معرفی و کارایی انواع دستگاههای حضور و غیاب

معرفی و کارایی انواع دستگاههای حضور و غیاب المور: به گزارش المور، سیستم های کنترل تردد که جهت حفاظت امنیت سازمان های مختلف طراحی شده اند، دسترسی افراد مختلف را در ساعات مشخص کنترل یا محدود کرده که در این صورت نظم و امنیت سازمان افزایش میابد. چون که امروز اطلاعات نقش مهمی را در بازار کار ایفا می کنند و محافظت از آنها همواره مهم و مورد توجه بوده است.


به گزارش المور به نقل از فراتکنو، در گذشته و برای کنترل تردد و ورود و خروج افراد از اسم رمز و شماره شناسایی استفاده می شد، که قبلا در اختیار آنها قرار گرفته بود، اما به سبب این که امکان فراموش شدن و از دست رفتن اسم رمز یا شناسایی اسم رمز توسط اشخاص دیگر وجود داشت از امنیت پایینی برخوردار بود و امروزه و در دنیای تکنولوژی قابل استفاده نبود.
در اینجا به معرفی انواع دستگاه های کنترل ترد یا اکسس کنترل میپردازیم تا با آشنایی با انواع سیستم های کنترل تردد بتوانید بهترین انتخاب را برای سازمان، کارخانه یا کارگاه خود داشته باشید.
دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره این دستگاه باتوجه به استفاده از تکنولوژی پیشرفته دنیا، جزو محبوب ترین دستگاه های کنترل تردد می باشد. به سبب استفاده از مشخصات بیومتریک از امنیت بسیار بالایی برخوردارست که برای سازمان هایی با امنیت بسیار بالا کاربردی است. سرعت بالا در استفاده از دستگاه های کنترل تردد تشخیص چهره هم باعث محبوبیت این دستگاهها شده است.
دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره به سبب عدم نیاز به تماس فیزیکی به عنوان گزینه ای برای زمان های شیوع بیماریهای واگیردار و ویروسی، همین طور برای محیط هایی که افراد ممکنست به سبب کارهای دستی، دستشان زخم یا کثیف شود و اثر انگشت آنها قابل شناسایی نباشد، می تواند گزینه مناسبی باشد.
سیستم تشخیص چهره به سبب سهولت استفاده جزوکاربردی ترین روش های کنترل تردد است که امروزه تکنولوژی تشخیص چهره به قدری پیشرفت کرده که تشخیص چهره با عینک، با ماسک، با کلاه، با ریش یا بدون ریش و... قابل شناسایی است. دارای قابلیت تشخیص چهره در تاریکی مطلق یا نور زیاد هستند، همچنین چهره زنده را از عکس و تصویر روی نمایشگر تشخیص می دهند که از جهل هویت افراد جلوگیری می کند.
دستگاه کنترل تردد کارتی دستگاه های کنترل تردد کارتی که انواع مختلفی دارند و از کارت های RFID، پین کد امنیتی وموبایل اکسس پشتیبانی می کنند، انتخابی مقرون به صرفه هستند که برای سازمان هایی با سطح امنیتی متوسط مورد استفاده قرار می گیرند.
هزینه پایین تر نسبت به دستگاه های کنترل تردد تشخیص چهره، سیستم اکسس کنترل کارتی را مورد توجه سازمان هایی قرار می دهد که می خواهند با هزینه کمتر امنیت مناسبی را برای محیط کار خود ایجاد کنند و یا برای یک پروژه موقت نیاز دارند که رفت و آمد افراد را کنترل کنند که دستگاه های کنترل تردد کارتی گزینه مناسبی هستند که فقط گم شدن کارت یا فراموش کردن پین کد می تواند ایجاد مشکل کند. در این دستگاهها هم تعداد کارت وپین کدی که می توان اسکن و ذخیره کرد باتوجه به نوع دستگاهی که انتخاب می کنید، متفاوت می باشد. اکسس کنترل های کارتی قابل اتصال به قفل های الکترونیکی و گیت های کنترل تردد هستند.
دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی دستگاه های کنترل تردد اثر انگشتی از امنیت مناسبی برخوردار می باشند چون که اثر انگشت هر فرد منحصر به فرد است و نمی توان هویت افراد را جعل کرد.
اکسس کنترل های اثر انگشتی از قیمت مناسبی در بین سایر دستگاه های کنترل تردد بیومتریکی برخوردار می باشند که گزینه های مقرون به صرفه تری هستند برای محیط هایی که نیاز به امنیت نسبتا بالایی دارند.
یکی دیگر از علل محبوبیت دستگاه های کنترل تردد اثر انگشتی منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر فرد می باشد که در طول عمر وینیز تغییر نمی نماید. همین طور می توان در کنار استفاده از اثر انگشت، استفاده از کارت و پین کد را هم فعال کرد، تا هم امنیت بالاتری را تجربه نمود در کنار سرعت بالای استفاده از دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی، هم این که می توان برای افراد مختلف گزینه متفاوتی را فعال کرد، مثلاً افرادی که جایگاه امنیتی بالاتری دارند چند گزینه اثر انگشت، پین یا کارت با هم فعال باشد، و برای افرادی که در محیط کمتر امنیتی فعالیت می نمایند فقط یک گزینه را برای کنترل تردد آنها در سازمان فعال کرد. برای هرفرد می توان ده انگشت را در دستگاه اسکن و ذخیره کرد، در دستگاه های مختلف تعداد افرادی که می توان اثر انگشت آنها را در دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی ذخیره کرد، متفاوت می باشد.


سخن آخر شرکت فراتکنو با بیشتر از نوزده سال تجربه کار دراین زمینه و تجربه همکاری با کمپانی های اروپایی و آسیایی در حوزه سیستم های کنترل تردد، می تواند تجربه متفاوتی در حوزه استفاده از دستگاه های کنترل تردد در اختیار شما بگذارد. تکنولوژی به روز و پیشرفته، کادر مجرب و حرفه ای و همین طور پشتیبانی هوشمند و قوی، گروه فراتکنو را در رده بالایی از رقبای خود قرار داده، که می توانید با وارد شدن در سایت فراتکنو و مشاهده انواع دستگاه های کنترل تردد و اطلاع از جزئیات و تفاوت آنها، همین طور مشورت با پشتیبای شرکت فرتکنو بهترین انتخاب را برای سازمان خود داشته باشید. ترکیب تکنولوژی و حرفه ای بودن به همراه کاربردی بودن، بهترین ترکیبی است که شرکت فراتکنو می تواند در اختیار شما قرار بدهد.
انتهای رپرتاژ آگهی


1402/01/01
02:36:57
0.0 / 5
162
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است