قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث 1401

قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث 1401 به گزارش المور، بیمه شخص ثالث یکی از بیمه نامه های الزامی است و در صورت عدم تهیه آن خوروی شما توقیف خواهد شد. این که بخواهید از مزیت ها و خصوصیت های این بیمه نامه بهره مند شوید، نیاز است که قوانین و پوشش های بیمه نامه شخص ثالث را بدانید.


به گزارش المور به نقل از بیمه دات کام، انتقال بیمه شخص یکی از قوانین است که بتازگی برای بیمه گذارها فراهم گشته است و شرایط مناسبی را برای بهره مندی از تخفیف های بیمه نامه فراهم می آورد. برای آشنایی با پوشش ها و قانون انتقال بیمه نامه تا انتهای متن با ما همراه باشید. بیمه شخص ثالث چیست؟بیمه شخص ثالث یکی از بیمه نامه های خودرو است و تمام خودرو ها باید تحت پوشش این بیمه نامه باشند. بیمه گزار با پرداخت حق بیمه می تواند در مقابل خسارت های مالی و جانی که برای اشخاص ثالث در نظر گرفته شده است تحت پوشش باشد. این بیمه نامه خسارت های مالی و جانی که برای افراد زیان دیده در حادثه رخ می دهد را تا سقف تعهدات خود جبران خسارت خواهدنمود. دیه یکی از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار بر انتخاب سقف تعهدات بیمه نامه است. در سال 1401 مبلغ دیه برای خسارت های جانی در ماه های حرام معادل 800 میلیون تومان و برای ماه های عادی سال مبلغ 600 میلیون تومان اعلام شده است. این مبالغ برای جبران هزینه های جانی و مالی تصادفات رانندگی در نظر گرفته می شود که بیمه گزار با پرداخت حق بیمه می تواند دریافت خسارت کند.
بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می دهد. بیمه گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در خرید بیمه شخص ثالث خودرو است.
خسارت مالی: خسارت هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می شود، مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.
خسارت بدنی: خسارت های جانی به اشخاص ثالث مانند: فوت، نقص عضو و هزینه های درمان پزشکی ناشی از حادثه باشد.
پوشش حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر لطمه دیده به شرط داشتن گواهینامه معتبر و در رابطه با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرد.
عنوان


منبع:

1401/10/25
14:08:21
0.0 / 5
138
تگهای خبر: بیمه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است