خرید ترانسمیتر فشار از ابزار سنجش آریا

خرید ترانسمیتر فشار از ابزار سنجش آریا المور: با عنایت به اهمیت اندازه گیری فشار در حوزه های صنعتی و پالایشگاهی، ترانسمیتر فشار امكان اندازه گیری فشار در یك مقطع خاص و انتقال نتایج به اتاق كنترل را فراهم می آورد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام ابزار سنجش آریا، این دستگاه توسط برندهای مختلفی در سطح دنیا تولید می شوند كه می توان شركت های معتبری مانند شركت ویكا، شركت روزمونت و شركت اندرس هاوزر اشاره نمود. با عنایت به شرایط متفاوت برای تولید هر كدام از این دستگاه ها، طبیعی است كه در ساخت و عملكرد آنها هم تفاوت هایی وجود داشته باشد.
ترانسمیتر فشار چیست؟
ترانسمیتر فشار Pressure transmitter یك نوع دستگاه فشارسنج خاص است كه نتایج اندازه گیری شده را به اتاق كنترل انتقال می دهد. این دستگاه كه با لفظ پرشر ترانسمیتر هم شناخته می شود از دو بخش جداگانه تشخیص فشار و انتقال نتایج تشكیل شده؛ بدین سبب طبیعی است كه در یك قسمت آن سنسور یا حسگر به كار گرفته شده كه تغییرات آن با استفاده از یك مبدل به داده های دیجیتال تبدیل می شود و در نهایت با استفاده از فرستنده دستگاه به اتاق كنترل ارسال می شود.
با عنایت به اینكه ترانسمیتر فشار انواع مختلفی دارد و توانایی آن در اندازه گیری فشار در محدوده های مختلف متفاوت می باشد، انتخاب نوع مناسب آنها و همین طور برند تولیدكننده می تواند نقش مهمی در كیفیت نهایی اندازه گیری ما داشته باشد. این دستگاه ها بطور مستقیم برای اندازه گیری فشار استفاده می شوند، اما نتایج آنها به صورت غیرمستقیم در اندازه گیری شدت جریان و حتی اندازه گیری سطح قابل استفاده بوده و در محاسبات صنعتی كاربرد دارد.
نحوه عملكرد پرشر ترانسمیتر و انواع آن ها
ترانسمیتر فشار باید دو بخش مجزا داشته باشد كه یك بخش آن شامل حسگر و یك بخش آن شامل فرستنده می شود. سنسور این دستگاه در مقابل تغییرات مكانیكی به وجود آمده در اثر فشار حساس بوده و شامل جابجا شدن یك پرده دیافراگم یا تغییر وضعیت دستگاه می شود. در پرشر ترانسمیتر یك ترانسدیوسر استفاده شده كه تغییرات مكانیكی را به داده های دیجیتالی تبدیل نموده و در نهایت فشار اندازه گیری شده توسط نمایشگر دستگاه نمایش داده می شود. بخش دیگر ترانسمیتر فشار هم وظیفه انتقال نتایج به اتاق كنترل را بر عهده دارد.
پرشر ترانسمیتر ها از لحاظ نحوه اندازه گیری فشار دسته بندی های مختلفی دارند؛ اما به طوركلی معروف ترین محصولات بازار شامل سه گروه ترانسمیتر فشار قلمی، ترانسمیتر فشار دیافراگمی و ترانسمیتر اختلاف فشار می شوند. در ترانسمیترهای قلمی، حسگر دستگاه به صورت یك صفحه فلزی صاف است كه در قسمت نوك ترانسمیتر استفاده می شوند. این در حالیست كه در نوع دیافراگمی از یك پرده منعطف استفاده شده كه از جنس استنلس استیل یا از جنس كامپوزیت های پلیمری است.
معروف ترین برندهای تولیدكننده پرشر ترانسمیتر
گفتیم كه در سطح دنیا شركت های مختلفی در زمینه تولید ترانسمیتر فشار و سایر تجهیزات ابزار دقیق فعالیت می نمایند كه برخی از آنها شناخته شده تر و معتبرتر هستند. هم اكنون در بازار ایران شركت هایی مانند شركت ویكا و شركت اندرس هاوزر شناخته شده هستند و ترانسمیتر روزمونت هم استفاده می شود. البته نمونه های بدلی آنها هم در بازار وجود دارد؛ اما در گروه ابزار سنجش آریا شما می توانید نمونه های زیر را پیدا كنید:
ترانسمیتر فشار ویكا
شركت ویكا در بازار ایران محصولات مختلفی دارد كه با عنایت به شرایط سیستم می توان از آنها استفاده نمود. هر كدام از این ترانسمیترها خاصیت های خاص خودرا دارند و در شرایط متفاوتی به كار گرفته می شوند؛ اما به طوركلی در معرفی آنها می توان به موارد زیر اشاره كرد:
· wika a10: این محصولات برای محدوده فشاری بین ۰ تا ۱۰۰۰ بار طراحی شده و شدت جریان خروجی آنها بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر است.
· wika s10: از این ترانسمیتر برای محدوده فشار بین ۱ تا ۱۰ بار استفاده می شود و سیگنال خروجی آن هم بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر تغییر كرده و میزان ولتاژ آنها هم بین ۸ تا ۳۰ میلی ولت است.
· wika s11: از این ابزار می توان برای پوشش فشار بین ۰ تا ۲۵۰ میلی بار بهره برد و ولتاژ پشتیبانی آن هم بین ۱۰ تا ۳۰ میلی ولت است.
· wika s20: این دستگاه می تواند محدوده فشار بین ۰ تا ۱۰۶۰ میلی آمپر را اندازه گیری نماید و ولتاژ آن هم بین ۰ تا ۱۰ ولت تغییر می كند.
ترانسمیتر فشار اندرس هاوزر
وقتی كه در مورد شركت اندرس هاوزر بعنوان یك تولیدكننده پرشر ترانسمیتر صحبت می نماییم یعنی با محصولات یكی از معروف ترین شركت های دنیا در عرصه تولید تجهیزات ابزار دقیق مواجه هستیم. این شركت هم تلاش نموده كه تنوع در محصولات خودرا حفظ نموده و به صورتی دستگاه هایی برای نیازهای مختلف داشته باشد. همچون معروف ترین ترانسمیترهای موجود در بازار شامل مدلهای زیر هستند:
· مدل PMP71: این دستگاه ها برای اندازه گیری فشارهای بالا تا نزدیك ۷۰۰ بار مناسب هستند و در سیستم های پیشرفته و سنگین صنعتی و پالایشگاهی امكان استفاده از آنها وجود دارد.
· مدل PMC71: استفاده از حسگر خازنی بدون روغن و امكان اندازه گیری مستقیم فشار و اندازه گیری غیرمستقیم سطح و حجم سیالات از خاصیت های مهم این ترانسمیتر است. در قسمت كانكشن این دستگاه از یك پرده دیافراگم و یك ترانسدیوسر استفاده شده تا فشار به خوبی اندازه گیری شود.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/09/24
11:52:13
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است