شرحی از وظایف وکیل جرایم کامپیوتری

شرحی از وظایف وکیل جرایم کامپیوتری به گزارش المور، وکیل جرایم کامپیوتری همچون جدید ترین انواع وکلا در قانون کیفری به حساب می آید که ما می خواهیم توضیحاتی راجبع به این مورد به شما عزیزان بدهیم.


به گزارش المور به نقل از لایحه، در واقع اگر بخواهیم ساده تر بیان نماییم وکیل جرایم کامپیوتری کسی است که می تواند بر مبنای قوانین کیفری از موکل خود در مورد جرم کامپیوتری اتفاق افتاده دفاع کند. حال امکان دارد موکل او بعنوان خواستار یا خوانده در این پرونده حضور داشته باشد. حال سوال مهمی که باید به آن پاسخ دهیم اینست که اساسا کارکرد وکیل جرایم کامپیوتری بعنوان یک وکیل کیفری مانند وکیل منطقه یک چیست؟ در کلام ساده تر چه انتظاراتی می توانیم از این وکیل داشته باشیم؟
برای پاسخ به این سؤال باید کمی به عقب تر بازگردیم و مفهوم قوانین کیفری را با یک دیگر مرور نماییم. به صورت کلی قوانین ایران به دو دسته مهم کیفری و حقوقی تقسیم می شود. قانون در قسمت حقوقی تلاش می کند روابط انسان در جامعه را مشخص نماید و آنرا تحت چارچوب های مشخصی بیان کند. به صورت کلی می توانیم این گونه بیان نماییم که قانون در قسمت حقوقی حقوق هر فرد در جامعه را مشخص کرده و بیان می کند که هر فرد باید چه حقوقی را رعایت نمایند. اما قانون در جنبه کیفری به مفهوم بسیار مهم جرم می پردازد. در واقع قانون در این بخش مشخص می کند که کدام دسته از افعال جرم است و چگونه این جرم اثبات می شود. همینطور پس از اثبات جرم نوبت به تعیین مجازات می رسد. در قانون کیفری به روش اجرای مجازات هم پرداخته شده است. ازاین رو مهم ترین مفهومی که یک وکیل کیفری مانند وکیل جرایم کامپیوتری با آن سروکار دارد مفهوم جرم است. انتظار ما از این وکیل چه بعنوان یک وکیل منطقه یک و چه تحت عناوین دیگر اینست که بتواند در روند اثبات جرم، تعیین مجازات و اجرای مجازات دفاع موثری از موکل خود داشته باشد. گروه وکلای عدالت نویسان می توانند بهترین وکلا در این عرصه در اختیار شما قرار دهند. تنها کافی است یکبار امتحان نمایید.


وکیل جرایم کامپیوتری چه سختی هایی دارد؟
همانطور که می دانید عمر سیستم ها و شبکه های کامپیوتری چندان دور و دراز نیست. خیلی از ما روزهایی را به خاطر داریم که کامپیوتر بعنوان یک وسیله لوکس به حساب می آید و در هر جایی نمی توانستیم آنرا پیدا نماییم. در آن روزها مفاهیمی مانند cd و فلش مموری و... هنوز به وجود نیامده بود. ازاین رو آن چیزی که امروز تحت عنوان شبکه های اجتماعی و دنیای اینترنت و... می شناسیم یک مفهوم کاملا نوظهور است که توانسته طی مدت زمان بسیار کوتاه به چنین رشد بزرگی برسد.
این مدت زمان به اندازه ای کوتاه بود که عملا به قانون این فرصت را نداد تا بتواند خودش را با آن منطبق نماید. همین مساله مهم ترین سختی کار یک وکیل جرایم کامپیوتری به حساب می آید. در واقع به جهت جدید بودن این مفاهیم، قوانین گرفتار مشکلات خاصی در این حوزه می باشد. در کلام ساده تر قوانین بیان شده در مورد جرایم کامپیوتری یا بسیار کلی است و یا بسیار ناقص. ازاین رو دادگاه و وکیل منطقه یک بعنوان یک وکیل در حوزه جرایم کامپیوتری عملا گرفتار سردرگمی و ابهام می شوند. اینجاست که تجربه کاری وکیل در حوزه های مختلف کیفری و نزدیک به حوزه جرایم کامپیوتری می تواند به داد موکل برسد. از این روست که می گوییم در مورد این نوع جرایم بهتر است سراغ وکیلی بروید که تجربه خوبی در حوزه کیفری دارد. اگر دنبال چنین وکیلی هستید می توانید با کارشناسان گروه وکلای عدالت نویسان تماس بگیرید. این کارشناسان حقوقی با شنیدن نیاز واقعی و قانونی شما می توانند بهترین و مجرب ترین وکلا را در حوزه های مختلف همچون جرایم کامپیوتری در اختیار شما قرار دهند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1401/11/13
16:37:13
0.0 / 5
224
تگهای خبر: شبكه , لوكس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است