دلایل روشن نشدن پژو 206

دلایل روشن نشدن پژو 206 المور: به گزارش المور، اگر مبادرت به روشن کردن خودرو 206 خود کردید و خودروی شما به هر علتی استارت نمی خورد، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا علت های روشن نشدن 206 را با هم بررسی نماییم.


به گزارش المور به نقل از صبا باتری مشهد، در ابتدا باید توجه داشته باشید روشن نشدن با استارت نخوردن متفاوت است، اگر صدای استارت خوردن خودرو را در هنگام چرخاندن کلید می شنوید، مشکلات در ارتباط با باتری و یا دینام خواهد بود.
اگر در هنگام چرخاندن کلید هیچ صدایی به گوش شما نمی رسد در اینجا خودروی شما استارت نمی خورد و این مورد علت های بسیاری دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.
علت های روشن نشدن و استارت نخوردن 206 عبارتند از:
کثیف شدن پایانه های باتری فرسوده شدن باتری خراب بودن دینام میعوب بودن قطعه استارت 206 تمام شدن عمر شمع های 206 مشکل در عملکرد موتور 206

1. کثیف شدن پایانه های باتری
کاپوت 206 را بالا بدهید و مبادرت به بررسی سرباتری های آن نمایید، در صورتیکه سولفاته های اسید روی آن مشاهده کردید مبادرت به ریختن آب و یا نوشابه روی آن بکنید تا تمیز شود. پس از این کار به 206 استارت بزنید در صورتیکه ماشین روشن نشد ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.
2. فرسوده شدن باتری:
اگر مبادرت به روشن کردن 206 می کنید و صدای تق تق به گوش شما می رسد به احتمال زیاد باتری خودرو شما قدیمی یا خالی شده است، جهت بررسی وضعیت باتری باید به کمک دستگاه مخصوص سنجش، باتری را آزموده و از صحت سلامت آن اطمینان حاصل فرمایید. برای خدمات تست و نصب باتری می توانید از امداد باتری مشهد مشاوره بگیرید.
3. خراب بودن دینام
شاید برای شما پیش آمده باشد که در حین رانندگی 206 شما به یک باره خاموش شود، در این صورت دینام خودرو شما به مشکل خورده است و دیگر خودرو روشن نمی گردد. چاره این مورد استفاده از خودرو بر می باشد تا خودرو خویش را به دینام ساز برسانید و نسبت به تعمیر یا تعویض دینام 206 اقدام کنید.
4. میعوب بودن قطعه استارت 206
اگر در هنگام چرخاندن سوئیچ 206 هیچ صدایی در خصوص استارت خوردن خودرو به گوش شما نمی رسد، قطعه استارتر خودروی شما به مشکل خورده است و باید تعمیر شود.
5. تمام شدن عمر شمع های 206
به صورت کل شمع های هر خودرویی و نه تنها 206 باید پس از پیمودن مسافت 30 هزار کیلومتر الی 50 هزار کیلومتر تعویض گردد، اگر خودروی شما مدت زیادی است که از شمع های قدیمی استفاده می نماید، در اسرع وقت شمع های آنرا تعویض نمایید. یکی از طریق های فهمیدن خرابی شمع، جمع شدن سولفات بر سر شمع ها می باشد.
مطلب پیشنهادی: صبا باتری مشهد


6. مشکل در عملکرد موتور 206
یکی دیگر از علل استارت نخوردن 206 خراب شدن موتور آن می باشد؛ اگر تمام راه های بالا را بررسی کردید و باز هم خودرو استارت نخورد، پیشنهاد ما به شما اینست که موتور 206 خویش را به متخصص خبره نشان دهید تا از صحت سلامت آن اطمینان حاصل فرمایید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1402/03/21
09:44:32
0.0 / 5
297
تگهای خبر: خدمات , مد , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است