معاون خزانه‎داری آمریكا:

ایران دوست تركیه نیست، اخطار درباره معامله با طلا!

ایران دوست تركیه نیست، اخطار درباره معامله با طلا! المور: معاون خزانه داری آمریكا رایزنی با تركیه در مورد تحریم‎های ایران را مثبت ارزیابی كرد و ادعا نمود ایران فقط همسایه تركیه است و متحد این كشور محسوب نمی ‏شود.به گزارش المور به نقل از آسوشیتدپرس، «مارشال بیلینگسلی» دستیار وزیر خزانه داری آمریكا در امور مربوط به تامین مالی تروریسم كه همراه با هیأتی برای صحبت درباره تحریم های ایران به آنكارا سفر كرده بود، پس از دیدار با مقامات تركیه، گفتگوهای انجام گرفته را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: هیچ خصومتی میان طرفین پیش نیامد.
گفتنی است تركیه نیمی از نفت مصرفی خویش را از ایران تامین می كند و پیشتر گفته بود كه قصد ندارد به واسطه تصمیم های یكجانبه آمریكا، روابط تجاری خود با تهران را قطع كند.
این درحالی است كه آمریكا اخطار داده كشورهای متحد واشنگتن باید تا ماه میلادی نوامبر (آبان) خرید نفت از ایران را متوقف كنند.
درحالی كه وزارت خزانه داری آمریكا از احتمال اعمال معافیت برای كشورهایی كه خواستار زمان بیشتری برای تصمیم گیری هستند، اطلاع داده است، بیلینگسلی پس از دیدار با مقامات تركیه اظهار داشت: در این مرحله، در موقعیتی نیستم كه بگویم (برای تركیه) معافیت یا استثنا قائل می شویم.
همزمان، وی با تكرار ادعاهای واهی، اصلی ترین دلیل حضور خود در تركیه را بحث پیرامون ایران بعنوان خطرناك ترین كشور حامی تروریسم عنوان كرد!
بیلینگسلی همینطور اعلام نمود اولین تحریم های ضدایرانی از ابتدای ماه میلادی آگوست (اواسط مرداد) آغاز خواهد شد حال آنكه تحریم نفتی و بانكی ایران در ماه میلادی نوامبر اجرا می گردد.
وی همینطور مدعی شد: تحریم های وزارت خزانه داری آمریكا خیلی شدید و جامع خواهد بود چون كه رفتار ایران به حدی نگران كننده است كه خطر بحران آفرینی در خاورمیانه را افزایش داده است! ازاین رو فكر می نماییم اعمال فشار اقتصادی بهترین راه برای مقابله با مشكل و پرهیز از هرگونه خطای محاسباتی است. باید انتظار آن را داشته باشید كه آمریكا بسیار فعالانه تر از گذشته (با ایران) برخورد كند.
بیلینگسلی همینطور اخطار داد: اساساً آمریكا درباره كوشش برای تجارت با ایران به واسطه طلا بسیار نگران خواهد شد. ما خرید مقادیر زیاد طلا از جانب تركیه را رصد می نماییم.
گفتنی است وزارت خارجه تركیه در اطلاعیه ای ایران را همسایه ای مهم در روابط اقتصادی و تجاری و همینطور عرصه واردات انرژی توصیف كرد.
این درحالی است كه بیلینگسلی مدعی شد: شاید ایران همسایه تركیه باشد اما دوست یا متحد این كشور نیست!

1397/04/30
18:42:34
5.0 / 5
4885
تگهای خبر: آمریكا , ارز , اقتصاد , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است