انجام كلیه امور ثبتی توسط موسسه حقوقی سوداگر

انجام كلیه امور ثبتی توسط موسسه حقوقی سوداگر المور: ایجاد موسسات و شركت ها و تغییرات و تحولات آنها مستلزم انجام مراحل ثبتی و قانونی می باشد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام عدالت محور بازرگان، بدون آشنایی با اصطلاحات و قوانین و مقررات ثبت موسسات و شركت ها، فعالیت اقتصادی در چارچوب شركت و موسسه در ایران نا ممكن است. بر این اساس آشنایی با مفاهیم ذیل برای فعالان اقتصادی ضروری است:
ثبت تغییرات شركت: منظور از ثبت تغییرات تصمیماتی است كه مدیران به صورت ارادی یا الزامی بنا بر شرایط حاكم، برای بهبود وضعیت شركت می گیرند. این تغییرات موجب تحول چهارچوب حقوق اولیه ای می شود كه مدیران برای فعالیت اقتصادی شركت خود در نظر گرفته بودند.
انواع مجامع در شركت ها:
مجمع عمومی مؤسس: كلیه امور راجع به تأسیس شركت از قبیل تصویب طرح اساسنامه، انتخاب نخستین مدیران و بازرسان، انتخاب روزنامه كثیرالانتشار جهت انتشار آگهی.
مجمع عمومی فوق العاده: تغییر اساسنامه، تغییر سرمایه، انحلال شركت همچون امور مربوط به این مجمع هست. نكته ای كه در اینجا وجود دارد این است كه به طوركلی تغییر كلیه مواردی كه در اساسنامه وجود دارد در صلاحیت مجمع فوق العاده است.
مجمع عمومی عادی: تصویب صورت های مالی، انتخاب مدیران و بازرسان و تعیین حق الزحمه و پاداش آنها، تغییر روزنامه كثیرالانتشار و آگهی های شركت هم از امور مربوط به مجمع عمومی عادی هست.
مدت تصدی بازرسان و هیات مدیره در شركت سهامی: مدت تصدی بازرسان یك سال مالی و مدت تصدی هیات مدیره ۲ سال از زمان تمدید و یا تغییر سمت است. بطور مثال اگر مجمع در تاریخ ۷ خرداد ۹۸ تشكیل و به تصویب برسد، بازرسان تا اختتام اسفند ۹۸ و هیات مدیره تا ۷ خرداد سال ۱۴۰۰ مدت تصدی شان اعتبار دارد.
انحلال شركت به چه معناست؟
انحلال شركت به مدلول از بین رفتن، برچیده شدن و تعطیل شدن شركت است و مطابق با قانون تجارت، شركا و سهامداران شركت وظیفه دارند كه بعد از انحلال و برچیده شدن شركت، این مساله را به صورت رسمی به مرجع ثبتی كشور كه بنام اداره ثبت شركت ها و مؤسسات غیرتجاری شناخته می شود اعلام كنند تا در سوژه انحلال شركت به صورت رسمی به ثبت برسد كه به این پروسه در اصطلاح ثبت انحلال شركت گفته می شود.
به طوركلی انحلال شركت ها از چند طریق صورت می گیرد. انحلال شركت ها یا بوسیله مراجعه به مراجع ذی صلاح قضایی و به حكم دادگاه صورت می پذیرد، یا توسط اركان تصمیم گیرنده شركت ها صورت می گیرد، یا به وسیله ی صدور حكم ورشكستگی شركت منحل می شود و همین طور در مورد شركت های تعاونی و شعب و نمایندگی شركت های خارجی در ایران، به وسیله دستگاه های متولی و تصمیم گیرنده شركت منحل می شود.
مدارك مورد نیاز:
۱: كپی برابر اصل شناسنامه و كارت ملی همه شركا و مدیر تصفیه.
۲: روزنامه رسمی مربوط به مرحله ثبت شركت و مرحله آخرین تغییرات شركت.
۳: اگر وكیل دادگستری امور مربوط به ثبت انحلال شركت را انجام می دهد، اصل وكالت نامه نیز لازم است.
۴: چنانچه مجمع عمومی فوق العاده با حضور كلیه شركا تشكیل نشده و بلكه با حضور اكثریت شركا باشد، ارائه اصل روزنامه كثیرالانتشار شركت كه حاكی از رعایت تشریفات دعوت از مجمع عمومی فوق العاده است الزامی است.
ثبت اختراع:
اختراع نتیجه ی فكر فرد است كه برای نخستین بار سوژه خاص و جدیدی را ارائه می كند و مشكلی را در یك حرفه یا فن و یا فناوری و مانند آنها حل می كند.
ثبت طرح صنعتی:
هر گونه تركیب خطوط یا رنگ ها و هر شكل سه بعدی با خطوط رنگ ها و یا بدون آن به شكلی كه تركیب یا شكل یك فرآورده صنعتی یا محصول از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی می گویند (به زبان ساده، طرح صنعتی به هر تغییری كه در ظاهر اجسام به وجود بیاورد گفته می شود و هیچ ارتباطی با جنبه فنی و تغییرات آن ندارد).


ثبت علامت تجاری و نام تجاری:
نام تجاری: اسم یا هر عنوانی كه مشخص كننده شخص حقیقی (فرد) و یا شخص حقوقی (شركت، موسسه و... ) باشد. نام تجاری حتی اگر ثبت هم نشود در مقابل عمل مغایر با قانون اشخاص ثالث حمایت می شود و اگر مورد فریب مردم شود غیرقانونی هست.
علامت تجاری: به منظور معرفی كردن كالا و خدمات یك شركت و جدا كردن آنها از كالا و خدمات رقبا به كاربرده می شود.
انواع علامت تجاری:
۱- علامت خدماتی: علامتی هست كه در فروش و تبلیغ خدمات به كار می رود و این خدمات ممكنست مالی، بانكی، مسافرتی و تبلیغاتی باشد... فاكتورها، آگهی ها و كاتالوگ ها از این دسته خدمات هستند.
۲- علائم جمعی: نشانه ای است كه برای متمایز كردن مبدأ جغرافیایی بكار گرفته شده است. علایم جمعی باید توسط انجمن مورد درخواست ثبت قرار بگیرد. علامت جمعی هر نشان قابل رویتی است كه بعنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت و معرفی می شود.
۳- علامت تأییدی یا تضمینی: برمبنای استانداردهای معینی مورد استفاده قرار می گیرد. علامت تأییدی نشان میدهد كه كالا یا خدمات دارای برخی از استانداردهای كیفیتی هستند و از مبدأ خاصی (مربوط به منطقه یا ناحیه ای از كشور می باشد) هم نشات گرفته اند.


موسسه حقوقی و ثبتی سوداگر با تاكید بر توانایی های خود و بیشتر از ۱۳ سال سابقه در زمینه ی حقوقی و ثبتی و انجام بیشتر از دو هزار پرونده ثبتی و حقوقی آماده خدمت رسانی به هم وطنان عزیز جهت انجام كلیه ی امور ثبتی و حقوقی هست.
قسمتی از این امور شامل: ثبت شركت، ثبت برند، ثبت تغییرات شركت، ثبت اختراع، دعاوی حقوقی، ستاندن كارت بازرگانی، ستاندن كد اقتصادی، پلمپ دفاتر و... هست.
جهت ارتباط با ثبت سوداگر می توانید به سایت موسسه به آدرس sabtebazargan.com بازگشت كنید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/08/13
23:40:28
5.0 / 5
4012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است