در معاملات امروز بازارهای جهان؛

سهام آسیایی و دلار افت كرد، نگاه نگران سرمایه گذاران چینی

سهام آسیایی و دلار افت كرد، نگاه نگران سرمایه گذاران چینی المور: روز چهارشنبه با وحشت از تعرفه های جدید آمریكا، علی رغم داده های اقتصادی قدرتمند چین، سهام آسیایی و دلار افت كردند.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه درحالی كه تهدیدات تعرفه های جدید آمریكا بر واردات چینی، تاثیر مثبت انتشار دادهای اقتصادی چین را كه نشان می داد بزرگترین اقتصاد آسیا سال ۲۰۱۸ را با قدرت شروع كرده است، از بین برد، با نگرانی سرمایه گذاران، سهام توان خویش را از دست داد و دلار دچار لغزش شد.
ریسك پذیری سرمایه گذاران با اخراج وزیر كشور آمریكا توسط ترامپ، صدمه دید. اخراج ركس تیلرسون كه فردی میانه رو بود و جایگزینی او با رییس سازمان جاسوسی، پومپی كه فردی تندرو است، اضطراب بازارها در مورد سیاست گذاری های آینده ترامپ را تقویت كرد.
شاخص ای مینی اس اندپی ۰.۱ درصد افت كرد درحالی كه فوتسی انگلیس ۰.۳ درصد لغزید. این نشانه ای از آن است كه افت بازارها در سراسر جهان ادامه خواهند داشت.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپنِ ام اس سی آی، با سقوطی ۰.۷ درصدی، از بالاترین میزان ۱ و نیم ماهه خود كه در روز سه شنبه ثبت كرده بود عقب نشینی كرد. سهام تكنولوژی بیشترین سقوط را داشتند.
نیكی ژاپن ۰.۸ درصد سقوط كرد. شاخص كامپوزیت اس اس ای چین و شاخص تكنولوژی سی اس آی ۳۰۰ هر دو ۰.۵ درصد افت كردند.
شاخص آی تی آسیا در خارج ژاپن ام اس سی آی، با خبرهایی از این كه ترامپ به دنبال وضع تعرفه تا ۶۰ میلیارد دلاری بر فناوری اطلاعات است، ۰.۵ درصد افت كرد.
سهام بزرگ تكنولوژی آسیا مانند ال جی دیسپلی، تنسنت هولدینگز و تایوان سمی كانداكتور، همگی بیش از ۱ درصد سقوط كردند.
شین اولیور، اقتصاددان ارشد ای ام پی سیدنی، می گوید: هنوز احتمال جنگ تجاری تمام عیار وجود ندارد اما مواضع طرفین اصلا صلح آمیز هم نیست. ریسك اصلی، جنگ تجاری آمریكا با چین است.
سرمایه گذاران بر این باورند كه سیاست گذاراننی كه طرفدار محافظاكاری هستند، با دنبال استفاده از ارز بعنوان اسلحه ای تجاری می باشند هرچند ممكن است این كار خیلی آشكارا انجام نشود.
انتشار اخبار از جانب آمریكا بر بازارهای جهان حاكم شد و خبرهای خوب اقتصاد چین كه نشان می داد در ابتدای امسال تولیدات صنعتی این كشور با سرعتی فراتر از حدانتظار رشد كرده اند، تاثیر خویش را از دست داد.
اخراج تیلرسون و ریسك تعرفه های جدید بر واردات چین با كند شدن نرخ تورم آمریكا كه در روز سه شنبه برابر با ۱.۸ درصد اعلام شد، همزمان شد.
در بازارهای ارز نرخ دلار در برابر ین با اندكی افت به نرخ ین رسید.


1396/12/25
17:54:49
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: آمریكا , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است