در معاملات روز جمعه رقم خورد؛

بازارهای وال استریت نگران رشد تورم

بازارهای وال استریت نگران رشد تورم المور: روز جمعه درحالی كه نگرانی از تورم و افت مجدد سهام تكنولوژی و انرژی، رشد سهام كالاهای مصرفی و آمازون را خنثی كرد، معاملات پایانی روز جمعه نتوانست جهت مشخصی به بازارهای وال استریت بدهند.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز جمعه درحالی كه نگرانی از تورم و افت مجدد سهام تكنولوژی و انرژی، رشد سهام كالاهای مصرفی و آمازون را خنثی كرد، معاملات پایانی روز جمعه نتوانست جهت مشخصی به بازارهای وال استریت بدهند.
داده ها نشان داد، درحالی كه هزینه كردهای مصرف كنندگان با ضعیف ترین سرعت خود در ۵ سال قبل رشد كرده است، اقتصاد آمریكا در ربع اول امسال كندتر شده است. اما بالا رفتن دستمزدها در بازار كار بسیار رقابتی و نرخ مالیات كمتر، اشاره به این دارد كه این كاهش سرعت موقتی خواهد بود.
چاك كارلسون، مدیر اجرایی ارشد شركت خدمات سرمایه گذاری هورایزن در هموندِ ایندیانا، می گوید: به نظر من تاثیرگذارترین تورم بر سهام، تورم دستمزد است.
درحالی كه داده های تولید ناخالص ملی احتمال این را افزایش داد كه فدرال رزرو، برای كنترل تورم، به بالا بردن نرخ بهره خود ادامه دهد، منحنی سود اوراق خزانه داری افت كرد.
طبق داده های دپارتمان كارگری دستمزها با بالاترین سرعت خود در ۱۱ سال اخیر رشد كرده اند كه این نگرانی از بالا رفتن تورم را بیشتر می كند.
شاخص صنعتی داوجونز ۲۴.۱۱ واحد یا ۰.۱ درصد افت كرد و به ۲۴۲۹۸.۲۳ واحد رسید.
اس اندپی۵۰۰ توانست ۲.۳۲ واحد یا ۰.۰۹ درصد رشد كند و به ۲۶۶۹.۲۶ واحد برسد.
كامپوزیت نزدك ۲.۰۹ واحد یا ۰.۰۳ درصد رشد كرد و به ۷۱۲۰.۷۷ واحد رسید.
تا به حال بیش از نیمی از شركت هایی كه تحت شاخص اس اندپی قرار دارند، درآمد ربع اول خویش را اعلام نموده اند و بیش از ۷۹.۴ درصد آنها عملكردی بهتر از میزان پیش بینی شده داشته اند.
طبق داده های تامپسون رویترز، تحلیل گران حالا انتظار دارند كه درآمدهای شركت ها در ربع اول، رشدی ۲۴.۶ درصدی داشته باشند، كه این بیش از ۲ برابر مقداری است كه در ابتدای سال پیش بینی می شد.
روز جمعه آمازون دات كام شاخص های اس اندپی و نزدك را كمك كرد تا در منطقه مثبت (سوددهی) قرار بگیرند. با گزارش سود سرشار این غول خرده فروشی آنلاین در ربع اول، سهام این شركت ۳.۸ درصد جهش كرد. حالا شركت های كارگزاری ارزش شركت آمازون را بیش از ۱ تریلیون دلار ارزیابی می كنند.
اكسون موبایل نتوانست به درآمد پیش بینی شده خود برسد و سهام ۰.۹ درصد افت كرد و وزن سنگین آن سبب شد بر شاخص های اس اندپی۵۰۰ و داوجونز، فشاری رو به پایین وارد شود.
با افت اكسون، شاخص سهام انرزی اس اندپی، بزرگترین بازنده روز جمعه بود و ۱.۲ درصد سقوط كرد.

1397/02/10
14:44:02
5.0 / 5
5506
تگهای خبر: آمازون , ارز , بازار , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است