در سال ۲۰۱۷؛

سرمایه گذاری مستقیم چین در آمریكا كاهش پیدا كرد

سرمایه گذاری مستقیم چین در آمریكا كاهش پیدا كرد المور: طبق گزارش كمیته ملی روابط آمریكا و چین، در سال ۲۰۱۷ سرمایه گذاری مستقیم چین در آمریكا بیش از ۳۵ درصد افت كرد، كه دلیل آن تغییر سیاست گذاری ها در هر دو كشور بوده است.به گزارش المور به نقل از شین هوا، طبق گزارش كمیته ملی روابط آمریكا و چین، در سال ۲۰۱۷ سرمایه گذاری مستقیم چین در آمریكا بیش از ۳۵ درصد افت كرد، كه دلیل آن تغییر سیاست گذاری ها در هر دو كشور بوده است.
در سال ۲۰۱۷ میزان تبادلات مربوط به سرمایه گذاری مستقیم چین در آمریكا از ركورد ۴۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، به ۲۹ میلیارد دلار افت كرد كه این نخستین افت بزرگ آن در یك دهه اخیر است.
ارزش مالكیت های اخیرا كسب شده چینی در آمریكا هم ۹۰ درصد نسبت به سال پیش از آن سقوط كرد و بر طبق این گزارش، تاثیر این افت سرمایه گذاری در سطح محلی محسوس بوده است.
در گزارش آمده است: پروژه های چینی گلخانه در آمریكا به تاخیر افتاده اند، مشاغل كمتری بوجود آمده اند و حتی برخی شركت های چینی برای دارایی های آمریكای خود به دنبال خریدار هستند.
در این گزارش دو عامل مسئول این كاهش سرمایه گذاری معرفی شده اند؛ از یك سو قانون گذاران چینی قوانین نظارتی بر شركت های كونگلومرایی (چندملیتی یا تجمع چند شركت) را تشدید كرده اند كه بدین سان سرمایه گذاری های خروجی را محدود كرده است. از جانب دیگر كمیته سرمایه گذاری خارجی آمریكا، كه یك پنل متشكل از آژانس های گوناگون است و خرید كارخانه های آمریكایی توسط خارجی ها را بررسی می كند، بررسی سرمایه گذاری های چینی را سخت گیرانه تر كرده است.

1397/01/25
13:59:21
5053
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است