی بوده و علاوه بر مباحث مهم، سوالات سالهای قبل به همراه پاسخ تشریحی هم در نظر گرفته شده است.
منابع آزمون نظام مهندسی عمران – نظارت واژه یاب حرفه ای آزمون نظارت سری عمران در این کتاب تمامی منابع آرمون اجرا که شامل مباحث عرضه شده در سایت سازمان نظام مهندسی می باشد به صورت کلمه به کلمه، الفبایی شده است.
در این کتاب مقابل بعضی از واژه ها کلمه نظارت با رنگ آبی نوشته شده است. این بدان معناست که آن واژه در کتاب بانک سؤالات آزمون نظارت مؤسسه سری عمران هم قرار درد. قابل ذکر است شماره صفحه و شماره سؤال در ارتباط با آن واژه در کتاب بانک سؤالات نظارت هم آمده است.
کتاب تشریح کامل سوالات آزمون های نظام مهندسی عمران نظارت خصوصیت ها:
به همراه خلاصه دروس مورد نیاز آزمون ها نکات جامع کاربردی و اجرایی در رابطه با هر سوال پاسخنامه کاملا تشریحی از نخستین دوره تا کنون بر مبنای آخرین ویرایش و سرفصل های شورای تدوین مقررات ملی ساختمان به همراه کلیدواژه کتاب بانک سوالات آزمون نظارت کتاب بانک سوالات آزمون نظارت ویژه آزمون نظام مهندسی است که نسبتاً حجم مناسبی دارد و با شیوه های جدید که مبتنی بر استفاده از نمودارهای درختی و جداول برای عرضه بندهای آئین نامه طراحی شده تا پاسخ به سؤالات با سرعت بالا را امکان پذیر کند.
منابع آزمون نظام مهندسی معماری – اجرا مهم ترین منابع آزمون نظام مهندسی معماری عبارتند از:
کتاب کلیدواژه معماری نوآور در کتاب کلیدواژه معماری انتشارات نوآور، به ترتیب حروف الفبا، چیده شده و به آدرس مبحث و منبع مورد نظر اشاره دارد. داوطلب می تواند با این ارجاع، با کمترین فوت وقت، پاسخ را بیابد. هرچند، بنظر می رسد که با عنایت به پیچیده تر شدن آزمون نظام مهندسی، این روش پاسخگویی کمی زمان آزمون را می گیرد و انتظار می رود که تنها بخشی از سؤالات با بهره گیری از این کتاب قابل پاسخگویی باشد.
کتاب روش ها و جزئیات اجرایی ساختمان نوآور این کتاب به مبحث روش ها و مسائل اجرایی ساختمان ها می پردازد که ویژه آزمون های نظام مهندسی جهت آزمون عمران نظارت، عمران اجرا، معماری نظارت و معماری اجرا تهیه شده است و حاوی مطالب اصلی منابع این آزمون ها و تشریح کامل مطالب درسی همراه با نکات فراوان و مهمی می باشد.
منابع آزمون نظام مهندسی معماری – نظارت کتاب واژه یاب حرفه ای آزمون نظارت سری عمران خصوصیت ها:
بر مبنای آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان مباحث 6 و 9 و پیوست ششم استاندارد 2800 امکان پاسخگویی سریع به سوالات آزمون نظارت با تکنیک واژه یاب شامل کلیه واژه های لازم محتمل و کاربردی از تمامی منابع آزمون نظارت ارجاع تمام منابع، شماره صفحه و شماره بند هر یک از واژگان کتاب راهنمای جوش و اتصالات جوشی کتاب راهنمای جوش و اتصالات جوشی ویرایش ۱۳۹۰ یکی از منابع آزمون ورود به حرفه مهندسان می باشد که در بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی از تاثیر گذارترین و نمره آورترین مواد این آزمون بشمار می رود.
خرید منابع آزمون نظام مهندسی از کتابانه کتابانه یکی از مراجع تخصصی فروش کتاب های دانشگاهی، کنکوری، کمک درسی، عمومی و زبان خارجی است. برای خرید کتاب نظام مهندسی و یا سایر کتب مورد نیازتان، می توانید به کتابانه رجوع کنید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/08/08
13:25:52
0.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است