هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا المور: هزینه تحصیل در استرالیا برای متقاضیان تحصیل در استرالیا در این روزها به بزرگترین دغدغه تبدیل گشته است. با وجود افزایش نرخ دلار در كشور، هزینه تحصیل در استرالیا متعاقبا برای متقاضیان افزایش داشته است. اما با این وجود یك سوال در ذهن شكل می گیرد. آیا با وجود افزایش هزینه تحصیل در استرالیا مبادرت به تحصیل در این كشور، معقول است؟به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام گروه راد، در جواب بایستی بگوییم این افزایش هزینه تنها مختص به استرالیا نمی باشد و شامل حال تمامی كشورهای خارجی می گردد. اما با در نظر گرفتن مواردی كه در ادامه به شما عرضه می دهیم، متوجه می شوید كه هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به سایر كشورهای انگلیسی زبان مناسب می باشد و تحصیل در استرالیا به شدت به تمام متقاضیان تحصیل در خارج از كشور پیشنهاد می گردد.

هزینه تحصیل در استرالیا برای هر فرد بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه و ایالت محل تحصیل متفاوت می باشد. به صورت كلی این هزینه شامل شهریه دانشگاه، بیمه دانشجویی، خوابگاه، هزینه خوراك، حمل ونقل و تفریحات می گردد.

شهریه دانشگاه

بسته به مقطع تحصیلی، هزینه تحصیل در استرالیا هم متفاوت می باشد و حدودا به صورت زیر می باشد:
مدارس ابتدایی دولتی = سالانه هشت هزار دلارمدارس خصوصی = سالانه ۲۵ هزار تا ۶۰ هزار دلارپیش دانشگاهی با طول دوره یك تا یك و نیم سال = سالانه ۲۵ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار
بسته به نوع رشته و دانشگاه، شهریه دانشگاه ها حدودا بین ۲۴ هزار تا ۴۳ هزار دلار می باشد. اما رشته های پزشكی و دندانپزشكی بیشتر و حدود ۶۵ هزار تا ۷۰ هزار دلار می باشد.

هزینه بیمه دانشجویی

همانطور كه در ابتدا ذكر شد، هزینه بیمه دانشجویی هم بخشی از هزینه تحصیل در استرالیا است.
شركت های متعددی بیمه با پوشش درمانی متفاوتی در استرالیا را عرضه می كنند. اما آن چه كه مورد نیاز دانشجو می باشد، یك بیمه استاندارد است.
بیمه های استاندارد مواردی چون ویزیت پزشك، هزینه دارو و بیمارستان را طبق تعرفه متقبل می شوند.

هزینه بیمه از شركتی به شركت دیگر هم متفاوت بوده و به صورت میانگین به صورت زیر می باشد.
دانشجویان مجرد سالانه حدودا ۵۰۰ تا ۵۶۰ دلاردانشجویان متاهل دو هزار ۹۰۰ تا سه هزار ۹۰۰ دلاردانشجوی دارای همسر و فرزند هم حدودا پنج هزار ۲۰۰ تا شش هزار ۳۰۰ دلار استرالیا
هزینه خوابگاه و محل اقامت

هزینه محل اقامت دانشجو هم همچون موارد هزینه تحصیل در استرالیا است. در بین انواع محل اقامت دانشجویی در استرالیا، خوابگاه های دانشجویی و زندگی با خانواده استرالیایی ها به ترتیب با هزینه ۲۷۰ تا ۳۷۰ و ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار در هفته پایین ترین هزینه ها را دارند.

آپارتمان های یك خوابه هم بسته به ایالت و شهرهای مختلف حدودا بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار به صورت هفتگی هزینه در بر خواهند داشت.

هزینه ذكر شده تنها بخشی از هزینه تحصیل در استرالیا می باشند و با عنایت به توضیحات عرضه شده می توان گفت، با عنایت به كیفیت و آینده تحصیل در استرالیا، مبادرت به این مهم بسیار پیشنهاد می گردد.

علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با سایر هزینه ها، به صفحه مورد نظر در بخش تحصیل در استرالیا سایت راد رجوع كنند.
1397/08/25
17:35:43
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: بازار , بیمه , دلار , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است