6 نکته برای خرید صندوق فروشگاهی

6 نکته برای خرید صندوق فروشگاهی به گزارش المور، صندوق فروشگاهی یا POS کامپیوتر ی کوچکی است که نرم افزار فروشگاهی روی آن نصب شده است و اطلاعات کلیدی فروشگاه مثل فروش و موجودی را برعهده دارد. صندوق فروشگاهی امروزه به یکی از مهم ترین وسایل در فروشگاه ها تبدیل گشته است؛ ازاین رو انتخاب یک صندوق فروشگاهی متناسب با کسب و کار در افزایش رشد آن مؤثر است.


به گزارش المور به نقل از شرکت سبزافزارآریا، کسب وکارها خواسته های متفاوتی از یک صندوق فروشگاهی دارند؛ ازاین رو انتخاب آن بر حسب نیاز خیلی مهم است. با عنایت به افزایش قیمت این صندوق های فروشگاهی، تعویض یا ارتقاء آن امکان دارد برای سال ها امکان پذیر نباشد در نتیجه با تحقیق و گردآوری اطلاعات جامع، انتخاب یک صندوق فروشگاهی مناسب، مطمئن تر صورت می پذیرد. کسب اطلاعات و مشاوره پیرامون نرم افزار صندوق فروشگاهی به اندازه انتخاب خرید صندوق فروشگاهی در مدیریت صحیح فروشگاه اثربخش است.


1- شناسایی نیازهای فروشگاه: برای شناسایی دقیق نیازهای کسب و کار خود لازم است ابتدا کارکرد دقیق یک صندوق فروش را بررسی کنید. نوع خدمات یا محصولاتی که فروشگاه شما عرضه می دهد، حجم فروش روزانه فروشگاه، شیوه فعالیت فیزیکی و یا آنلاین، احتیاج به گزارش های مالی مختلف همچون تحلیل درآمد و هزینه و مدیریت حساب بانکی از موارد مهم در مشخص شدن نیاز و انتظارات از صندوق فروشگاهی اند.
2- انتخاب خصوصیت های اساسی: انتظارات شما از یک صندوق فروشگاهی می تواند شامل احتیاج به یک پردازنده قدرتمند، حافظه مناسب جهت ذخیره سازی اطلاعات، قابلیت اتصال به سیستم های پرداخت الکترونیکی، قابلیت اتصال به پرینتر یا نمایشگر مشتری و صفحه نمایش لمسی باشند. اولویت بندی این نیازها در دسته بندی های سرعت و کارایی، پردازش پرداخت، مدیریت و تحلیل سبب بینش عمیق نسبت به نیازها و خصوصیت ها می شود و انتخاب یک صندوق فروشگاهی متناسب با ظرفیت و نیاز فروشگاه را تسهیل و دقیق می کند.
3- بررسی موارد موجود در بازار: قبل از انتخاب صندوق فروشگاهی برای هر فروشگاه، لازم است نمونه های فعال در بازار را بررسی نموده و بازخورد مشتریان و نظرات مصرف کنندگان هم به دقت بازنگری شوند. مطالعه آنلاین راه دیگری برای تحقیق و بررسی است. مشاوره با کارشناسان و دریافت اطلاعات از آنها و یا حضور در نمایشگاه ها و رویدادها و ایجاد فرصتی برای دیدن و آزمایش کردن محصولات مختلف هم می تواند ارتباط خوبی را میان تولیدکنندگان و تأمین کنندگان صندوق فروشگاهی ایجاد نماید.
4- بررسی نیازهای سخت افزاری: سیستم سخت افزاری در صندوق های فروش در سطوح مختلفی از انعطاف پذیری طراحی شده اند و سازگاری آنها با سایر سخت افزارهایی که در فروشگاه به کار گرفته شدند هم می تواند با چالش هایی همراه شود، در نتیجه در نظرگرفتن این نکته که برخی خدمات صندوق های فروش احتیاج به سخت افزار جدید دارند و یا در مواردی استفاده از سخت افزارهای قدیمی می تواند در میزان هزینه های فروشگاه مؤثر واقع شود.
5- تعیین بودجه: در هنگام انتخاب صندوق فروشگاهی یکی از عوامل تعیین کننده محدودیت بودجه است. آگاهی از نیاز اصلی فروشگاه و محدوده ی هزینه کمک می نماید تا با مقایسه خصوصیت ها و قیمت مقایسه درستی از صندوق های فروشگاهی داشته باشید و بهترین نمونه آن برای فروشگاه را خریداری کنید.
6- خدمات بعد از فروش: در هنگام خرید صندوق فروشگاهی توجه به خدمات بعد از فروش عرضه شده از تولیدکننده یا فروشنده خیلی مهم است. برای مثال هزینه نصب و راه اندازی سخت افزار، نرم افزار و اتصال به تجهیزات دیگر باید قبل از خرید بررسی شوند. پشتیبانی فنی و بروزرسانی همچون قابلیت هایی است که برای امنیت و بهبود ضروری اند.
انواع صندوق فروشگاهی: صندوق فروشگاهی ERC: صندوق فروشگاهی ERC یک صندوق بسیار ساده و مناسب برای کسب وکارهای محلی است. این صندوق ها با اینکه تنها یک کیبورد، مانیتور و یک کشوی پول دارند؛ اما از نظر ظاهری ابعاد بزرگی دارند. این سیستم ها ساختار بسیار ساده ای دارند؛ اما قابلیت استفاده در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای را ندارند؛ چون که در صورت ادغام با سایر سیستم های مورد استفاده در این قبیل فروشگاه ها احتمال بروز خطا در آنها افزایش خواهد یافت و در مقابل ارتقاء سخت افزاری هم سازگاری مناسبی از خود نشان نمی دهند.
صندوق فروشگاهی POS: این دسته از صندوق های فروشگاهی بسیار محبوب و پرکاربردند. این صندوق ها دارای یک مانیتور رنگی بزرگ اند. سیستم عامل این صندوق ها ویندوز است که به همین جهت فروشگاه را نیازمند به یک کیس در حکم دستگاه مادر فروشگاه می کند، از طرفی قدرت پردازش بالای این سیستم سبب می شود تا امکان اتصال چند کاربر به صورت هم زمان فراهم گردد و برای اتصال به دستگاههای دیگر سازگار است. علت محبوبیت این صندوق فروشگاهی به علت امکان ارتقاء سخت افزاری آن است، با بروزرسانی قطعات و بخش های مختلف این صندوق احتیاج به تعویض و جایگزینی آن از بین می رود در نتیجه کاهش هزینه و دغدغه را برای صاحب فروشگاه به همراه خواهد داشت.


صندوق فروشگاهی POS TOUCH: پیشرفته ترین نمونه صندوق فروشگاهی، نوع لمسی آن است. دارابودن صفحه لمسی این صندوق سرعت عملکرد آنرا بالا برده و استفاده از آنرا تسهیل کرده، همینطور به علت عدم احتیاج به کیس فضای اشغال شده توسط این صندوق فروشگاهی بسیار کمتر است؛ اما قیمت بالای آن سبب می شود فروشگاه های کوچک و محلی آنرا برای کسب و کار خود مناسب ندانند.
استفاده از صندوق فروشگاهی درست و متناسب با کسب و کار نه تنها سرعت عملکرد و پردازش را افزایش می دهد؛ بلکه اشتباهات را هم می کاهد. انتخابی مطمئن در خرید صندوق فروشگاهی ملزم به آگاهی کاملی از مواردی است که در این انتخاب مؤثرند. درصورتیکه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و یا می توانید با کارشناسان سبزافزار تماس حاصل فرمایید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1402/04/17
09:53:01
0.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است