آموزش شنای پروانه با مستر سوییمر

آموزش شنای پروانه با مستر سوییمر المور: شنای پروانه یکی از 4 سبک اصلی شناست که اتفاقاً یادگیری آن بسیار دشوار است اما هیچ چیز دشواری وجود ندارد که نتوان آنرا آموخت.


به گزارش المور به نقل از مستر سوییمر، ما انسان ها توانایی یادگیری شنا را داریم و از این بابت مشکلی نداریم. اگر بحث یاد دادن شنا به مرغ در بین بود آن گاه مسئله دشواری آموزش نبود، بلکه نا ممکن بودن آن بود چونکه مرغ ها توانایی شناگری ندارند.
برای آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.
در این مطلب اهتمام داریم آموزش شنای پروانه را در 5 دقیقه که مدت زمان خواندن این متن است به شما ارائه دهیم. با آنکه یادگیری این شنای دشوار است اما می توان در 5 دقیقه کلیات مورد نیاز آنرا آموزش داد.
یادگیری انواع سبک شنا با مستر سوییمر 4 نوع سبک اصلی شنا داریم. این 4 سبک را فدراسیون جهانی شنا (FINA) به عنوان اصلی ترین سبک های شنای انفرادی معرفی کرده و هر ساله تعداد زیادی شناگر حرفه ای در یکی از این سبک ها به رقابت بین المللی می پردازند. این 4 سبک عبارتند از شنای قورباغه، شنای کرال سینه، شنای کرال پشت و شنای پروانه.
یادگیری هر کدام از این سبک ها نیازمند تلاش و ممارست فراوانی است که هر شناگر مبتدی تا حرفه ای باید آنرا پشت سر بگذراند. البته روند یادگیری این 4 سبک اینطور است که از ساده ترین یعنی شنای قورباغه مسیر آموزش شروع شده و تا سخت ترین که همان شنای پروانه است، ادامه خواهد یافت.
آموزش شنای پروانه در دو بخش شنای پروانه به عنوان یک سبک شنای مستقل در المپیک سال 1956 با ترکیب شنای کرال سینه و شنای قورباغه متولد شد. این سبک شنا برای درنوردیدن مسافت های کوتاه اما در مدت زمان کوتاه به کار می آید. در این سبک شنا شما شاهد حرکات تند دست وپای شناگر هستید طوری که گویی یک پروانه روی آب درحال بال زدن است و دقیقاً به همین خاطر نام آنرا شنای پروانه نهاده اند.
حرکات دست شنای پروانه حرکات دست شنای قورباغه را می شناسید؟ جفت دست در زیر آب به هم چسبیده و سپس با تکمیل یک دایره به طرفین باز می شوند و همزمان سر بالای آب قرار دارد. در آموزش شنای پروانه همین حرکت اما بصورت تندتر و البته با رعایت یک سری نکات به عنوان حرکات دست آموزش داده می شود.
اینطور که در ابتدا سر شناگر بالای آب قرار داشته و دست ها جلوی سینه بصورت نیمه خم قرار دارند. سپس با کشیده شدن دست ها به جلو با کف های به هم چسبیده سر شناگر زیر آب رفته و همزمان دست ها تا آخر کشیده شده و آب جلوی سر شناگر را کنار می زنند.
همزمان با بازشدن دست ها به طرفین سر شناگر بالا می آید تا نفس باردیگر گرفته و همین حرکت را تکرار کند. این نوع حرکت دست موجب می شود سرعت جلو رفتن بدن بسیار بالا برود.
حرکات پا پروانه
همانطور که گفتیم شنای پروانه از ترکیب شنای قورباغه و شنای کرال سینه به وجود آمده است. قسمت حرکات دست این سبک شنا برگرفته از شنای قورباغه بوده و قسمت حرکات پا برگرفته از شنای کرال سینه. پس حرکات پای شنای پروانه اینطور است که در ابتدا پاها کاملاً افقی به سمت پشت بدن کشیده شده و همزمان که حرکات دست شروع می شود، پاها نیز بصورت کشیده و افقی آغاز به شلاق زدن در آب می کنند تا بدن شناگر با سرعت بیشتری جلو رود.
این حرکات را می توانید در ابتدا بدون کامل اجرا کردن حرکات دست تمرین کنید؛ به این صورت که بخش فرو بردن سر زیر آب را حذف کنید تا بتوانید در ابتدا تسلط کاملی روی هماهنگی حرکات دست وپا ایجاد کنید و سپس این بخش را هم اضافه کنید.
آیا یادگیری این سبک شنا در عمل بدون حضور یک مربی شنای با تجربه ممکن است؟ خیر. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتما در دوره آموزش شنا حامد پورفیض که به دوره های مستر سوییمر معروف است، ثبت نام نمایید تا بتوانید این سبک را به خوبی بیاموزید. هماهنگ کردن حرکات دست و سر دشوارترین بخش آموزش شنای پروانه است که می توانید در این دوره بسادگی آنرا بیاموزید.
درآمد مربی شنا چقدر است شاید خیلی از شناگران مسیر حرفه ای این ورزش را تنها در مسابقات و المپیک بدانند، اما بغیر از افتخارآفرینی در مسابقات جهانی و المپیک انتخاب مسیر حرفه ای و دشوار مربی گری شنا نیز وجود دارد که شاید عده زیادی ندانند چقدر درآمد خوبی دارد.
برای اطلاع از درآمد مربی شنا کلیک کنید.
در اینجا نمی توانیم بطور دقیق درآمد هر ساعت آموزش توسط مربی شنای متوسط یا حرفه ای را برای شما تخمین بزنیم چونکه بستگی به خیلی از شرایط همچون محل جغرافیایی آموزش، سطح آموزش، میزان تجربه مربی و دیگر فاکتورها دارد.


اما بطور متوسط اگر شما این حرفه را بصورت یک کار پاره وقت در نظر بگیرید و تنها در طول هفته 3 جلسه سه ساعته وقت بگذارید و به شناگران آموزش دهید، درآمدی بالای 30 میلیون تومان در ماه خواهد داشت. این رقم درحالیست که مربی گری شنا را به عنوان یک شغل دوم در نظر بگیرید. اگر بخواهید در این راه فول تایم فعالیت کنید آنگاه درآمد ماهیانه ای بسیار زیاد خواهید داشت که خیلی از دیگر شغل های مشهور هیچ وقت به آن میزان درآمد نخواهند رسید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1402/02/18
14:25:42
0.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است