در هفدهمین همایش روز ملی حمایت از مصرف كنندگان

شوفاژكار تندیس نقره ای واحد برگزیده حامی حقوق مصرف كننده را دریافت كرد

شوفاژكار تندیس نقره ای واحد برگزیده حامی حقوق مصرف كننده را دریافت كرد المور: در هفدهمین همایش روز ملی پشتیبانی از مصرف كنندگان شركت «شوفاژكار» بعنوان واحد تولیدی و صنعتی برتر حامی حقوق مصرف كنندگان انتخاب|شد.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام شركت شوفاژكار، در این مراسم «علیمردان علایی» مدیرعامل شركت «شوفاژكار» لوح تقدیر و تندیس نقره ای واحد برتر حامی حقوق مصرف كنندگان را از رییس سازمان حمایت دریافت و از جانب وزیرصنعت و رییس سازمان استاندارد مورد تقدیر قرار گرفت.
مدیرعامل شوفاژكار درباره دریافت این جایزه بیان كرد: شركت شوفاژكار امسال برای سومین سال موفق شد جزو واحدهای تولیدی برتر حامی حقوق مصرف كنندگان قرار گیرد كه این موفقیت مرهون تلاش های بی شائبه و شبانه روزی تمام پرسنل شركت است.
وی خاطرنشان كرد: من وظیفه خود می دانم ضمن تقدیر از تلاش های پرسنل خدوم شركت شوفاژكار توفیق دریافت این تندیس را كه حاصل زحمات شبانه روزی تك تك عزیزان و دست اندركاران شركت است به آنها تبریك بگویم.
مدیرعامل شوفاژكار با اشاره به اینكه این توفیق را به ذینفعان و مشتریان شركت هم تبریك می گویم، اضافه كرد: دریافت این تندیس وظیفه ما را در برابر مصرف كنندگانی كه محصول ما را انتخاب می كنند، سنگین تر می كند چون كه آنها با انتخاب خود به ما اعتماد می كنند و ما بعنوان حامی برگزیده حقوق مصرف كنندگان باید این اعتماد را با تمام توان، پاسداری نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این مراسم طی سخنانی، بیان كرد: مبحث رعایت حقوق مصرف كنندگان هم ریشه در دین ما دارد و هم یك مبحث عقلی است كه در همه جای دنیا به آن توجه می گردد.
وی اضافه كرد: حمایت عملی از بنگاه های نمونه از سفارش های سازمان ملل متحد در رعایت حقوق مصرف كنندگان است.
به گفته شریعتمداری، ما بنگاه های برتر زیاد داریم اما برترین ها محدودند و باید تلاش نماییم تا تعداد برترین ها افزایش یابد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: اصلاح شبكه های توزیع از سیاست های نظام است و ارتقای كیفی توزیع كالا در سطح شبكه مورد توجه است. در دنیا اگر به كسی اجحاف شود، اصل اجحاف و جریمه به شخص اجحاف شده داده می گردد در حالیكه در كشورما این جریمه به شخص متضرر پرداخت نمی گردد. هنوز هم مردم از همه حقوق در حوزه برخورداری از كالای مرغوب برخوردار نیستند و سازمان حمایت باید در این مسیر گام بردارد.
سیدمحمود نوابی رییس سازمان حمایت هم در هفدهمین همایش روز ملی پشتیبانی از مصرف كنندگان اظهار داشت: اینكه جنس فروخته شده پس گرفته نمی گردد نه قانونی و نه شرعی است و این توهین به مصرف كننده بود كه اكنون در حال اصلاح است و باید دوره ضمانت بنگاه ها بالا برود.
وی خاطرنشان كرد: در نظر داریم معیارهای سخت گیرانه تری را برای برترین های حامی حقوق مصرف كننده اعمال نماییم.
نوابی از افزایش ۲۵ برابری متقاضیان شركت كننده در ارزیابی برترین های حامی حقوق مصرف كننده نسبت به سال ۸۰ و افزایش ۱۳ برابری نسبت به سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: در حوزه منتخبین با افزایش ۲۲ برابری بالغ بر ۷۰۰ بنگاه در این آزمون شركت كردند و به نظر می رسد این همایش جای خویش را پیدا كرده است.
وی با انتقاد از برخی اشكالات پشتیبانی از حقوق مصرف كننده در حوزه بانك، بیمه و حمل و نقل اظهار نمود: امروز رسانه ها و سیمای جمهوری اسلامی ایران مملو از تبلیغات اغوا كننده است این در شرایطی است كه مواد قانونی تبلیغات اغوا كننده را ممنوع كرده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یاد آور شد: باید برای كارآفرین، شان اجتماعی قایل باشیم و خدمات باید برای این دسته به صورت ویژه دیده شود.
وی ادامه داد: طبق مواد قانونی قیمت كالا باید در معرض دید باشد و ارائه فاكتور از جانب فروشنده جزو حقوق مصرف كننده است و خود مصرف كنندگان باید در احقاق حقوق خود مطالبه گری كنند.
نوابی با اشاره به وجود ۲۹۰ انجمن حامی حقوق مصرف كننده در كشور اظهار داشت: در ۲۷ استان كشور این انجمن ها فعال می باشند و با وجود یك انجمن ملی حامی حقوق مصرف كننده باید در جامعه مطالبه گری صحیح داشته باشند.
وی معرفی بنگاه های برتر حامی حقوق مصرف كننده و هم جمع آوری كالای قاچاق در سطح عرضه را دو مصداق حمایت همزمان سازمان متبوع خود از مصرف كننده و تولیدكننده برشمرد و اضافه كرد: خوشحالیم كه توانستیم بازار را برای قاچاقچیان ناامن نماییم تا تولیدكننده واقعی بتواند كالایش را در بازار عرضه كند و در این زمینه عملكرد قابل دفاعی داریم.
هفدهمین همایش روز ملی پشتیبانی از مصرف كنندگان روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۹۶ به مناسبت روز ملی پشتیبانی از مصرف كنندگان و با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسعود پزشكیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی، نیره پیروزبخت رییس سازمان استاندارد ایران، سید محمود نوابی رییس سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و جمعی از مسئولان كشوری در مركز همایش های صدا و سیما در تهران برگزار شد،1396/12/12
23:22:33
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است